З другого півріччя 2012 року на курорті Трускавець розширився спектр допомоги хворим на сечокам’яну хворобу. Для відділення урології Трускавецької міської лікарні придбано пневматичний літотриптор «Calcusplit» з використанням уретеропіелоскопа фірми «KARL STORZ». Обладнання дозволяє провадити літотрипсію (дроблення) каменів у нижній та середній третині сечоводу. Використання стентування і катетеризації сечоводів після контактної літотрипсії значно знижує кількість пієлонефритів у післяопераційному періоді, суттєво скорочується час перебування хворого в стаціонарі.
Застосування спеціальних приладів – уретероскопів невеликого діаметру сприяє підвищенню ступеня руйнування каменів сечоводів від 90% (середня і верхня третина сечоводів) до 97-98% (нижня третина). Також зменшується кількість ускладнень та знижується вартість операції.
Пацієнти нашого курорту мають унікальну можливість позбутися каменів сечоводу малоінвазивним методом. При цьому, практично на другий день після процедури пацієнт повертається до активного життя!
Показами для контактної уретеролітотрипсії є:
1. Камені нижньої та середньої третини сечоводу (понад 0,8 см).
2. Пацієнти з надлишковою масою тіла з каменем у сечоводі.
3. Наявність великих каменів сечоводів, тривало «стоячих», «вколоченних» каменів, які погіршують функцію нирок і порушують уродинаміку.
2. Неефективність дистанційної літотрипсії (ЕУХЛ) каменів сечоводів (1-2 сеанси).
3. Наявність «кам’яної доріжки» після ударнохвильової літотрипсії (ЕУХЛ), яка не піддається руйнуванню консервативними способами.
4. Невдалі спроби уретеролітоекстракції.
Контактна літотрипсія протипоказана при:
1. Некорегуючих порушеннях системи згортання крові.
2. Стриктурах сечоводу нижче розташування каменю.
3. Відсутності видільної функції нирки.
4. Пієлонефриті в активній фазі запалення.
5. Захворюваннях хребта, які не дозволяють укласти пацієнта в кріслі.
6. Хронічній нирковій недостатності 3-4 ст.
7. Вагітності.
8. Туберкульозі.
Контактна літотрипсія займає одне з провідних місць у лікуванні нефролітіазу. Подальше вдосконалення цих операцій дозволить виконувати їх на будь-якому рівні сечоводу, скоротити терміни втручання і зменшити кількість післяопераційних ускладнень.
Ольга Петришин, лікар-уролог Трускавецької міської лікарні
ТОП коментованих за тиждень