Депутат міської ради Андрій Кульчинський коментує громадські слухання на вул. Івасюка.
Пане Андрію, вул. Івасюка належить до вашого виборчого округу, крім того, ви є головою ОСББ, і кому, як не вам, найкраще знати усі проблеми мешканців цього мікрорайону і що саме їх найбільше хвилює. Що, на вашу думку, вивело людей на майданчик?
Якщо на цю зустріч прийшли люди, значить це було їм потрібно. Хтось прийшов подивитися і послухати. Хтось хотів спитати. Хтось – висловити свою позицію. Я думаю, в цілому, перше, друге і третє люди отримали. Мотивом було збільшення квартплати і незадоволення якістю комунальних послуг. До речі, громадські обговорення щодо підвищення тарифів проходили півроку тому. Але тоді прийшло дуже мало людей і жодної зацікавленої політичної сили. Зараз, особливо після отримання квитанцій на оплату, незадоволення людей буде тільки зростати. І цим вже пробують скористатися політичні сили. Я не є захисником КП Трускавецьжитло, не беруся обґрунтовувати 2,02 грн. за кв. м. житла. Я лише спробував донести до людей думку про можливість більш справедливого механізму самореалізації мешканців багатоквартирних будинків в контексті утримання їхнього житла.
Що, на вашу думку, отримали люди від цих громадських слухань?
Результати можна трактувати двояко. З одного боку, це дуже позитивно: люди прийшли на збори, а отже, виявили активність – це вже важливо – поспілкувалися, висловили свою позицію, спробували порозумітися з представниками влади, почути аргументи іншої сторони. Це була спроба діалогу, хоча, направду сказати, не дуже вдала. А заява, яка була зачитана насамкінець зборів як тези звернення громади до міського голови, звичайно ж, була, так би мовити, домашньою заготовкою організаторів. Нові тарифи фактично пройшли всі щаблі: від попередніх громадських слухань – до рішення виконкому, тому є абсолютно законними. Чи є вони прийнятними для людей, це уже друге питання.
Але збори все-таки мали позитивний наслідок. Вже на понеділковій нараді міський голова запропонував заступнику з питань ЖКГ та керівникам комунальних підприємств організовувати регулярні зустрічі з мешканцями в мікрорайонах з метою роз’яснення ситуації з підвищення тарифів та позиції влади у цьому питанні.
Чому такі спонтанні громадські слухання відбулися саме в цьому мікрорайоні, там найбільше проблем? Яка ситуація тут зі станом житла і чи є співрозмірним з таким станом новий тариф?
Можливо, не проблем найбільше, а найбільш активні люди. Я багатьох знаю особисто, з багатьма спілкуюся, ми знаходимо спільну мову.
Будинки на вул. Івасюка є одними з найстаріших в місті, тому і проблем у них є найбільше. Я прожив 10 років в одному з цих будинків і знаю всі їхні недоліки. Це, зокрема, відсутність технічного поверху, підвалів, малі площі квартир, старі зношені комунікації…
Що вдалося зробити в минулому році? Вперше в історії Трускавця було замінено труби водопостачання в трьох будинках. В масштабах міста це, звичайно, дуже мало. Але для будинків, в яких ніколи нічого подібного не робилося, це – прорив. Я вдячний депутатам ТМР, міському голові, які сприйняли і підтримали мою ініціативу щодо реконструкції водопроводу. Виконувало роботи КП «Трускавецьжитло». В цьому році виділені кошти на заміну кабелів від трансформатора до будинку на вул. Івасюка, 1 а і внутрішніх кабелів у цьому будинку. Також передбачені кошти для часткової заміни електропроводки в будинку на вул. Івасюка, 1.
Чому люди неохоче створюють ОСББ?
Я багато років займаюся створенням ОСББ і мені вдалося зареєструвати п’ять об’єднань. Одне вже функціонує два роки. А решта чотири – створені юридично. Повірте, це зробити було непросто. Але вже все позаду: зареєстровано у відділі юстиції, виготовлено печатки, надруковано книжки для оплати, зареєстровано в усіх фондах, статистиці, податковій. Ніби ще на баланс не передано, а мусиш регулярно ходити і здавати звіти, шукати людей для управління і таке інше.
Чому не взяв відразу всі будинки на баланс? Бо хотілося спочатку щось в них людське зробити. Люди повинні були відчути серйозність намірів і побачити конкретні результати. Зараз мене вже нічого не стримує і по завершенню опалювального сезону буду брати відповідальність за будинки у свої руки.
Велика перевага ОСББ перед комунальним підприємством в схемі оподаткування. В ОСББ податків значно менше, саме за рахунок цього можливе зменшення тарифів на утримання і обслуговування будинків. Але, я казав про це на слуханнях і повторюю щоразу: чуда не може бути, мусять платити всі і за все.
Люди думають, що зі створенням ОСББ будинок буде кинутий напризволяще. Це абсолютно хибна думка. Наприклад, цього року з бюджету виділено майже пів мільйона гривень на потреби ОСББ, тобто певні кроки владою робляться у цьому напрямку.
Ще одним позитивом ОСББ є цільове використання коштів. Тобто кошти від квартплати йдуть тільки на утримання власного будинку, і нікуди більше. Все прозоро. Люди бачитимуть наочно рух їхніх коштів: скільки зібрано, стільки потрачено.
Мені свого часу дуже сподобалась ідея мешканців на вул. Сагайдачного 3, де силами самих мешканців було надбудовано 6-ий мансардовий поверх. Я особисто обійшов всіх мешканців верхніх поверхів свого округу і визначив, що в окремих будинках є перспектива реалізації такого проекту.
Звичайно, є частина людей, які дуже насторожено сприймають ідею створення в їхніх будинках ОСББ. Але їх меншість. Ми всі повинні розуміти, що нічого не міняючи в своєму житті ми покращення ніколи не доб’ємся. Так, будуть гулі, синці, нервові зриви. Але за краще життя варто поборотися. То, може, слід почати із самих себе і допомогти один одному. Хоча б масштабах свого рідного дому.
ТОП коментованих за тиждень