Січень. Усі в очікуванні наступних президентських виборів. У Бориславі напередодні Нового року побував лідер Всеукраїнського об’єднання «Свобода» Олег Тягнибок, напередодні Різдва у Дрогобичі, – діючий Президент Віктор Ющенко. Борислав, як і вся українська Україна, привітав Указ Президента Ющенка про присвоєння Степану Бандері звання Героя України та удостоєння його посмертно орденом Держави. Всі журналісти міста привітали із 60-річчям від дня народження багатолітнього колегу по перу Богдана Пирога, бо своїй нелегкій праці він віддав понад тридцять років життя. Побачила світ перша поетична збірка «Пробудження» – Володимира Гнатюка – сина лауреата Шевченківської премії, політв’язня Івана Гнатюка, який є своєрідним літературним символом Борислава.
Лютий. Сьомого лютого всі бориславці вибирали Президента. Кандидатів у другому турі було двоє. Ми, як і вся Галичина, вибрали Юлію Тимошенко. Схід України вирішив, що для них кращим буде Янукович. За Тимошенко у Бориславі проголосувало 19292 громадян, за Януковича – 1423. Ледь не три години тривав концерт Народного артиста України Степана Ґіґи. Це було справжнє свято української пісні. Із сімдесятиріччям привітали наш часопис «Нафтовик Борислава» багато хороших людей, а в їх числі і відомі українські письменники – Микола Сом та Ігор Нижник. Навіть у столиці вони пам’ятають про свою приналежність до братства «Нафтовика Борислава». Зі століттям усі ми привітали бориславку Розалію Косюту. Дай Боже, кожному із нас такого віку і такого оптимізму! Наш краянин, бориславець Павло Василів, захистив у Римі докторську дисертацію з теології. Захист відбувся у Григоріанському католицькому університеті. Як то кажуть: нашого цвіту – по усьому світу.
Березень. До Борислава привезено копію нерукотворного образу Ісуса Христа, який відображає обличчя Спасителя в той час, коли Він ішов на Голгофу своєю Хресною дорогою. Бориславці мали можливість помолитися біля нерукотворного образу, який був привезений із Польщі, а ще дві копії якого зберігаються в Іспанії і Франції. Ці три копії образу освячені Папою Левом XIII. Бориславці, як і всі українці, відзначили 60-річчя від дня героїчної загибелі Головнокомандувача УПА Романа Шухевича. На конференції, що відбулася у восьмій школі, вирішено клопотати про присвоєння імені нашого національного героя цьому навчальному закладові.
Квітень. Борислав відсвяткував двадцятиріччя від того дня, як над міською радою замайорів синьо-жовтий Національний прапор. На урочистість зібралися депутати першого демократичного скликання і представники міської громади. Депутатів міської ради об’єднала спільна скорбота. 13 квітня, на 65-у році життя, передчасно помер міський голова Олег Іваницький. Будемо пам’ятати! Дуже гарну поетичну збірку «Відлуння любови» видала Ганна Костик – справжній майстер поезії, яких, на жаль, дуже мало залишилося у Бориславі. 26 квітня, 75 років, тому народився відомий український поет і прозаїк Ігор Нижник. Борислав він завжди вважає своїм рідним містом. І не тільки вважає, але зробив для нашого міста вельми багато. Ледь не вся його поезія, ледь не всі його прозові твори присвячені саме Бориславу. Громадськість вшанувала, а міська влада не подумала, що це таки один із тих людей, який мав би претендувати на звання «Почесного громадянина Борислава».
Травень. Бориславці у День пам’яті жертв політичних репресій вклонилися світлій пам’яті своїх земляків, що стали жертвами московського терору і були закатовані у тюремних камерах НКВД в Бориславі 1941 року. Українців знищували не за злочини, а за те, що вони освічені і – українці. Тож нашим патріотичним політикам варто би подати позов у Європейський суд, до спадкоємця СРСР – Росії, з приводу мордування ні в чому не винних наших краян. За що Москва замучила тоді тисячі ні в чому не винних галичан?! У Східниці, на базі відпочинкових комплексів «Три сини» та «Санта Марія», відбувся дводенний семінар «Співпраця регіонів – запорука подолання економічної кризи». Участь у ньому взяли підприємці міста.
Червень. Відомий письменник Євген Титикайло видав нову поетичну книгу «Часослов». З цієї нагоди відбувся авторський вечір поета у читальній залі центральної міської бібліотеки. На вечорі панові Євгену вручено посвідчення Почесного громадянина Борислава. Виповнилося 65 років від часу заснування у Бориславі навчально-курсового комбінату ВАТ «Укрнафта». Міська організація ВО «Свобода» провела акцію «Геть бездоріжжя!» В автопробігу по розбитих міських дорогах взяли участь десятки автомашин, колона розтяглася ледь не на кілометр. Все відбувалося під знаменами ВО «Свобода» та державними прапорами України, під маршову оркестрову музику на теми відомих українських пісень.
