Голові Львівської обласної ради Ганущину О.О.
Голові Львівської обласної державної адміністрації Синютці О.М.
Голові постійної комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури Львівської обласної ради Сагану В.С
Звернення депутатів Бориславської міської ради сьомого демократичного скликання
Ми, депутати Бориславської міської ради, звертаємося до Вас з вимогою створення Бориславської об’єднаної територіальної громади з центром в місті Бориславі у складі 17 адміністративно-територіальних одиниць (Бориславська, Модрицька, Попелівська, Ясенице-Сільнянська, Східницька, Бистрицька, Довжанська, Новокропивницька, Опаківська, Рибницька, Старокропивницька, Ластівківська, Підбузька, Залокоцька, Смільнянська, Нагуєвицька, Урізька).
Борислав – без перебільшення та сумніву, є історичним центром озокеритної, нафтогазової промисловості України, Європи та світу. Це єдине місто в світі яке розташоване на промисловому нафтогазовому та озокеритному родовищі з джерелами мінеральних лікувальних вод типу «Нафтуся» та з численними пластовими водами.
Варто зазначити те, що у 1959 році Указом Президії Верховної ради України був створений Бориславський район, куди ввійшло 25 населених пунктів.
Саме таке об’єднання дасть можливість залишати більшість податків у місцевих бюджетах, а у громади з’явиться реальне самоврядування, яке по суті не було за всю історію незалежності України.
Для повноцінного і ефективного розвитку новоствореної громади у Бориславі є всі необхідні інституції, а саме: міське відділення поліції, відділення ДПІ, установи зв’язку, міський Центр зайнятості, суд, ЦНАП, Центр безоплатної правової допомоги та ін.
Об’єднуючись, ми закладаємо основи для свого економічного розвитку у перспективі, бо отримаємо територіальні, земельні, демографічні ресурси, що дасть змогу облаштовувати інфраструктуру кожного з населених пунктів. Жити у такій структурі означає дуже прості речі – мешкати у селі з тим же самим комфортом, що і у місті, користуватися транспортом, медичними послугами, мати якісну освіту, доступ до адміністративних, побутових послуг.
Слід сказати і те, що чим більше об’єднання, тобто більша кількість територій та людей, що проживають на них, то тим більший і кращий буде бюджет, бо у ньому залишається 60% податку на доходи фізичних осіб.
У випадку створення Бориславської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) у відповідності до чинного бюджетного та податкового законодавства очікувані надходження по ОТГ згідно проведених розрахунків на 2017 рік складуть 85653,00 тис. грн., в тому числі по м. Бориславу 63671,8 тис. грн. Прогноз надходжень по податку на доходи фізичних осіб на 2017 рік по ОТГ складе – 42563,1 тис. грн. (м. Борислав – 36141,8 тис. грн.), акцизного податку з роздрібної торгівлі підакцизних товарів – 6339,7 тис. грн. (м. Борислав – 4850,00 тис. грн.), податку на майно – 19411,6 тис. грн. (м. Борислав – 1395,0 тис. грн.).
Слід зазначити, що суттєво зростає обсяг трансфертів з Державного бюджету, в тому числі базова дотація по ОТГ складатиме 11414,1 тис. грн., в той час як по місту Бориславу обсяг базової дотації на 2017 рік складе 978,7 тис. грн. Прогнозований обсяг субвенцій з Державного бюджету по ОТГ складе 199961,3 тис. грн., в тому числі по м. Бориславу – 155277,00 тис. грн.
Отже, загальна сума доходів загального фонду у випадку створення Бориславської об’єднаної територіальної громади складе 296552,1 тис. грн.
Прогнозний обсяг першочергових видатків складатиме 268219,6 тис. грн.., в тому числі: органи управління – 14487,2 тис. грн., освіта – 89230,3 тис. грн., охорона здоров’я – 40075,00 тис. грн., соціальний захист і соціальне забезпечення – 104327,0 тис. грн., культура – 9721,7 тис. грн., фізична культура і спорт – 2545,2 тис. грн., інші (житлово-комунальне господарство, фінансова підтримка засобів масової інформації, інші бюджетні програми) –7833,2 тис. грн.
Отже, здійснивши розрахунок видаткової частини ОТГ виникає додатковий фінансовий ресурс в сумі 23400, 5 тис. грн., який може бути спрямований на розвиток інфраструктури Бориславської об’єднаної територіальної громади.
Водночас субвенції на інфраструктуру будуть розподілятися пропорційно, залежно від площі та кількості населення, а не від економічної спроможності тих чи інших населених пунктів.
Громада зможе питати у своїх очільників звіту за зароблені та витрачені бюджетні кошти.
З огляду на вищевикладене, просимо врахувати наше звернення.
Ігор Яворський, Бориславський міський голова
Звернення прийнято на XVII позачерговій сесії Бориславської міської ради Львівської області сьомого демократичного скликання.
ТОП коментованих за тиждень