Шановні мешканці м. Трускавця!
Останнім часом в м. Трускавці почастішали випадки скоєння квартирних крадіжок та шахрайських діянь вчинених відносно мешканців м. Трускавця.
Як свідчить аналіз, проведений Трускавецьким МВ ГУМВСУ за 2013 рік, переважна частина крадіжок з помешкань громадян м. Трускавця скоюється в робочі дні в період з 9 год. до 14 год., а також у святкові дні, коли мешканці виїжджають для святкування за межі міста. Способи проникнення в квартири різні: підбір ключа, злом дверей, віджим віконних та балконних рам метало-пластикових вікон.
Тому, щоб уникнути квартирних крадіжок ми наполегливо радимо усім мешканцям:
1. Не залишати ключі від квартири, в так званому «обумовленому місці» – під килимком, на дверній коробці тощо, – не передавайте їх (ключі) стороннім особам.
2. У разі втрати хоча б одного з ключів терміново міняйте замок або циліндровий механізм.
3. При виборі дверей покладайтеся на їх товщину та вагу, їх (дверей) неодмінно май бути двоє, замки різних типів, а петлі повинні бути заховані всередину, щоб злодії не змогли підважити їх ломом.
4. Не зберігайте у квартирі в одному місці значні суми грошей, ювелірні вироби. Обмежте коло осіб, яким відомо про цінності, що зберігаються у вас.
5. Пам’ятайте, що найчастіше злочинці перевіряють наявність грошей у шафах під постільною білизною, сервантах, книгах, в одязі, вазах та у побутових приладах на кухні.
6. Якщо ви самі вдома, не пускайте до квартири незнайомих осіб, особливо в нічний час.
7. Щоб бути спокійним та не турбуватися про можливість проникнення до вашої квартири, зверніться до охоронних структур з метою встановлення сигналізації.
Також останнім часом набув поширеність такий вид злочину як телефонне шахрайство, а саме: громадянину телефонують, переважно в нічний час, представляються працівниками міліції, повідомляють що їх син/донька (внук/внучка) чи інший родич скоїли якийсь злочин і що для уникнення кримінальної відповідальності потрібно негайно передати їм певну кількість грошей. Через деякий час до квартири потерпілих заходить невідомий «працівник міліції» і отримує грошову суму.
Так от, для того, щоб не стати жертвою цього злочину радимо:
– після отримання такого дзвінка розпитати невідомого про те хто він, його звання, прізвище та де і ким працює;
– попросити особу, що задзвонила, передзвонити через деякий час, а самим за цей час передзвонити до родича, який буцімто попав в халепу і вияснити у нього де він знаходиться і чи немає він якихось проблем із законом;
– передзвонити в чергову частину Трускавецького МВ ГУМВСУ (тел. 6-93-61, 102, 0673115583) та повідомити про даний випадок;
– по можливості затримати розмовами чи розпитуваннями невідомого до приїзду працівників міліції;
– уважно роздивитись невідомого, попросити пред’явити його службове посвідчення (усі працівники міліції мають службові посвідчення встановленого зразка).
Оскільки з кожним роком злодії удосконалюються в своїй злочинній діяльності, і одним з надійних та правових бар’єрів між вашим спокоєм та злочинцем є Державна Служба Охорони (ДСО) Міністерства Внутрішніх Справ України. Тому міліція також радить: щоб вберегти своє майно в цілісності, ставте квартири під охорону ДСО МВС України та встановлюйте відеоспостереження і будьте спокійні. З Новим Роком та Різдвяними Святами!
Керівництво Трускавецького МВ ГУ МВСУ
ТОП коментованих за тиждень