У четвер, 20 листопада, у Трускавці відбудеться зустріч представників трускавецьких профспілок з депутатом Львівської обласної ради Петром Іванишиним. Про це «Трускавецькому віснику» повідомив голова Вільної профспілки «Трускавецький перевізник» Роман Бучкович. Про заплановану зустріч та про інші питання діяльності профспілкових організацій міста, зокрема щодо стосунків з місцевою владою, пан Бучкович розповідає у розмові з нашим кореспондентом.
– Пане Романе, коли і де відбудеться зустріч представників профспілок з обласним депутатом?
– Розпочну з того, що ця зустріч – це результат публікації Відкритого листа голів трьох трускавецьких профспілкових організацій до депутатів Львівської обласної ради. Письмову відповідь (лист) ми отримали тільки від одного депутата – Петра Іванишина. У цій відповіді Петро Кирилович вказує, що він готовий з нами зустрітися та обговорити всі викладені у нашому Відкритому листі питання. Єдиною умовою було те, щоб провести таку зустріч вже після парламентських виборів, щоб ніхто не міг звинуватити ні нас, ні його у переслідуванні якихось політичних цілей.
Зустріч відбудеться у четвер, 20 листопада. Розпочнеться вона о 15.00 в Народному Домі Трускавця. Через «Трускавецький вісник» хочу офіційно звернутися до міського голови Трускавця з проханням забезпечити нам зал для цієї зустрічі.
– Хто буде учасником цієї зустрічі крім голів профспілок та обласного депутата?
– На зустріч ми запрошуємо і депутатів міської ради, і громадських діячів, представників громадських організацій, всіх небайдужих трускавчан. Вхід – вільний.
– Багато питань, які були порушені у Вашому відкритому листі, не є в компетенції обласного депутата. Тож чого Ви очікуєте від цієї зустрічі?
– Як обласний депутат Петро Кирилович напевно вже все вирішив, що є в його компетенції? Маємо і цілоденне водопостачання, маємо першу санітарну зону з чіткими межами, маємо визначені межі міста (чи Трускавець безмежний?), маємо втілення в життя енергозберігаючих технологій? Може, з обласного бюджету часто скеровують гроші для Трускавця, наприклад на утеплення фасадів? А в якому стані наші бювети та ГГРЕС? Чи може, припинено незаконну вирубку лісів? Я мешкаю недалеко СШ № 1 і з вікна балкону можу спостерігати сумну картину, наскільки суттєво зменшилася кількість хвойних…
Є багато питань, деякі з них ми виклали у Відкритому листі до депутатів, деякі думаємо задати під час цієї зустрічі. Для нас важливо почути думку депутата, позицію з того чи іншого питання, навіть якщо це не в його компетенції. Так що очікуємо на конструктивну розмову.
– А хто буде модератором зустрічі – Ви чи представники засобів масової інформації міського голови?
– Напевно, хтось від нас, профспілок, щоб уникнути будь-яких провокацій.
Щодо ЗМІ, які залежні від міського голови, то я хочу наголосити, що їх важко назвати незалежними. Ми, керівники профспілок, були ініціаторами зустрічі на трускавецькому радіо. Було погоджено склад учасників діалогу, формат. Але раптом нас повідомили, що кількість учасників змінилася (у сторону збільшення), формат перебудовано. Стало зрозуміло – ведуча вирішила відпрацювати свої гроші, вислужитися перед міським головою і перевести цю зустріч в паплюження профспілок, що вона робила й до того часу і продовжувала робити потім. Так що їм, цим залежним ЗМІ, ми не довіряємо.
– Напевно, одним із питань, які будуть порушені на зустрічі, стане тема вулиці Шевченка. Проблему перекриття цієї вулиці Ви як голова Вільної профспілки «Трускавецький перевізник» знаєте дуже добре…
– Так. Якщо брати хронологію подій, то найперше, що впадає в вічі – це те, що не було жодних громадських слухань щодо переведення вулиці Шевченка у статус пішохідної. По-друге, я не можу знайти жодного рішення міської ради чи міськвиконкому, яке б говорило про закриття вулиці Шевченка. Згідно якого документу цю вулицю закрили для руху?
Мене цікавить, хто встановив паркан, який перекрив вулицю Шевченка? І ще є питання, але не до міського голови, а до начальника міського відділу міліції, начальника ДАІ, начальника пожежної, керівника Державної служби охорони, головного лікаря Трускавецької лікарні – чи їх хтось ставив до відома про перекриття цієї вулиці для руху? А якщо так, то хто і з якою ціллю перегородив одну з п’яти головних артерій міста? Довелося почути, що згідно Генплану вулиця Шевченка є однією з 5 стратегічно важливих вулиць Трускавця поряд з вулицями Бориславською, Дрогобицькою, Стебницькою та кільцевою.
Та це ще не всі питання по вулиці Шевченка. На чиєму балансі квітники та бордюри? На якій стадії перебуває кримінальна справа з приводу зміни статусу вулиці Шевченка? Бо у відповіді з прокуратури на наше звернення вказано, що розпочато кримінальне провадження, справою займається Трускавецький міськвідділ міліції.
З певних джерел мені відомо, як робився проект цієї «пішохідної зони». Вийшов міський голова з крейдою і намалював – по цьому й зробили проект. Це нормально? Я вже не кажу про те, що «спеціалісти» переплутали терміни «реконструкція» та «капітальний ремонт».
– Коли таксисти, які входять до профспілки «Трускавецький перевізник», на декілька хвилин перекривали вулицю Дрогобицьку чи здійснювали акції протесту перед стінами мерії, то вас звинувачували у завданні шкоди іміджу міста, в антирекламі…
– Активність громадян не є порушенням. Якби всі так «переживали», то і Майдану б не було. Бо, виходить, нащо було йти на Хрещатик, на Майдан, перекривати вулиці, «створювати незручності» для киян та гостей міста?
Байдужість мешканців на Сході України призвела до війни. Байдужість мешканців Трускавця теж ні до чого доброго не призведе. Люди повинні мати свою активну життєву позицію.
Ми вважаємо, що в Трускавці місцева влада здійснила масу порушень законодавства, які торкаються не тільки нашої діяльності, а негативно впливають на імідж міста в цілому.
Хай міський голова включить навігатор, коли їде з Дрогобича чи Львова, і хай спробує по навігатору потрапити до «Міротелю», до вілли «Анастасія», магазину «Куб» чи іншого об`єкту на вулиці Шевченка. Що буде? – спитаєте Ви. А буде те, що він доїде до початку вулиці Шевченка і наткнеться на цей паркан, який перегородив вулицю. Тепер скажіть мені, як буде почувати себе той відпочивальник, який на власному авто вперше (чи й не вперше) приїхав до Трускавця відпочити? А це небідний відпочивальник, якщо він вирішив відпочити у «Міротелі». І за свої гроші він під`їжджає до того паркана, який поставила фірма «Два роги і копита», один з них – П.ків. Це ж антиреклама! І цю антирекламу робить міська влада!
Вулиця Шевченка зараз невідомо у що перетворилася. Що бачить відпочивальник, який вийшов на цю вулицю? Отже, відпочивальник бачить якісь дві клумби, обкладені бруківкою, бачить купи сміття, в тому числі будівельного, биту цеглу, бачить великі упаковки невикористаної бруківки, і бачить дорогу в жахливому стані, яма на ямі. Якщо це жінка-відпочивальниця, то вона має всі шанси поламати тут свої каблуки. Словом, не вулиця, а напівфабрикат. А хто буде віддавати гроші міському бюджету, які проплачені фірмі «Два брати»?
– Цього року Трускавець сколихнуло кілька протестів таксистів… Кажуть, що там не варто було і протестувати, що ціна питання – три гривні в день від кожного…
– Щодо ціни питання, то ми не говоримо про ціну питання, а про порушення. Якщо є порушення, то їх треба виправляти, а не переводити розмови у площину «ціна питання». А порушення, як я сказав, були вчинені саме міською владою.
– Чи важко спілкуватися з цією трускавецькою владою?
– Всі ініціативи, всі розмови виходили не від влади, вони виходили виключно від нас.
Коли представники громади, мешканці Трускавця приходили чи то до міського голови Богдана Матолича, чи то до міського голови Лева Грицака, то найперше – це був зовсім інший, набагато вищий рівень культури міського голови, зокрема і культури спілкування. Попередні міські голови вміли вислухати людину чи групу людей, адекватно оцінювали ситуацію, намагалися зрозуміти, здійснювали моніторинг. Зараз у Трускавці цього немає.
Складається враження, що цей міський голова і його команда – це, за перепрошенням, якісь засланці, зайди, які житимуть тут, у Трускавці, тільки до закінчення їхньої каденції. Таке враження, що у мера є квартира десь у Києві і він абсолютно не думає про те, що ж буде із Трускавцем завтра, оскільки відбуде свій термін і поїде геть.
У Трускавці всі ініціативи громадян чи громадських організацій сприймаються в штики, відчуваємо суцільний супротив. Образно це можна зобразити так – ой як гарно в нашому болоті, все позаростало, нам добре, а ви тут прийшли і шукаєте якусь чисту воду.
На жаль, міський голова Трускавця забув, що він слуга громади, що він найнятий нами, платниками податків і що саме ми, громада, оплачуємо його роботу і маємо право вказувати, якщо щось робиться не так.
Спілкувався Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень