Хочу познайомити Вас, дорогі читачі, ще з одним спортивним ім’ям. Хоча майстер спорту з морського багатоборства, срібний призер Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу Роман Гумецький вже третій рік навчається та тренується в Івано-Франківську, Роман – трускавчанин – народився і почав займатися плаванням в Трускавці. І цей скромний, втомлений 18-тилітній хлопчина заслуговує на те, щоб трускавчани знали про його здобутки та сповнений щоденної наполегливої праці шлях у спорті. Бо це – також частина спортивної слави Трускавця.
Насправді спершу ні Роман Гумецький, ні його батьки не думали про спортивні результати. Коли Роману виповнилося 10 років, прийшли записати сина на плавання, щоб покращити здоров’я, адже у хлопчика був вроджений сколіоз. На дворі стояв 2005 рік – не найкращий рік для занять плаванням – у місті ще не було басейну. Тренер, майстер спорту з плавання Богдан Васильович Смеречинський домовився про групові заняття два рази в тиждень в плавальному басейні санаторію «Карпати», керівництво якого люб’язно пішло назустріч спортсменам.
Роман зізнається, що спершу просто ходив плавав, часом, бувало, й не хотів іти на тренування. Та поступово почав досягати результатів, перемагати на чемпіонатах області, з’являється бажання тренуватися, плавати все більше і більше. У 2008 році міський голова Лев Грицак відкрив відремонтований басейн в ДЮСК «Спортовець», і спортсмени почали тренуватися серйозніше, щодня, збільшили навантаження, кілометраж. Плавання, щоденні тренування вже стали щоденною необхідністю, потребою Романа Гумецького. «Коли бачиш результат, воно «пре» – хочеш тренуватися ще більше і більше», – розповідає Роман. І в 14 років він вирішує поступати в Івано-Франківський коледж фізичного виховання, в першу чергу, щоб тренуватися ще більше, два рази в день.
В Івано-Франківську тренером Романа стає майстер спорту з морського багатоборства, заступник декана Івано-Франківського коледжу фізичного виховання Світлана Вікторівна Мельник. Тренування тут розпочинаються о 6 годині ранку – заплив 10 кілометрів. На восьму годину – пари. Після чотирьох пар – знову тренування – плавання, біг.
Світлана Вікторівна залучає Романа Гумецького до відносно нового молодого виду спорту – морського багатоборства. В морському багатоборстві спортсмени змагаються в п’яти видах спорту – плавання 200 метрів, біг 800 метрів, стрільба, гребля і парус. Збірна формується саме на основі плавців, тому що це базовий вид спорту.
Базовий плавець Роман Гумецький додає до своїх тренувань щоденний біг, стрільбу і на другому курсі навчання в складі юнацької збірної України бере участь в Чемпіонаті Європи з морського багатоборства в Севастополі, який відбувся в жовтні 2012 року. Юнацька збірна України виборює друге місце серед 24 команд.
В жовтні 2013 року в Севастополі відбувся вже Чемпіонат світу з морського багатоборства, в якому взяло участь 28 команд з України, Росії, Білорусі, Європи. Юнацька збірна України, в складі якої виступав Роман Гумецький, знову стає срібним призером турніру. Роман, кандидат в майстри спорту з плавання, виконує норматив майстра спорту з морського багатоборства.
В коледжі фізичного виховання після Чемпіонату світу фото Романа висить на Дошці пошани, йому також нарахували 400 гривень премії. Та на всі змагання спортсмен їздив за власний кошт, точніше за допомоги та сприяння батьків. Для прикладу, дві з половиною тисячі коштують гідрошорти, п’ять тисяч гривень потягнув з сімейного бюджету пістолет для стрільби…
Сьогодні Роман думає, куди поступати після закінчення Івано-Франківського коледжу фізичного виховання. Відчуває, що хотів би поєднати спорт і медицину, можливо, реабілітацію. Зізнається що до кінця тижня відчуває втому, та якщо в суботу, неділю не поплаває, то в понеділок просто дуже «тягне» в басейн.
Іра Циган, газета «Франкова криниця Підгір`я»
ТОП коментованих за тиждень