Щоб обікрасти помешкання чесної людини, а зокрема, одинокої, похилого віку, досвідчені злодії-шахраї вдаються до витончених, навіть психологічних, методів. Спочатку вони вивчають, хто живе в помешканні, яке намітили обікрасти, коли і на скільки покидає людина свою квартиру, а тоді беруться за свою брудну роботу.
Одні грубо взламують замки від вхідних дверей, інші стараються проникнути в квартиру через вікна, балконні двері. Є злодії, які з метою прискорити цей процес, тобто обікрасти квартиру, стараються різними способами виманити мешканця з квартири на тривалий час, щоб потім вільно і безпечно «погосподарювати» в помешканні. Найчастіше такий вибір падає на одиноких, людей пенсійного віку, які розраховують на допомогу з боку комунальних соціальних служб чи інших державних структур.
Під маскою чиновника, працівника комунальної служби може прийти «спеціаліст» і запропонувати ті чи інші послуги або для «планової» перевірки електрогазообладнання. Не варто в такому разі відразу відчиняти двері, якщо вам ця людина незнайома. Бажано спочатку спитати, з якої організації спеціаліст, його прізвище. По можливості подзвонити в установу і переконатися, чи скеровували цю людину на перевірку чи надання допомоги.
Останнім часом траплялися випадки обдурювання людей, користуючись їхнім довір`ям, їхніми потребами. Так, щоб виманити людину на якийсь час з квартири, її телефонують з банку. При цьому називають конкретну назву банку, його адрес. І цей же лжепрацівник банку повідомляє людині, що на її адресу надійшла грошова допомога від якогось вигаданого добродійника, чи спадковість від якогось далекого родича, про якого людина давно забула, Цей же лжепрацівник банку, а точніше злодій, просить вас взяти з собою паспорт, ідентифікаційний код і прийти на таку-то годину в банк, щоб вибрати передачу. Купившись на таку наживку, людина йде в банк, а тут довідується, що її обманули, що банк про це нічого не знає, і нікому ніяких повідомлень стосовно грошової допомоги не надсилав. Ошуканий чоловік повертається додому, а тут застає повний безлад.
Саме такий випадок стався 6 листопада у нас у Трускавці. До трускавчанина, пенсіонера, що мешкає на вулиці Стуса хтось викликав в один з трускавецьких банків для отримання грошової допомоги. Його відсутністю скористався злодій, який зламав замок вхідних дверей і пограбував квартиру. Через якийсь час про пошкоджені двері у громадянина Д. повідомила його сусідка, яка вийшла по своїх справах у загальний коридор.
В іншому випадку, що стався теж у Трускавці, грабіжнику не пощастило. Відправивши подібним чином мешканця у Дрогобич в банк, злодій взявся відчиняти двері, де, як він гадав, нікого нема. Та прорахувався – на підозрілий шурхіт двері відчинила донька, яка приїхала до тата в гості, про що не знав злодій. Звичайно, грабіжник дременув без оглядин.
Та ніхто не гарантує, що таку спробу поживитися він не спробує знову в іншій квартирі. Тому, щоб уникнути подібних грабунків, хотілося б звернутися до усіх людей поважного віку – не давайте себе обдурити пройдисвітам, бо просто так ніякий банк грошової допомоги не надає. Навіть якщо би таке повідомлення вам надійшло, то перш за все переконайтеся в його достовірності, а також зателефонуйте на 102 і працівники міліції забезпечать збереження в цілісності ваше майно на час вашої відсутності.
Віталій Малицький, заступник начальника Трускавецького МВ ГУ МВС України у Львівській області, підполковник міліції
ТОП коментованих за тиждень