На відміну від деяких інших курортів, де вважають найважливішим людей поселити, нагодувати і запропонувати якісь розваги, в Трускавці, зокрема в нашому товаристві величезна увага приділяється власне оздоровленню гостей. Але спершу – ретельна діагностика. Неабияким проривом в урологічній діагностиці стало влаштування в товаристві радіологічної лабораторії, котра дозволяє побачити, як функціонують нирки і не просто, а як функціонує кожна нирка окремо. Це справді дуже важливо при пієлонефритах, сечокам’яній хворобі, інших захворюваннях нирок та сечового міхура. Зокрема дослідження в лабораторії показують стан нирок до і після проведення літотрипсії. Здавалося б, в Трускавці, де використовується чимало методів діагностики, починаючи з аналізу крові і сечі, ультразвукової діагностики та ін., немає потреби ще і в такій лабораторії…
– Кожен діагностичний метод переслідує свою мету. Радіоізотопна ренографія нирок, яку ми можемо проводити в цій лабораторії, показує не просто стан, а дію, функціонування нирок. Після такої діагностики лікар має перед собою досить повну картину, і якщо навіть проводились інші види діагностики, то радіоізотопна ренографія зайвою не буде і обов’язково доповнить цю картину. Тому лікарі дуже часто пропонують пацієнтам звернутися до нас, при чому в нас діагностуються відпочивальники не лише з санаторіїв ЗАТ «Трускавецькурорт», а й з інших оздоровниць, а також і мешканці регіону, – розповів лікар-рентгенолог Степан Сов’як.
А ще цей метод діагностики має такі переваги перед іншими, що він безпечний, безболісний, не передбачає введення в організм якихось приладів чи інструментів. Однак для декого з читачів термін «радіоізотопія» може асоціюватися з Чорнобилем чи Хіросімою, і вони засумніваються в безпечності цієї діагностики. А Степан Іванович вважає такий погляд радіофобією і запевняє, що метод справді безпечний, адже доза ізотопів при проведенні ренографії мала, тож вплив їх на організм мізерний. Він зазначив, що цей вплив у 20 разів менший ніж при звичайному рентгені нирок.
Тож пацієнти звертаються в лабораторію безбоязно. Незважаючи на це, що процедура платна, в середньому в лабораторії діагностується 12-18 осіб щодня. Слід також зазначити, що наша ра^ діолабораторія – єдина в регіоні. Вони взагалі переважно є лише в обласних центрах, а в Львівській області крім нашої є ще радіолабораторія у Львові в обласній клінічній лікарні і в Львівському онкодиспансері. Але остання має дещо іншу специфіку.
Трускавецька лабораторія, як розповів пан Степан, функціонує ще з 1970 року. В її роботі була лише одна перерва, коли лабораторію переносили з приміщення на вул. Т. Шевченка у філію «Медичний центр №2», де вона знаходиться вже 4 роки. За словами Степана Івановича, при підготовці приміщення і пізніше, під час функціонування лабораторії, були враховані всеможливі вимоги щодо площі приміщення, санітарного стану, зберігання ізотопів та ін., і ці вимоги постійно строго виконуються. Нам вдалося самим оглянути радіолабораторію і може зазначити, що там відчуваються порядок, стерильна чистота і навіть, якщо можна так сказати про медичну установу, комфорт.
Орест Лещишин, газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень