На території Львівської області існує ряд громадських організацій, окремі представники яких вже тривалий час під приводом відстоювання інтересів громадян, що боролися на Майдані з першого дня, в своїх інтересах, інтересах третіх осіб втручаються в діяльність правоохоронних органів, в т.ч. звертаються до прокуратури із запитами та зверненнями, які містять вимоги та вказівки стосовно конкретних кримінальних проваджень, що суперечить чинному законодавству України
Зокрема, ніхто не вправі звертатися до органів прокуратури і прокурорів з вимогами, пропозиціями чи вказівками у конкретних справах з питань підтримання державного обвинувачення в суді, представництва інтересів громадянина або держави в суді у випадках, визначених законом, нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання і досудове слідство, нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, а також до слідчих прокуратури з питань досудового слідства у конкретних кримінальних справах, що підтверджується рішенням Конституційного суду України від 16.04.2000.
Однак, окремі представники Львівської Молодіжної Крайової Скаутської Організації «Білі Горвати» під приводом подачі звернень на прийомі прокурора області про події, які набули суспільного резонансу, зокрема, діяльності Львівського «Беркуту» в м. Києві та дорожньо-транспортної пригоди за участі водія на автомобілі «Лексус», вимагали також прийняття певних конкретних рішень у кримінальному провадженні.
Так, один з представників вказаної громадської організації під приводом погроз систематичного пікетування органів прокуратури області вимагав зміни запобіжного заходу громадянину Ш., який утримується під вартою та обвинувачується у вчиненні тяжких та особливо тяжких злочинах за ч. 1 ст. 14, ч. 3 ст. 27, п.1 1 ч. 2 ст. 115 КК України, тобто організації вчинення готування до умисного вбивства, вчиненого на замовлення та ч. 4 ст. 190, ч. 4 ст. 358, ч. 1 ст. 366 КК України, а саме заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчиненого в особливо великих розмірах, службового підроблення, вчиненого за попередньою змовою групою осіб та використання підробленого документу. Обвинуваченому обґрунтовано обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, його вина повністю доведена зібраними у справі доказами. Державне обвинувачення здійснюється органами прокуратури області.
Слід також зауважити, що згідно статуту цієї організації, метою їх діяльності та основними завданнями є сприяння всебічному, патріотичному вихованню української молоді на засадах українських традицій, виховання молоді на свідомих, відповідальних і повновартісних громадян України, в т.ч. захист прав та задоволення інтересів своїх членів.
За таких обставин окремі особи, в своїх інтересах та інтересах третіх осіб використовуючи громадські організації, незаконно втручаються в діяльність правоохоронних органів, а тому попереджаємо представників підприємств, установ, організацій всіх форм власності щодо недопущення таких проявів у будь-якій формі, оскільки за це наступає передбачена законом відповідальність.
Прес-служба прокуратури Львівської області
ТОП коментованих за тиждень