Цей чоловік довго мовчав, жодним чином не реагуючи на найрізноманітніші звинувачення у сприянні в порушенні регламенту міської ради та законів України. Як «старий воїн, мудрий воїн», досвідчений чиновник, який не перший рік в політиці та на держслужбі, секретар Трускавецької міської ради Петро Шумин розуміє, що він не 100 доларів, щоб всім подобатися, і не вважає за потрібне реагувати на всі висловлювання депутатів шостого скликання про себе та свою роботу. Та останні заяви колеги, ще не так давно однопартійця Петра Шумина по «Нашій Україні» Ігоря Пілька на круглому столі-дискусійному клубі спонукали Петра Євстаховича таки висловити свою позицію через пресу. І, погодьтеся, він має на це повне право.
– Коли перший раз за мене на посаду секретаря ради депутати не проголосували, я сказав голові, щоб більше мою кандидатуру не висував, не «пхав» так би мовити, – зі свого боку згадує початок діяльності цього депутатського корпусу Петро Шумин. – Другий раз мене висунули за пропозицією 32-х депутатів Трускавецької міської ради шостого скликання, про що є відповідний документ з підписами народних обранців, в тому числі і тих, хто сьогодні організовує прес-конференції та круглі столи. І розкидатися словами про «Богему», обрання секретаря ради ледь не за чаркою, сьогодні щонайменше дивно.
Та, на жаль, людина так влаштована, що коли щось десь прогавила, програла, то схильна звинувачувати інших. А я вважаю, що голосування депутатських пропозицій в рішенні про затвердження інвестиційної програми прогавили, пропустили самі депутати. Богдан Процишин запропонував спосіб голосування – поіменно. А пропозиції поставити на голосування пропустили! Перемудрили. Можливо, думали, що при поіменному голосуванні питання не пройде, можливо, просто недопрацювали. Свою позицію потрібно відстоювати, наполягати, кричати, якщо хочете. Я коли був депутатом завжди так робив, хто б не був міським головою. Треба чітко формулювати свою думку і наполягати на голосуванні.
А контролювати дотримання регламенту має саме постійна депутатська комісія з питань регламенту та законності. І в жодному регламенті не пише, що секретар ради має «штовхати під ребро» міського голову чи ставати йому на ногу, – це все популізм, – переконаний Петро Шумин.
Щодо біди цього скликання – відсутності опозиції – то Петро Євстахович і тут має просте пояснення: щоб була дієва та сильна опозиція, потрібно працювати, готуватися до сесій. Потрібно ретельно вивчати проекти рішень, детальні плани, їх вплив на оточуючих та майбутнє міста. Ну і не треба йти на посаду, якщо ти хочеш бути в опозиції.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень