У 2012 році львівське видавництво «СПОЛОМ» видало ще одну книгу невтомного дослідника історії роду Драґо-Сасів Михайла Терлецького. Представник цієї шляхетської родини, котра щитується найвідомішим в Україні родовим гербом із зображенням півмісяця, двох зірок та стріли поміж ними, Михайло Терлецький вже видав ряд книг-досліджень про походження та становлення родової спільноти. Тому «Часопростір роду Драґо-Сасів» є логічним продовженням «Контурів роду Драґо-Сасів», «Драґо-Сасів на тлі століть», «Протопластів роду Драґо-Сасів» та «Двох сутностей сасівського роду». Альтернативна історія нашого краю подається в період від найдавніших часів до наших днів, у книзі багато ліричних відступів, вставок з творів відомих письменників чи істориків, для прикладу, однієї з найвідоміших у сучасній українській історичній науці Наталії Яковенко.
Щоправда, намагання виділити шляхетські родини окремішнім походженням (від лужичан, які привандрували в Галичину з Саксонії), викликає певні сумніви у доцільності такого акцентування. Мінусом 550-сторінкового видання є і часті повтори одних і тих самих думок іншими фразами., є і технічні недоліки редакторської правки та верстки. А беззаперечним плюсом цієї книги є її патріотична спрямованість, любов до своєї родини, свого роду, до малої та великої Батьківщини. Історія роду через призму історій визначних його представників та в контексті історичних реалій двох тисячоліть подана так, що цікавою є не лише Драґо-Сасам, а кожному, хто цікавиться минувшиною.
Кілька разів згадується в книзі і Трускавець, в якому, до речі, представники української шляхти збираються на свої щорічні шляхетські зібрання в ресторані під промовистою для роду назвою «Сас». Мета цих зібрань – «розширення традиційного єднання і спокрівнення сасівських родин».
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень