Ольга КУЦ http://djerela.com.ua
Усі засоби годяться для досягнення результату! Схоже, такий принцип сповідують власники приватного підприємства «Квітка Полонин», яке має намір зводити центр торгівлі та розваг у курортному парку Трускавця. Грандіозна будівля зі склала і бетону виросте навпроти бювету мінеральних вод.
Як відомо, у 2008 році «Квітка Полонини» придбала їдальню площею 1215 кв. м на вул. Торосевича, 8 у Трускавці, 2013 року підприємство згідно з рішенням сесії міськради викупило ділянку 0,25 га за цією ж адресою. Але депутати заборонили забудовувати територію площею 0,05 га зі сторони, що примикає до межі першої зони санітарної охорони мінеральних джерел курорту.
Торік у жовтні підприємство звернулося до відділу містобудування та архітектури ТМР щодо надання містобудівних умов та обмежень для реконструкції належного йому приміщення. Однак отримало відмову через наявність обмеження – ця заборона перешкоджала реалізації масштабного проекту торговельно-розважального комплексу.
І у листопаді 2017 року «Квітка Полонини» звернулася до Господарського суду Львівської області. Позов приватного підприємства був задоволений, суд визнав незаконним та скасував рішення Трускавецької міської ради про заборону будувати на частині земельної ділянки, що межує з першою санітарною зоною. Міськрада апеляційне оскарження не подавала. Тож 22 січня трускавецьке управління архітектури видало містобудівні умови та обмеження для реконструкції будівлі на вул. Торосевича, 8 під заклад громадського харчування, торгівлі та готельного комплексу. Як повідомив головний архітектор Трускавця Зеновій Кушнір, цим документом дозволено висотність будівлі 23 м, максимально допустимий відсоток забудови ділянки 80%, площа п’ятиповерхового комплексу становитиме 6,2 тис. кв. м!
І хоча мешканці міста-курорту висловили свою незгоду і стурбованість тим, що будівництво може зашкодити найбільшому багатству курорту – «Нафтусі», родовище якої знаходиться за 180 м від майбутнього торговельного центру, трускавецькі можновладці у жодний спосіб не відреагували на думку людей – їхня бездіяльність є свідченням домовленостей, укладених із забудівельником.
Натомість ГО «Рада міста» звернулася до прокуратура Львівської області в інтересах трускавецькою громади. Проаналізувавши рішення Господарського суду, юристи громадської організації дійшли висновку, що воно носить явно неправосудний характер, оскільки в порушення вимог ст. 20 ГПК України прийнято Господарським судом поза межами предметної та суб’єктної юрисдикції господарських судів.
Одночасно ГО «Рада міста» переконана, що приватне підприємство «Квітка Полонини», якому ще у 2013 році було відомо про прийняття Трускавецькою міською радою оскаржуваного рішення, свідомо звернулось з позовом саме в Господарський суд Львівської області, оскільки підприємством було без поважних причин пропущено встановлений шестимісячний строк для звернення до адміністративного суду.
Чому Господарського суд взяв позов «Квітки Полонини» до розгляду – це тема для журналістського розслідування.
Що стосується представників Трускавецької міської ради, які були у якості відповідачів, до них також є чимало запитань: якщо вони зумисне «не помітили» очевидного порушення юрисдикції суду, то це злочин – йдеться про зловживання службовим становищем. Якщо ж через свою халатність – також доведеться відповісти. Не кажучи вже про те, що Трускавецька міська рада не подавала апеляції!
Тому громадська організація «Рада міста» поставила перед прокуратурою Львівщини питання наступним чином: по-перше, звернулася з проханням оскаржити в апеляційному порядку рішення Господарського суду від 14.12. 2017 р. По-друге, внести в ЄДРДР відомості щодо вчинення службовими особами Трускавецької міської ради та суддями Господарського суду Львівської області зловживання своїм службовим становищем, що призвело до ухвалення явно незаконного та необґрунтованого судового рішення, яким безпідставно скасовано рішення Трускавецької міської ради.
Як сказано у зверненні ГО «Рада міста», будівництво впритул до першої санітарної зони у Трускавці може призвести до негативних наслідків для родовища мінеральних вод і заподіяти тяжких наслідків інтересам держави, суспільства та окремих громадян.
Ольга КУЦ
Від редакції:
За даними аналітичної системи YouControl, керівником «Квітки Полонини» є дрогобичанин Віктор Возняк, який володіє 56 % внеску до статутного фонду. На місцевих виборах 2015 року він доклав багато зусиль для перемоги свого давнього товариша Андрія Кульчинського. Медійні ресурси Возняка «Алсет» та «Твоє радіо» піарили виключно цього кандидата. Возняк також є співзасновником ТОВ «Старий дуб», ТОВ «Галмаркет», ТОВ «Укрюгінвест», ТОВ «Альфа-У», ТОВ «Альфа Плюс», ТзОВ «Вассер Інтернаціональ-Ост», ГО «Франкофест» та ще кількох підприємств.
У 2006 році Трускавецька міська рада продала ТОВ «Альфа Плюс», у власності якої 49% трускавецького водоканалу, 132 га землі біля питного водосховища. Це було заохочувальним бонусом при втіленні в життя концепції цілодобового водопостачання міста-курорту – передбачалося, що взамін отриманої землі фірма-інвестор вкладе у реконструкцію водопостачання Трускавця близько 140 млн. гривень. Свої інвестиційні зобов’язання «Альфа Плюс» не виконала досі.
ТОП коментованих за тиждень