Щоб склалося певне враження про людину і, зокрема, про керівника, не треба з ним, як кажуть, пуд солі з’їсти. Інколи для цього досить одного вчинку, епізоду. Така нагода переконатися в цьому випала цими днями мені. За редакційним дорученням йду до нашого нового прокурора міста Лонгіна Зеновійовича Мігоцького, щоб взяти інтерв’ю. І тут, задовго до нашого знайомства і бесіди, у мене вже склалося про цю людину добре враження. Привід для цього був буденний і простий. Переді мною на прийом зайшла поважного віку трускавчанка. Думаю, розмова у неї з прокурором міста буде короткою, а вийшло навпаки. А вона, як я потім зрозумів, знайомила його зі своїм життям-буттям ще з давніх часів, розповідала про свої проблеми, ділилася своїми поглядами на теперішні порядки. І тут я зрозумів, що новий прокурор міста людина дуже толерантна, вихована, інтелігентна, терпелива та ввічлива. А про високу професійність, то вже й говорити нічого, бо на таку високу і відповідальну посаду його не поставили б. У цьому я твердо переконався після його годинної розмови з поважною громадянкою, яку він чемно провів до хвіртки.
Вибачившись за затримку, Лонгін Зеновійович сказав:
– Я до Вашої уваги. Що Вас цікавить?
– Гадаю, не тільки мене, але й усіх трускавчан – Ваше походження.
– Народився я на Тернопільщині у місті Бережанах у 1979 році. Одружений. Маю дворічну донечку Соломію. Батько у мене уже пенсіонер, був викладачем історії культури у Бережанському агротехнічному інституті НАУ. Мати – вчитель Бережанської школи-інтернату. Після середньої школи навчався на юридичному факультеті Прикарпатського університету ім. Василя Стефаника, а в подальшому, уже будучи на роботі в органах прокуратури – заочно в Національній академії прокуратури України. Свою прокурорську кар’єру розпочав з помічника прокурора Бережанського району, потім був старшим помічником прокурора м. Тернополя, помічником прокурора м. Львова. Згодом працював у обласному апараті прокуратури Львівської області на посадах прокурора відділу, старшого прокурора відділу, начальником відділу захисту інтересів громадян і держави у сфері земельних відносин.
– Гадаю, Ви уже встигли ознайомитися з криміногенною ситуацією в Трускавці. Яка Ваша думка?
– На даний час я ще вивчаю стан законності в місті. Можу запевнити громадян міста, що за наявності підстав для прокурорського втручання однозначно реагуватиму в межах і в спосіб, визначених законом.
– Які напрямки у Вашій діяльності будуть пріоритетними?
– Зараз прокуратура міста посилено готується до запровадження нових форм, методів діяльності органів прокуратури з урахуванням змін до кримінально-процесуального законодавства України та законодавства про прокуратуру, що набирають чинності упродовж останніх місяців цього року. Зокрема, з 19 листопада 2012 року набирає чинності Кримінальний процесуальний кодекс України, який докорінно реформує систему кримінального переслідування та спрямований на захист учасників кримінального процесу, в першу чергу громадян.
– А якщо більш конкретно…
– То головними пріоритетами у здійсненні наглядової діяльності прокуратури буде: забезпечення конституційних прав і свобод громадян при провадженні дізнання, досудового слідства; забезпечення протидії корупції; захист прав громадян на оплату праці, соціальне, пенсійне забезпечення; захист інтересів держави від неправомірних посягань у бюджетній сфері; захист інтересів держави та громадян у сфері земельних ресурсів; захист прав дітей, та інше.
– Відомо, новий керівник встановлює у колективі нові порядки. З якими вимогами, критеріями будете підходити до діяльності ваших працівників?
– Від працівників прокуратури вимагатиму неухильного дотримання вимог закону, наказів Генерального прокурора України, принциповості, всебічності та неупередженості при здійсненні довірених їм Конституцією України, Законом України «Про прокуратуру» обов’язків та завдань.
Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень