Василь Шкляр. “Залишенець. Чорний Ворон”. Ця книга наробила багато галасу в зв’язку із подіями навколо присудження Шевченківської премії та відмовою автора від цієї премії. Тепер Холодноярська та Зарваницька Ініціативи збирають пану Шкляру гроші на народну Шевченківську премію, потрібно в цілому 250 тисяч. На прес-конференції, яка пройшла в дрогобицькій ратуші 29 березня, Василь Шкляр запевнив, що ці гроші будуть використані на екранізацію фільму за даним твором. Також письменник поділився творчими задумами – після написання книги про отаманшу Марусю він має намір висвітлити тему поховання гетьмана Богдана Зіновія Хмельницького. Могила бунтівника знаходиться не в Суботові, а на одній горі Холодного Яру, вважає письменник. До речі, шанувальникам творчості Василя Шкляра радимо прочитати і інші його твори – “Елементал”, “Нікуб, або Кров кажана”, “Ключ”.
***
Великий Піст – ще одна нагода взятися до читання релігійної літератури. Звичайно, Біблія – в першу чергу. Проте окрім Біблії можна переглянути і книги, в яких – про таких людей, як і ми. Про тих, кого немає серед нас. І котрі відрізняються від інших тим, зо досягли святості і Свята Церква визнала це.
В 2006 році київське видавництво “Католицький Медіа-Центр” випустило у світ видання “Гімн життю” авторства сестри Марії Хільдегарди Брем OCist (сестри-цистерціанки). Книга розповідає про святу наших днів, беатифіковану папою Іваном Павлом ІІ в 1994 році, всього 22 роки після смерті Джанни Беретта Молла. Мати, яка віддала власне життя заради збереження життя своєї дитини. Дружина, яка може бути прикладом для інших дружин. Активна католичка, завдяки якій багато доньок та сестер Італії стали активістками Католицької Акції в цій країні. Вона була світлом для світу і світ це визнав рішенням Церкви. Заохочуємо до лектури побожних книжок – як в часі Великого Посту, так і протягом цілого року заради духовного зростання.
***
В 2006 році у київському видавництві “Юніверс” видано книгу “Бухта Пелікана” авторства Неллеке Ноордерфліт (Nelleke Noordervliet). Для багатьох українців це прізвище ні про що не говорить, натомість у Нідерландах це – культова письменниця. Роман веде двома сюжетними лініями, одна з яких розповідає про наш час, інша – про події кінця XVIII століття на одному з Карибських островів. Ада ван де Ветерінг намагається розплутати таємницю вбивства, яке сталося двісті років тому. Чи винен у вбивстві молодої вагітної дружини Якоб Ріверс (ван де Ветерінг) чи може це вина його раба Платона, в якого закохалася молода Фанні Фенвік? В житті не все так легко, як може здаватися на перший погляд і навіть віки не можуть змінити вплив емоцій, погляди, стосунки. Роман не дає відповіді на всі запитання, авторка робить читача немов ще одним героєм, хоче він того чи ні. “Бухта Пелікана” є хорошою книгою, яку варто почитати в час дозвілля.
Підготував Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень