Серед злоякісних пухлин верхніх дихальних шляхів рак гортані найбільш поширений (65-70%). Це захворювання переважно уражує чоловіків. На ризик виникнення новоутворення впливають подразнюючі фактори навколишнього середовища: паління, професійні шкідливості. У чоловіків старшого віку рак гортані протікає більш агресивно ніж у молодих. У жінок зустрічається крайнє рідко у старшому віці.
Клінічні прояви різні. Вони залежать від місця ураження і його поширення, форми росту пухлини, а також супутніх запальних явищ. Рак гортані може довго протікати без особливих ознак. Це призводить до того, що більшість хворих звертаються до лікаря в запущених станах.
Але як показав аналіз багатьох захворювань, що «безсимптомний перебіг» раку є не чим іншим, як безвідповідальне ставлення до власного здоров’я. Більшість хворих багато років палить і не звертає уваги на неприємні відчуття у гортані, деколи помірний біль, вважаючи, що це дурниці і лікується домашніми засобами. Тільки посилення болю у гортані, який віддає в одне або обидва вуха, кашель, погіршення загального стану, а іноді і затруднене дихання примушує звернутися до лікаря.
Без сумніву при своєчасному звертанні до лікаря можна провести радикальне лікування, повернути тим самим хворому здоров’я і зберегти життя.
При раку складок гортані основним симптомом є стійка прогресуюча хрипота, виникають поперхування, кашель під час їжі. При збільшенні пухлини з’являється біль, який віддає у вухо, можливе затруднене дихання. Деколи хворого турбує постійний кашель. Тому, якщо турбує більше двох тижнів хрипота, ядуха, біль у гортані, негайно звертайтесь до лікаря-отоларинголога.
Семанюк О.Д., лікар-отоларинголог Трускавецької міської лікарні
ТОП коментованих за тиждень