Прихожани та гості Паломницького центру, що працює при храмі святої Анни Української греко-католицької церкви у Бориславі, відтепер мають можливість торкнутися до святих реліквій, що пов’язані з життям самого Ісуса Христа.
Новий мощовик, який вміщує дев’ять таких святинь, виставлено у цьому храмі у неділю, 16 лютого. У мощовику є часточка землі з Голгофи з фізичною кров’ю Божого Сина, шматочок тернового вінка та таблиці Пилата, на якій було розміщено напис «Ісус Назарянин Цар Юдейський» і прибито до хреста, часточка цвяха, яким розпинали Спасителя, та списа Лонгіна, котрим після розп’яття було пробито бік Христа, є і малесенький шматочок самого Животворящого хреста Господнього, і часточка столу, за яким відбувалася Тайна вечеря, а також шматочок хітону (одягу) Ісуса Христа та навіть часточка ясел, в які Марія і Йосиф поклали маленького Ісусика одразу після народження Сина Божого у людському тілі.
Всі ці реліквії, як і тисячі інших святинь, у Бориславський Паломницький центр привіз син декана Бориславського, доктор теології і доктор канонічного права Павло Василів. Новий мощовик для святинь виготовив талановитий місцевий різьбяр Михайло Фецяк, а профінансував виготовлення мощовика депутат Львівської обласної ради Володимир Голобутовський.
За словами декана Бориславського, доктора богослів’я, отця Романа Василіва, навіть сам мощовик є справжнім витвором мистецтва і має неабиякий сакральний зміст. Адже стоїть він, як і світ, за давніми повір’ями – на трьох китах. А кити, хоч і є ссавцями, поруч із рибою були символами ще перших християн, бо грецьке слово «риба» співпадає з абревіатурою вислову: «Ісус Христос Син Божий Спаситель». А це і є головна догма християнства.
Проте повернемось до мощовика. У ньому ніжки у вигляді китів підтримують землю, на якій «росте» Дерево Життя, як символ стремління людини до Бога і досконалості. Завершує композицію своєрідна «таріль», на якій і розмішено реліквії, в оточенні ще трьох символів: виноградної лози, що символізує Кров Спасителя, пшеничних колосків, які символізують Тіло Божого Сина, а отже Пресвяту Євхаристію, та тернового вінка, що став символом відкуплення усього людського роду.
Побачити все це власними очима і торкнутися до найважливіших святих речей християнства тепер може кожен. Реліквії постійно перебуватимуть у бориславській церкві святої Анни УГКЦ, що на Волянці. Упродовж усього Великоднього посту унікальний мощовик з реліквіями, що стосуються життя Ісуса Христа, стоятиме просто посеред храму – біля тетраподу (стіл, що по середині церкви, перед Царськими воротами). Тож кожен парафіян, кожен паломник і кожен відвідувач зможе торкнутися святинь і помолитися біля них. Після Пасхи, як розповів нам отець-доктор Роман Василів, цей мощовик з реліквіями переставлять за вівтар, але на усі Господні свята його виставлятимуть у храм для поклоніння.
Нагадаємо, що загалом у Паломницькому центрі, що працює при храмі святої Анни Української греко-католицької церкви у Бориславі, постійно перебувають тисячі мощей і реліквій, і від них постійно відбуваються зцілення, уздоровлення, навернення та інші чуда.
Наталка Ворон, МедіаДрогобиччина
ТОП коментованих за тиждень