Пандемія, карантин, обсервація… Як з цим бути?

28.05.2020 | Filed under: Публікації

Мабуть не знайдеться такої людини, котра не перейнялась проблемою, що сколихнула сьогодні увесь світ. У кожного з нас змінилося життя. Спочатку моторошне слово «пандемія», а потім введення такого довготривалого і незвичного для усіх нас карантину.

Нудьга, гнів, роздратованість, сум – це неповний перелік емоцій, які переживають люди, перебуваючи на карантині. Простір звужений до чотирьох стін, призупинена діяльність, невизначеність в очікуванні небезпеки – викликають негативні відчуття від шоку і заперечення до тривоги та безсилля. Новини з Інтернету та телевізора ще більше нагнітають ситуацію. Не вистачає чистого повітря і якогось різномаїття.

Якщо будемо зосереджуватись на тому, що «не можна», ми не побачимо інших можливостей. Головне фокусуватися на процесах і отримати позитивні емоції від результату. Під час карантину треба спрямувати свої думки на планування майбутнього. Уявити, що цінне і важливе я б хотів реалізувати.

Проте сьогодні звернемо увагу на те, що для декого термін «залишайся вдома» був не досить тривалим. Обставини змусили ввести певні корективи – а саме опинитись в умовах обсервації, будь то проживання чи виконання функціональних обов’язків. Безпосередньо у нашому місті Трускавці першим і єдиним закладом, який погодився працювати в цих умовах, став Центр медичної реабілітації та санаторного лікування «Трускавецький». Хочеться звернути увагу не лише на військовослужбовців, котрі перебували чи перебувають і на сьогоднішній день в Центрі, але і на працівників оздоровниці, котрі не зважаючи на різні обставини, залишились виконувати свою роботу. Кожен із нас задавався питанням: «Як з цим бути?».

Перш за все нас хвилює питання психологічного здоров’я, емоційні стани, котрі супроводжували і супроводжують кожного. Наші негативні емоції шукають виходу і це провокує сварки, конфлікти. Тривога, страх, емоційний шок – це частина нашої з вами реальності, яку створила ситуація пандемії. Слід пам’ятати, що такі реакції організму є нормальними на негативні події. Проте не кожен міг прийняти та усвідомити, що з нами усіма чи особисто з ним відбувається. Ми проводили спостереження, бесіди, роботу з підрозділами. Пропонуємо певні рекомендації, які, на нашу думку, будуть корисними не лише для працівників санаторіїв, військовослужбовців, але і кожному із нас. Сподіваємось, ці нескладні техніки та вправи дадуть змогу вам розслабитись, зняти внутрішню напругу та поглянути на все іншими очима.

І. Вправа «Дихання «4-7-8». Варто звернути увагу на фізіологічні механізми, які відбуваються у нашому організмі і попробувати вплинути на їхній перебіг. Вдих на 4 рахунки, на 7 затримуємо дихання, на 8 рахунків – видих. Повторіть цикл 10 разів для досягнення ефекту. Чим сильніше тривога, тим довше буде потрібно дихати за такою схемою. Ця вправа заспокоює нервову систему і знижує інтенсивність тривоги.

ІІ. Вправа «Безпечне місце». Згадайте або уявіть місце, в якому ви відчували себе в безпеці, спокійно і легко. Закрийте очі і уявіть, що прямо зараз ви перебуваєте в цьому місці. Уявіть його в деталях. Що ви бачите? Що чуєте? Які запахи відчуваєте? Які відчуття у тілі? Які почуття у вас виникають в цьому місці? Побудьте там стільки, скільки хочеться, і запам’ятайте цю картинку, щоб повернутися в будь-який момент. Можна уявити себе у коконі чи під струменем води. Дехто скручується калачиком і уявляє себе в утробі матері, де було йому комфортно і затишно.

ІІІ. Вправа «Головне – другорядне». Завдання: на аркуші паперу (з лівого боку) напишіть 10-12 справ, які для Вас у цей час дуже важливі (на першому місці – найважливіша, на другому – менш важлива і т. д.).

Потім спробуйте уявити, що вам уже 80 років. Ви давно на пенсії, не працюєте, опікуєтесь онуками, домашнім господарством і т.д. Уявіть, що з відстані тих років дивитесь у своє сучасне та оцінюєте, що для вас головне, що – другорядне. Наприклад, ви можете думати про те, що багато сил віддавали певній справі, яка потім не мала у вашому житті великого значення, а тільки здавалася дуже важливою.

А тепер на аркуші паперу (з правого боку) напишіть список своїх справ за ступенем важливості для вашого життя в ролі людини, якій вже 80 років.

Порівняйте обидва списки. Які справи залишилися для вас важливими, а які втратили свою значимість?

Карантин – потужний виклик для суспільства. Стосунки – це потужний ресурс. Якщо над ними працювати, то з напруження ми можемо вийти іншими – сильнішими. Навіть дистанційно будемо ближче один до одного.

Отож, розвиваємо психологічну пружність – здатність бути стійким до стресів високої інтенсивності, здатність якісно відновлюватись та повертатися до попереднього способу життя, вміння конструктивно приймати рішення. Зберігаємо і акумулюємо свої внутрішні ресурси, не забуваємо про інформаційну гігієну, дотримання правил карантину і ми усі будемо здорові.

Ірина Яворська, начальник психологічного відділення ЦМРСЛ «Трускавецький»

(Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

 • None found

Оголошення ТВ

 • Запрошуємо юних футболістів
  31.01.2020 | 13:57

  Футбольна школа «КМС» (м. Трускавець) проводить відбір хлопців 2009-2010 р.н. в секцію футболу. Контактний телефон:  096-064-71-97 (тренер Володимир Смола). (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеОголошується набір дітей для занять футболом (0)Козацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Футбольна школа «КМС» поповнилася 12 юними футболістами (0)Трускавчан запрошують на Майдан Незалежності на перегляди футбольних матчів (0)

 • Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку
  28.01.2020 | 16:00

  Шукаю роботу з ведення бухгалтерського обліку підприємців. Конт. тел. 067-67-27-641. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо спільно відзначити День Соборності України (0)Шукаю роботу з прибирання приватних будинків (0)В музеї міста-курорту відкриють виставку про кримськотатарську спадщину (0)

 • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви