„Слідчі Шевченківського райвідділу міліції Києва, які розслідують справу вибуху у Будинку профспілок, сьогодні приходили у реанімацію 8-ї міської клінічної лікарні Львова щоб встановити обставини травмування Романа Дзівінського. Вчиняється тиск на лікарів та медичних працівників. Невже не можна почекати тиждень-два, коли постраждалий прийде до тями?”, – наголосив народний депутат України, перший заступник голови парламентського комітету з питань охорони здоров’я Роман Ілик 11 лютого на сесії Львівської обласної ради.
Із запитаннями щодо того, хто дав вказівку проводити такі слідчі дії та щодо тиску на лікарів, нардеп звернувся до заступника начальника ГУ МВС України у Львівській області Сергія Маруняка. Останній повідомив, що опитування потерпілого намагалися провести відповідно до доручення слідчого. Заступник начальника ГУ МВС України у Львівській області пообіцяв, що більше правоохоронці не намагатимуться опитати Романа, оскільки головний лікар повідомив, що його стан не дозволяє цього робити.
Під час сесії парламентар, посилаючись на дані лікарів, зазначив, що стан здоров’я постраждалого не дозволяє йому давати жодних показів. Крім того, хлопець потребує надання психологічної допомоги: „Складна комбінована травма, струс головного мозку, контузія органів грудної клітки, ампутація лівої руки, втрачено три пальці правої руки, опіки обличчя, вух, грудної клітки, обидвох стегон. Як у токому стані можна намагатися задавати людині якісь запитання? Хлопцеві, перш за все, необхідно прийти до тями, надати психологічну допомогу. Яким треба бути нелюдом, щоб дати наказ допитувати людину у такому стані?”
Нардеп закликав правоохоронців не переходити межу людяності і не вчиняти дій по відношенню до важкохворих постраждалих. „Правоохоронців в Україні, сьогодні називають так звані правоохоронці. Ті, хто має захищати людей, виконує злочинні накази вищого керівництва – „Жостчє, жостчє – это „приказ из самого верха”! Правоохоронці знають на чиєму боці правда. Сьогодні немає поділу на Схід і Захід, є поділ між тими, хто любить і не любить Україну!”
Р. Ілик також повідомив, що під час Революції Гідності загинуло 6 людей, більше 30 зникло, біля 116 затримано, понад 2000 поранено.
ТОП коментованих за тиждень