Липень. Факельною ходою ВО «Свобода» і молоді патріоти міста відзначили річницю проголошення у Львові 30 червня 1941 року Акту про відновлення Української держави. Бориславські юні футболісти вибороли перше місце у третьому етапі Всеукраїнського турніру «Футбольні зірочки-2010», який проходив під патронатом Міністерства внутрішніх справ України. Заступник начальника ГУМВС України у Львівській області полковник Валерій Іваха вручив наший хлопцям кубок та медалі переможців турніру. Подією стала нова книжка поезій відомого письменника з Борислава, а нині – киянина, Ігоря Нижника – «Дзвін». Видали її спільно редакційно-видавнича група «Нафтовик Борислава» і дрогобицька видавнича фірма «Відродження».
Серпень. Чимало мешканців бойківського міста – Борислав побувало на Другому Всесвітньому конгресі бойків, що відбувся у Турці. На міжнародній науково-практичній конференції із рефератом «Ірина Сеник – борець за долю і волю України» виступив начальник нашого міського відділу культури Андрій Спас. Щедрі оплески випали і на долю нашої п’ятирічної бойківчаночки Лариси Бориславської. У м. Лєско (Республіка Польща) відбулася виставка «Агро Бещади-2010». Участь у ній взяли і представники нашого міста. Окрім підприємців, до делегації входили і художні колективи міста. Рекреаційний та оздоровчий потенціал Східниці в Україні відтепер просуватиме Аґенція розвитку курорту, яку створили у селищі для популяризації курорту.
Вересень. У День міста на обласний огляд-конкурс «Борислав сміється» з’їхалися театральні колективи з усієї Львівщини. Відкривали конкурс господарі – Бориславський народний драматичний театр для дітей та юнацтва під керівництвом знаного режисера Петра Телюка. Учасникам святкувань Дня міста надіслав привітання Президент України Віктор Янукович. Гостями свята стали голова обласної держадміністрація Василь Горбаль та заступник голови обласної ради Роман Ілик. Відбулося традиційне лемківське свято «Лемківський кермеш», присвячений 65-ій річниці злочинного переселення українських лемків.
Жовтень. У Львівському оперному театрі в рамках святкувань з нагоди Дня учителя відбулося нагородження лауреатів обласного конкурсу «Учитель року»-2010». Нагороди отримали і двоє бориславських педагогів – учителька математики Наталя Смик та учитель історії і правознавства Володимир Драган. 31 жовтня відбулися вибори міських голів та органів місцевого самоврядування. Із поміж 12 кандидатів на посаду міського голови бориелавці обрали мером міста представника від партії «Фронт змін» Володимира Фірмана. Селищним головою Східниці став Іван Піляк. Відкрито й освячено пам’ятну меморіальну дошку талановитій поетесі, Почесній громадянці Борислава та Львова, Світовій героїні, багатолітньому політв’язневі і багатолітньому члену ОУН – Ірині Сеник. Пам’ятаємо, любимо і шануємо.
Листопад. Призеркою чемпіонату України з вільної боротьби серед юніорів стала юна бориславчанка Андріана Літинська. Бориславські підприємці стали учасниками акцій на Майдані у Києві, що їх організували представники малого та середнього бізнесу країни, вимагаючи від Президента ветувати прийнятий Верховною Радою недолугий Податковий кодекс.
Грудень. Бориславці пом’янули багатомільйонні жертви Голодомору – страхітливого геноциду українців, організованого московською комуністичною владою у 1932 – 1933 роках. Зранку відбулися у храмах міста Служби Божі за упокій душ невинно убієнних. Наприкінці дня відбулося коротке віче біля колишньої катівні НКВД, що по вул. Шевченка. До міста нафтовиків із робочою поїздкою прибув голова Львівської ОДА Василь Горбаль. Мета відвідин – вивчення стану справ на головному нафтовидобувному підприємстві області – НГВУ «Бориславнафтогаз». У день храмового свята у церкві Святої Анни УГКЦ встановлено мощі покровительки, а також святих Йоакима, Івана Хрестителя, Захарія та Єлисавети. А всього у цьому храмі уже встановлено мощі більш як 180 святих. А головне — дванадцяти апостолів, а також часточки Животворящого Хреста нашого Спасителя та часточки хрестів апостолів Андрія і Петра.
Газета «Нафтовик Борислава»
ТОП коментованих за тиждень