12 липня відбулося урочисте відкриття археологічної експедиції в урочищі Тептюж, що на околиці Дрогобича, які розпочала науково-дослідна лабораторія археології та краєзнавства при кафедрі давньої історії України та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка. Археологи розпочали пошук середньовічного давньоруського поселення та укріпленого пункту Х – ХІІІ століть.
Очолює експедицію кандидат історичних наук, доцент Львівського економічного університету Роман Миська. Керівником від Дрогобицького державного педагогічного університету ім. І. Франка є старший науковий працівник лабораторії археології та краєзнавства, аспірант Богдан Лазорак, польовим командиром – кандидат історичних наук, доцент кафедри суспільно-гуманітарних дисциплін Київського інституту бізнесу і технологій Григорій Заплотинський. Науковою роботою в експедиції керує директор Інституту археології Львівського національного університету імені І. Франка, кандидат історичних наук Ярослав Погоральський. В експедиції беруть участь тридцять чоловік. З них – три кандидати історичних наук, а також старші спеціалісти та лаборанти дрогобицького університету.
Археологічним дослідженням передували проведені декілька років тому розкопки на території солеварного заводу й на місці, де стояла найдавніша – Маріїнська – дрогобицька церква. Цьогоріч археологи, згідно з Відкритим листом і результатами попередніх археологічних розвідок, що проводилися тут від 1987 року, проведуть розкопки в урочищі Тептюж (про цю місцину у «Ріпнику» та повісті «Борислав сміється» писав Іван Франко).
ТОП коментованих за тиждень