Королева лікувальних вод Нафтуся користується цілком заслуженою увагою учених. Так, лише за період 1989-2015 рр. Трускавецькою науковою школою, очолюваною з 2010 р. Ігорем Поповичем, опубліковано 25 монографій і біля півтисячі статей. В них відображені відомості про склад і походження органічних речовин і мікроорганізмів та вплив цих діючих начал на роботу органів сечовиділення, травлення, кровообігу, кровотворення, імунітету і внутрішньої секреції, а також на обмін ліпідів і електролітів. Впродовж останніх 5 років виявлено термінові і курсові ефекти Нафтусі на біоелектричну активність головного мозку, який, власне, і регулює роботу практично всіх органів і систем організму. Паралельно, за покликом душі, трускавецькі учені виявили негайний суттєвий вплив на біоелектричну активність головного мозку головної християнської молитви і Свяченої води, що було оприлюднено на міжнародній науковій конференції і опубліковано у англомовному науковому журналі. Тому цілком закономірно виникла ідея порівняти нейротропні ефекти води Нафтуся і Свяченої води.
Для реалізації ідеї поставлено експеримент на 5 волонтерах, вірних греко-католицької церкви. При цьому з допомогою апаратно-програмних комплексів „НейроКом” і “Кардіолаб+ВСР” (в-ва “ХАІ Медика”, Харків) реєстрували електроенцефалограму (ЕЕГ) і варіабільність ритму серця (ВРС) о 8-й ранку натще, тобто в базальних умовах (Basal) і через півтори години після вживання (в різні дні) прісної води (Daily Water), Нафтусі і Свяченої води (Holy Water). Результати оброблені на комп’ютері за програмою так званого дискримінантного (розпізнавального) аналізу, яка дає можливість виявити серед півтори сотні зареєстрованих показників ті, за сукупністю яких біоелектрична активність мозку в базальних умовах і після вживання тієї чи іншої води суттєво відрізняється одна від одної. Розпізнавальна інформація була сконцентрована у двох дискримінантних коренях, перший з яких містить 61% розпізнавальних можливостей, а другий – решту 39%. Обчислення так званих канонічних дискримінантних функцій дає можливість відобразити стан мозку за різних умов на площині цих коренів (див. рисунок, в дужках – кількість записів у 5 волонтерів).
Як видно, через півтори години після вживання 200 мл прісної води стан біоелектричної активності головного мозку суттєво зміщується вправо і вниз від початкового. Але це зумовлено не дією води, яка неефективна, тому що звична для організму, а ходом біоритмів (переходом організму від сну до активної діяльності). Іншими словами, виявлені зміни є спонтанними (самовільними). Разом з тим, після вживання як 200 мл Нафтусі, так і 50 мл Свяченої води значки двох інших дослідів зміщуються вздовж осі першого кореня (X) ще більше вправо, що свідчить про більш виражені зміни окремих показників біоелектричної активності, причому приблизно однаковою мірою. Отже, нейротропні ефекти Нафтусі і Свяченої води стосовно показників, інформація про які міститься у першому корені (зелені і фіолетові), майже однакові! Отже, підтверджено вислів, що цілюща Нафтуся – це Божий дар! В ній, окрім органічних речовин і автохтонної мікрофлори, міститься, як і у Свяченій воді, Божественне начало! Натомість вздовж осі другого кореня (Y) віддалі між значками, котрі характеризують стан мозку, значно більші, тобто нейротропні ефекти Нафтусі і Свяченої води відрізняються, що цілком природно і очікувано.
Для допитливих читачів і колег-науковців приводимо таблиці, в котрих відображені конкретні середні величини показників ЕЕГ і ВРС.
ТОП коментованих за тиждень