Податкова Дрогобиччини – у ногу з часом

06.08.2014 | Filed under: Публікації

Начальник Дрогобицької об`єднаної державної податкової інспекції Євген Турчин 5 серпня провів брифінг для засобів масової інформації Дрогобиччини. В брифінгу взяли участь журналісти газет «Галицька Зоря», «Твоя Фортуна», «Франкова криниця Підгір`я», «Карпати», радіо «Франкова Земля», телерадіокомпанії «АЛСЕТ», Трускавецького Інтернет-телебачення, Інтернет-видання «Трускавецький вісник». Тема брифінгу: «Підсумки роботи, перші кроки податкової реформи».

І. Податкова реформа

Розпочав Євген Ярославович з того, що проходить процес реорганізації Міністерства доходів і зборів. Причому відбувається це у кілька етапів – ще минулого року були ліквідовані як окремі структури податкові адміністрації у Трускавці та Бориславі. Відповідно скоротилася і кількість податківців – практично на 25%. Так, спочатку було вивільнено 32 податківців, згодом ще 11. Після скорочення штату на Дрогобиччині залишилося працювати включно із податковою міліцією (28 чол.) всього 150 осіб. Євген Турчин запевнив, що під скорочення в основному потрапили ті, хто мав можливість достроково вийти на пенсію (11 осіб). Хоча, звісно, декому прийшлося стати на облік в центр зайнятості…

Щодо реорганізації податкової на загальноукраїнському рівні, то Кабміном України прийнято постанову від 21.05.14 р. № 160 про утворення Державної фіскальної служби (далі – ДФС) як центрального органу виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України. Від 8 липня набрала чинності постанова, якою затверджено положення про ДФС, яка реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями податкового, митного та законодавства з питань єдиного внеску.

Крім того, буде створено новий контрольний орган європейського зразка – Службу фінансових розслідувань, яка замінить органи Держфінінспекції, підрозділи податкової міліції, МВС України та СБУ, що протидіють злочинам у сфері економіки. Нова служба має поєднувати контрольно-перевірочні функції та функції досудового розслідування у сфері запобігання та боротьби з економічними правопорушеннями. Цей орган буде підзвітний Верховній Раді України. Урядовий проект відповідного закону розміщено на сайті Міндоходів.

Для цих процесів не потрібно додаткових бюджетних витрат, а скорочення правоохоронних структур сприятиме економії державних коштів.

А наступним кроком у фіскальному відомстві буде кадрова реформа, основними критеріями якої визначено професійність, відданість і порядність, а від корупціонерів позбавлятимуться. Втім, корупціонерів серед податківців Дрогобиччини немає – каже Євген Турчин, відповідаючи на запитання журналістів. Відкритість та прозорість роботи податкової можна побачити як в прямому, так і в переносному значенні – для прикладу, в центрі обслуговування платників податків, де Євген Турчин та начальник відділу обслуговування платників податків Дрогобицької ОДПІ Світлана Пішук провели коротку екскурсію для журналістів. Тут допоможуть з поданням електронної звітності, роз`яснять нюанси податкового законодавства, забезпечать доступ до комп’ютера, Інтернету, паперових бланків.

Пані Світлана запевнила, що після приходу на посаду начальника податкової Євгена Ярославовича вдалося зняти проблему черг, які особливо нервували підприємців. Тепер не треба мокнути під проливним дощем в очікуванні прийому документів – їх можна відправити прямо з дому чи офісу за допомогою Інтернету, кожен має власний електронний ключ. А ті, хто вирішив все ж прийти у приміщення податкової, теж не чекають надворі, бо тут зроблено чудесний хол.

– Сьогодні надважливе завдання – наповнення Державного бюджету. Фінансові ресурси потрібні, щоб забезпечити усім необхідним армію та правоохоронні органи для успішного проведення Антитерористичної операції. А щоб зберегти соціальний мир та спокій, потрібно регулярно виплачувати пенсії, зарплати лікарям, вчителям, іншим працівникам бюджетної сфери та інші соціальні виплати, – каже Євген Турчин. – З метою ефективного проведення податково-митних реформ Державна фіскальна служба зацікавлена у співпраці з бізнесом та громадськими організаціями. Зараз триває робота над новим Податковим кодексом, який має стати Кодексом економічного зростання. Основні зміни щодо оподаткування полягатимуть у зменшенні (до 10) кількості податків та спрощенні податкової системи. У даний час визначено два пріоритети – податок на додану вартість та єдиний соціальний внесок. Фіскальна служба пропонує альтернативний варіант електронного адміністрування ПДВ, який унеможливить махінації з цим податком. Система електронного адміністрування ПДВ, введення якої планується з 1 січня 2015 року, буде складатися з трьох основних елементів: 1) єдиного електронного реєстру податкових накладних (далі – ПН) (зараз в ЄР реєструються тільки ПН, в яких сума ПДВ від 10 і більше тис. грн. та ПН на продаж імпортних та підакцизних товарів); 2) банку, в якому автоматично будуть відкриті рахунки усім платникам ПДВ; 3) бази даних митниці в частині інформації про імпорт та експорт товарів.

