Що візьме молода людина до рук: сигарету чи вервичку? Усе залежить від виховання, яке їй дадуть батьки, школа та Церква.
5 травня у районному народному домі Дрогобича пройшла науково-теоретична освітянська конференція «Християнські цінності та проблеми молоді» за участю голови Патріаршої комісії у справах шкільництва УГКЦ о. Івана Гнатіва, доктора богослов’я, ректора Дрогобицької духовної семінарії о. Мирона Бендика, ректора Дрогобицького катехитичного інституту о. Миколи Війтівського, голови комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ о. Олега Кекоша, голови комісії у справах шкільництва Самбірсько-Дрогобицької єпархії Любові Войтко, заслуженого артиста України, депутата Львівської обласної ради Тараса Курчика, заступника голови Дрогобицької райдержадміністрації Галини Гайдук, заступника голови Дрогобицької районної ради Романа Урбана, начальника відділу освіти Дрогобицької райдержадміністрації Осипа Марущака, методистів з міст та районів області (з Мостищини, Старосамбірщини, Самбірщини, Сколівщини, міст Дрогобича, Трускавця, Борислава, Стебника, Самбора) та учнівської молоді району.
Благословив проведення конференції від імені Владики Юліана Вороновського та Владики Ярослава Приріза голова комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії, редактор молодіжної християнської газети «З любов’ю у світ» о. Олег Кекош. Начальник відділу освіти райдержадміністрації Осип Марущак, звертаючись до учасників конференції, зауважив, що нема лихішої і виснажливішої праці, як учительська. Але нема щасливішої долі, коли із рук педагога в світ виходить людяна людина. «Від освіти та духовності залежить майбутнє країни. Тільки та країна, яка формуватиме авангард у цих двох напрямках, матиме перспективу. Бо якщо хочемо зберегти себе як живий організм, то маємо створити навколо себе людяне суспільство, а основним імперативом визнати християнське виховання і християнські цінності. Сьогодні різко падає моральне і духовне здоров’я молоді, зростають наркоманія, проституція, алкоголізм… Навколишній світ розколовся на безліч ідей та думок. Але маємо знайти ту дорогу, яка поверне наших дітей до життя християнського. Маємо об’єднатись – школа, церква, батьки, громадські організації, щоб переорієнтувати молодь, повернути її у правильне русло», – зауважив очільник районних освітян.
Ректор Дрогобицької духовної семінарії Мирон Бендик, даючи настанови і цінні поради, як навертати молодь, як працювати із нею так, щоб вона повірила в необхідність перемін, навів цікавий приклад: «Було так, що Христос проповідував до людей, зібраних у пустелі. Образ пустелі – це образ спустошення – це картинка, яку можна побачити в сучасній Україні. Один з елементів запустіння – те, що люди, які мали б вести людей , тобто влада, дбають лише за себе, примножують запустіння. Тож наш народ – без пастиря. Тому сьогодні живемо за принципом – спасіння потопаючих справа рук самих потопаючих. Влади нема – хай кожен дбає про себе. Хтось їде на заробітки, хтось ще де. А найбільшими жертвами запустіння стають саме наші діти. Від безвиході проста українська людина розводить руки -мовляв, що ми можемо зробити? Власне, відповідь на це питання є у Євангелії. Христос пропонує нам інше бачення життя. Він не розбирається хто винен, куди влада поділась. Повертаючись до притчі нагадаємо: Христос каже, що усе від самих же людей і їх віри залежить. Так, це звучить абсолютно несподівано. Однак, до людей, які нужденні, обділені, знедолені, нещасні каже «Ви дайте їсти, ви задбайте». Натомість, ми живемо, постійно нарікаючи, як у Шевченка «Нам тільки плакать, плакать..». Пригадуєте, що було в притчі? 5 хлібин та 5 тисяч чоловік, не рахуючи жінок та дітей. Абсолютна несиметрія. Та Христос сказав «Ви це робіть». І тоді постало питання віри апостолів. Бо в чому сенс християнства? У вірі в потенціал і ласку Божу. Апостоли повірили в чудо. І зрештою з п’яти хлібин, по тому як усі наситились, залишилось ще 12 кошів їжі. Що склалось на успіх цієї справи? Боже слово, Божа сила і людська віра. Що це означає для нас? Нам, українцям, і особливо молодими людям, не варто наслідувати старше покоління в бідканнях, наріканнях, прокльонах. Ми все зробимо, якщо повіримо! Головне – не піддатися на те, куди хочуть загнати молоду людину у нашій країні – у безвільність, у пасивність та найпростішу формулу хліба і видовищ. Христос допоможе, і ми все зробимо!», – вів ректор Дрогобицької духовної семінарії о. Мирон Бендик. Продовжили думку про значення віри для молодої людини отці Микола Війтівський, Іван Гнатів та Олег Кекош.
Відтак, в продовження конференції було зачитано три найкращих твори на тему «Християнські цінності та проблеми учнівської молоді», які було відібрано на конкурсі, що передував конференції. Тож зі сцени свої роботи зачитали: учениця Дорожівської ЗОШ Летнянка Галина, учениця Летнянської ЗОШ Марта Бобик, учениця Грушівської ЗОШ Біляк Христина. Дівчата писали, що людину в собі треба будувати, а високе звання людини зобов’язує бачити потреби інших людей. Учениці переконані, що молодь має чимало можливостей для розвитку, та проблема в тому, що вона не потребує цього. Натомість, вимагає втіхи та вседозволеності. Відтак, християнські цінності мають стати тими цеглинками, які відбудують душі молодих людей.
За свої роботи шестеро учениць: Шумиляк Ірина (с. Нагуєвичі), Біляк Христина (с.Грушів), Мартинюк Вікторія (Лішня), Бобик Марта (Летня), Летнянка Галина (Дорожів) та Губич Божена (Новий Кропивник) отримала невеликі винагороди. Учасників конференції також приємно здивували виступи колективу Довжанської ЗОШ «Горянка», учнів Дорожівської, Підбузької та Новокропивницької шкіл.
Наприкінці конференції голова комісії у справах молоді Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ о. Олег Кекош розповів про працю, яку проводить Єпархія із молодцю – роботи у деканатах, поїздки у табір в с. Довге Гірське, зустрічі, святкування, робота в центрі молоді, спільні молитви. Словом, тісною є співпраця освітян та священнослужителів. Тож молодь Дрогобиччини має шанс не розгубити себе у буремному світі, а стати достойною зміною та достойним майбутнім.
Марія Репецька, газета “Вільне слово”
ТОП коментованих за тиждень