Саме таким критеріям повинна відповідати обрана нами влада. Чи є вона такою? На жаль, ні. Про це 22 березня на своїй прес-конференції говорили представники Клубу “Соціс”, дрогобицьких міських осередків Національної Спілки журналістів України, Громадського руху “Відсіч” і Спілки Української Молоді.
З листопада 2011-го до лютого 2012 року вони проводили кампанію громадського контролю “Публічна влада – активна громада”. За результатами моніторингу підготовлено публічний звіт і випущено спеціальний номер газети “Точка опори”.
Представниця Громадянської мережі “ОПОРА” Ірина Швець познайомила присутніх із засадами громадського контролю. Це порівняно нова для України форма громадської активності , яка передбачає спостереження громадянами за тими, хто від нашого імені і за рахунок наших податків управляє містом. В основу спостереження покладено три принципи – прозорості, відкритості і підзвітності
Голова Дрогобицької організації Національної Спілки журналістів України Наталія Микитяк охарактеризувала з цих позицій діяльність міського голови. Попри те, що він щомісяця проводить прес-конференції, нема відкритості в доступі до публічної інформації. За півтора року каденції Олексія Радзієвського не було проведено жодних громадських слухань, хоча це передбачено законодавством.
Олег Дукас говорив про діяльність депутатів. Народні обранці не звітують перед своїми виборцями, не здійснюють прийоми громадян у визначених місцях. Нема інформації, як вони відвідують сесії та як голосують. Анна Ленчук говорила про роботу виконкому. Нема інформації про питання, які виносяться на розгляд. Іван Тихий, Святослав Сурма, Тарас Кучма, Михайло Ваврин, Сергій Гориславський, Богдан Николаїшин та автор цих рядків внесли конкретні пропозиції щодо того, як публічність влади може активізувати громаду. Звичайно, сама влада повинна бути зацікавлена в тому, щоби громада мала вільний доступ до публічної інформації.
Анатолій Власюк, часопис «Тустань»
ТОП коментованих за тиждень