Буде зменшено число критеріїв для автоматичного бюджетного відшкодування. Зменшиться кількість обтяжливих для бізнесу звірок та перевірок, зокрема, перевірок бізнесу «по усьому ланцюгу постачань до виробника або імпортера». Втратить актуальність проблематика з «нікчемними угодами».

Електронне адміністрування ПДВ має значно зменшити обсяг тіньової економіки. Запровадження такої системи є необхідним для держави, бізнесу та країни в цілому. Наслідком запровадження електронного адміністрування стане зниження тиску на бізнес, зменшення впливу людського фактору та рівня корупції». Цю систему вже погодила технічна місія МВФ і наразі триває її опрацювання з Нацбанком.

На черзі – зниження ставок єдиного внеску на державне загальнообов’язкове страхування. Систему відрахувань із заробітної плати до фондів соціального страхування треба змінювати негайно. Це сприятиме детінізації заробітної плати та легалізації зайнятості населення.

За ініціативи бізнесу розроблено законопроект про податковий компроміс, який розглядається у Верховній Раді. Він передбачає звільнення від відповідальності платників податків за заниження податку на додану вартість та податку на прибуток за періоди до 2014 року за умови сплати 15% податкових зобов’язань.

Важливим завданням у рамках протидії корупції у фіскальних органах є удосконалення електронних сервісів, що мінімізує спілкування податківців з бізнесом. Перебудувати ментальність наших громадян дуже складно, але без цього ефективність боротьби з корупційними проявами значно знижується. Керівництво ДФС переконане, що електронне спілкування зменшить вплив людського фактору та усуне службовців від неправомірних ризиків.

Останні зміни до Податкового кодексу, які стосуються оподаткування доходів громадян – запровадження військового збору та оподаткування прибутків від депозитів, дивідендів та доходів від цінних паперів. Ставка військового збору становить півтора відсотка від доходів у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами; виграшу в державну та недержавну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

Нарахування, утримання та сплата (перерахування) збору до бюджету здійснюється податковими агентами, тобто юридичними і фізичними особами – роботодавцями, які є відповідальними особами за утримання та перерахування збору до бюджету.

У серпні вступив в силу закон про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу, прийнятий ВР у другому читанні ще 4 липня.

Документ передбачає нарахування 15% податку на відсотковий дохід за поточними та депозитними рахунками фізичних осіб (замість прогресивної шкали 15-20-25%, яка попередньо запроваджувалася з 1 липня);

ставку оподаткування дивідендів залишено на рівні, що діяв до 1 липня – 5%;

для оподаткування інших пасивних доходів від розміщення капіталу введена єдина ставка 15%.

Важливо, що податкові агенти (банки, кредитні спілки), які нараховують доходи у вигляді процентів у податковому розрахунку за формою 1ДФ відображатимуть загальну суму доходів та загальну суму утриманого з них податку. У розрахунку не передбачено зазначати інформацію про суми вкладів на депозитних або поточних рахунках, суми нарахованих процентів, а також відомості про осіб, яким нараховані такі проценти.

ІІ. Діяльність Дрогобицької ОДПІ в першому півріччі 2014 р.

Окрім питань податкової реформи Євген Турчин зупинився і на тому, що цікавить місцевих журналістів більше, а саме на підсумках роботи Дрогобицької ОДПІ за І півріччя та липень 2014 року.

Так, Дрогобицькою ОДПІ за перше півріччя поточного року забезпечено збір до Державного бюджету в сумі 146,7 млн. грн., що на 5 млн. грн. більше до відповідного періоду минулого року (мобілізовано за перше півріччя 2013 року до Державного бюджету – 141,7 млн. грн.). В тому числі забезпечено збір до загального фонду Державного бюджету в сумі 145,7 млн. грн., що на 4,4 млн. грн. більше, ніж в 2013 році (мобілізовано за перше півріччя 2013 року до загального фонду Державного бюджету – 141,2 млн. грн.).

Попри спад економічної активності (зокрема суттєве зменшення кількості відпочивальників в курортно-відпочинкових закладах регіону, зупинка ряду підприємств та зменшення обсягів роботи – ВАТ НПК «Галичина» ПАТ «ДЗАК», ТЗОВ «Універсальна бурова техніка та інші), скорочення чисельності робочих місць в регіоні або неповна завантаженість суб’єктів господарювання (Дрогобицький педуніверситет, знову ж таки ВАТ НПК «Галичина», ПАТ «ДЗАК», ТЗОВ «Універсальна бурова техніка та інші) в цілому до місцевих бюджетів мобілізовано за перше півріччя поточного року 131 млн. грн., що на 2,2 млн. грн. менше, ніж за відповідний період минулого року (133,2 млн. грн.). Притому, що лише по податку на доходи фізичних осіб за перше півріччя поточного року за рахунок окремих платників, зменшились поступлення на 11,2 млн. гривень.

Розрахунковий план МФУ по надходженню закріплених доходів місцевого бюджету за перше півріччя виконано:

– м. Дрогобич – 95,2 % (мобілізовано – 29,6 млн. грн., недоотримано 1,5 млн. грн.);

– Дрогобицький район – 110,6 % (мобілізовано – 7,9 млн. грн., приріст 752,4 тис. грн.);

– м. Борислав – 96,5 % (мобілізовано – 14,1 млн. грн., недоотримано 516,6 тис. грн.);

– м. Трускавець – 96,6 % (мобілізовано – 13,8 млн. грн., недоотримано 478,9 тис. грн.).

Протягом першого півріччя 2014 року по Дрогобицькій ОДПІ поступило 237,9 млн. грн. єдиного соціального внеску, що на 13,5 млн. грн. менше відповідного періоду минулого року (251,5 млн. грн.).

Спад в порівнянні з минулим роком пояснюється в першу чергу, тим, що згідно чинного законодавства ряд крупних платників регіону перейшли на сплату ЄСВ в ВВП – ВАТ НПК «Галичина», Укрпошта, Нафтова компанія, перейшли на сплату в головний офіс – ТзОВ ДЦ «Україна», Ломбард Скарбниця, Полтавська воєнізована частина, ТзОВ «Європотрейд», спад завантаженості у санаторіях. В результаті вжитих заходів по Дрогобицькій ОДПІ станом на 01.07.2014 року забезпечено зменшення заборгованості на 1,7 млн. грн. з початку року (борг на початок року – 49,3 млн. грн., станом на 01.07.2014 року – 47,5 млн. грн.).

Дрогобицькою ОДПІ в липні 2014 року забезпечено збір до загального фонду Державного бюджету в сумі 23,6 млн. грн., що на 833 тис. грн. більше, ніж в липні 2013 року (мобілізовано за липень 2013 року до загального фонду Державного бюджету – 22,7 млн. грн.).

В цілому до Місцевих бюджетів мобілізовано за липень поточного року 26,5 млн. грн., що на 1,4 млн. грн. більше, ніж за відповідний період минулого року (25,1 млн. грн.).

Слід врахувати, що по податку на доходи фізичних осіб за липень 2014 року в порівнянні з липнем минулого року, за рахунок окремих платників, зменшились поступлення на 3,2 млн. гривень.

Розрахунковий план МФУ по надходженню закріплених доходів місцевого бюджету за липень 2014 року виконано:

– м. Дрогобич – 116,7 % (мобілізовано – 6,4 млн. грн., приріст 914,8 тис. грн.);

– Дрогобицький район – 126,7 % (мобілізовано – 1,6 млн. грн., приріст 327,4 тис. грн.);

– м. Борислав – 146,9 % (мобілізовано – 3,3 млн. грн., приріст 1,1 млн. грн.);

– м. Трускавець – 97,1 % (мобілізовано – 2,4 млн. грн., недоотримано 71,5 тис. грн.).

В липні 2014 року по Дрогобицькій ОДПІ поступило 47,2 млн. грн. єдиного соціального внеску, що на 1,8 млн. грн. більше, ніж у липні 2013 року (45,4 млн. грн.).

За цими сухими цифрами стоять реальні причини. Трускавець як курорт в березні 2014 року був завантажений всього на 20%, каже очільник податкової, в червні, коли пік сезону – на 40-50%. На сплаті податків це відбилося досить сильно. Це біда і її відчуває чи не кожен житель Трускавця, впливає ця ситуація і на економіку всього регіону, бо ж у Трускавці працюють жителі Дрогобича, Борислава, Стебника, сіл району. Їх переводили на 0,7, 0,5 чи й на 0,25 ставки – при тому, що зростають ціни на проїзд, повзуть вгору ціни на продукти харчування, ліки, одяг та взуття, товари першої необхідності. Зарплата у Трускавці – найнижча в області, для порівняння в курортному Моршині вона вдвічі вища, каже Євген Турчин, віддаючи належне розумінню ситуації покійним Богданом Аксентійчуком. Що тут скажеш?

– Які порушення податкового законодавства трапляються на Дрогобиччині найчастіше? – запитує кореспондент «Трускавецького вісника».

– Щоб сплачувати менший податок на прибуток, завищуються витрати, – каже Євген Турчин і наводить й інші факти порушень, зокрема щодо неправильного нарахування індексації, ПДВ тих, хто займається зовнішньоекономічною діяльністю тощо. Але зараз далеко не та податкова, що була колись, перевірки так часто не проводяться. В 1997 р. підприємство перевіряли раз на три роки. А тепер в квартал дрогобицькі податківці здійснюють перевірку діяльності 4 юридичних осіб та 10 фізичних осіб-підприємців – а всього на Дрогобиччині є 12 тисяч ФОП. Більше уваги приділяють власне профілактиці порушень, які можуть бути навіть від незнання – для цього проводять зустрічі з бухгалтерами підприємств, посилюють роз`яснювальну роботу, у тому числі через ЗМІ. Податкова – не каральний орган, її місія – наповнення бюджету. Отже, від роботи податкової багато в чому залежить стабільність в державі…

Підготував Володимир Ключак, використано дані прес-релізу Дрогобицької ОДПІ

(Переглядів 372 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви