Декілька днів тому мав цікаву бесіду з колегою-журналісткою про творчість Юрія Андруховича. Колишня фанатка відомого письменника скаржилася, що Андрухович вже не той, мабуть, часті закордонні подорожі вплинули на втрату зв’язку творчості автора з українським сьогоденням. Проте усіх скептиків хочу заспокоїти – «той Андрухович» повертається. Принаймні, про це можна судити з нової книги «Тут похований Фантомас», яку автор презентував у Дрогобичі.
Зустріч відбулася у приміщенні бібліотеки ім. В.Чорновола. Якщо зважати на невеликі розміри читального залу – звісно був аншлаг. Працівниці бібліотеки протягом зустрічі не раз доносили стільці, щоб розмістити усіх бажаючих. Аудиторія у більшості складалася зі студентів та журналістів. Тож і сама зустріч пройшла на досить-таки високому інтелектуальному рівні.
Щодо книги, то судячи з фрагментів, які зачитував пан Юрій, письменник повертається до своєї іронічно-сатиричної форми викладу українського сьогодення, за яке так полюбився загалу. А по інакшому і не могло бути, адже книга складається з інтернет-публіцистики Андруховича, яку він публікує до сьогодні у свої колонці на сайті ТСН каналу 1+1. З 2010 року назбиралося чимало матеріалу, які автор нарешті вирішив оформити як книжкове видання. Тут є усе: від простих побутових історій до поглядів на історичні події. Такий собі авторський хронологічний щоденник з поглядами, переплетеними емоціями.
Мабуть, найцікавішими моментами зустрічі стали запитання аудиторії до автора. Спочатку публіка по-студентськи цікавилася всілякими деталями творчого процесу написання шедеврів, а далі перейшли до глобальних тем. І ось в залі нарешті пролунало запитання, на яке мабуть очікували усі: які враження у пана Андруховича від резонансного інтерв’ю міністра культури В`ячеслава Кириленка стосовно його творчості (яке вийшло нещодавно на одному з українських телеканалів). Відповідь була також в стилі Андруховича – стриманою, з певною долею іронії, яку якнайкраще розкриває відомий анекдот про «прачечну» та Міністерство культури.
Час минав і пан Юрій поспішав на нову зустріч, проте традиційний ритуал роздавання автографів затримав його на якусь мить у Дрогобичі. Допоки черга бажаючих отримати підпис автора обступила його щільним кільцем, по закутках читального залу розгорілися неабиякі дебати стосовно побаченого і почутого, адже за цю коротеньку зустріч отримано надзвичайно багато вражень.
ТОП коментованих за тиждень