“Трускавецький вісник” неодноразово піднімав тему потреби захисту українства в нашому місті. Із приходом до влади Руслана Козира українських музикантів виганяли з курортного парку, бо вони, буцімто, “шкодять “Нафтусі”. З курортного парку силоміць виселили та продовжують виселяти всіх, хто теж “шкодить “Нафтусі” – продавців релігійної літератури та атрибутики, представників турфірм, художників, виробників сувенірів. Під гарячу руку потрапили і продавці української книги. Спочатку їх хотіли намістити на задвірках музею історії міста, та згодом жінки домоглися, щоб місце на загальній торговиці, в яку перетворився бульвар Юрія Дрогобича (біля ринку “Дукан”), знайшлося і для них.
І от свіжий клопіт. Влада в особі заступників міського голови Юрія Яворського та Валентини Бодак за можливість торгувати українською книгою пропонує оплатити суму в кількості 9 600 гривень. Адже за умовами конкурсу підприємець, який хоче отримати місце у майбутньому торговому комплексі, складеному з МАФів (малих архітектурних форм), має сплатити одноразово за право оренди та річну вартість оренди, яка становить 25 гривень у день. Та звідки взяти такі гроші? Тож і звернулися представниці Всеукраїнської Ліги українських жінок (ВЛУЖ) Катерина Ківацька та Надія Гладка, котрі і займаються поширенням українського слова в нашому курортному місті, до всіх небайдужих за допомогою. Першим допомогли українській книзі в санаторії “Карпати” – генеральний директор оздоровниці Лев Грицак вже виділив 3 тисячі гривень на ці потреби.
Представниці Ліги українських жінок звернулися до міського голови Трускавця пана Козира із заявою такого змісту: “В зв’язку з реорганізацією паркової території міста виділене місце для пропагування і розповсюдження української книги і української періодики є тимчасовим. Ліга українських жінок взяла участь в конкурсі на отримання і збереження робочого місця з розповсюдження серед відпочивальників української книги. Російська книга в нашому місті заполонила усі куточки її реалізації, вона є набагато дешевшою, масовішою і конкурентноспроможнішою. За час діяльності більшість українських патріотичних книг реалізовано відпочивальникам східних регіонів України, а також Криму, а навіть жителям Росії. Рентабельність від продажу української книги є дуже мізерною. Тож сплатити ринковий збір на рік наперед нам не під силу. Для підтримання української книги, а одночасно і мовної політик, просимо зменшити нам ринковий збір, а по можливості відтермінувати його”.
Заяву, підписану членкинями ВЛУЖ К. Ківацькою, Н. Гладкою та С. Цвігулою, підтримали також трускавецька “Просвіта” (голова – Г. Шиманська) та міські партійні організації Конгресу українських націоналістів (голова – І. Ластовецький), Партії регіонів (Лев Грицак), “Свободи” (Павло Швець), Спілка політв’язнів та репресованих (Наталія Мінько), Товариство політв’язнів та репресованих (Євгенія Гимон), Братство вояків УПА (Роман Малярчин), Рада ветеранів (Віктор Бессарабов), а також автор поетичних збірок Юрій Титарів, представник Міністерства аграрної політики України Скобілев Борис Павлович та багато інших.
Хочеться вірити, що в трускавецькій мерії не проігнорують це звернення та не обмежаться бюрократичними відписками, а дослухаються до прохання підтримати українську книгу і зрозуміють, що інколи варто пожертвувати прибутками заради розвитку духовності та виховання патріотизму.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень