Розробити схему водопостачання Борислава, зменшити собівартість води та виділити кошти окремим рядком в бюджетах усіх рівнів на потреби міста – так пропонує прорвати “водну” блокаду Борислава народний депутат України Роман Ілик, повідомляє офіційний сайт політика www.romanilyk.com
Під головуванням нардепа у Бориславі відбулась регіональна нарада “Проблеми водопостачання міста Борислава”. Це перший пункт передвиборчої програми Романа Ілика, що стосується вирішення проблем 121 виборчого округу.
У нараді взяли участь міський голова Борислава Володимир Фірман, керівник Бориславського водоканалу Ігор Дзебас, депутати Львівської обласної ради та Бориславської міської ради, представник департаменту житлово-комунального господарства, розвитку інфраструктури та паливно-енергетичного комплексу ЛОДА.
“Наше головне першочергове завдання – забезпечити Борислав безперебійним водопостачанням, аби щодня люди отримували воду за чітким графіком, затвердженим Бориславським виконкомом, а у перспективі – цілодобово. Для цього розроблено план дій – як цього досягти”, – сказав Роман Ілик.
За словами парламентаря, самими лише коштами проблему водопостачання не вирішити: “Потрібен комплексний, системний підхід. Один з перших кроків, який було обговорено на нараді – розробка нової схеми водопостачання Борислава. Адже досі такої схеми місто немає, звідси – і більшість проблем”.
Роман Ілик стверджує, що собівартість води у Бориславі є непомірно високою – 1 кубометр води коштує 11,38 грн., тоді як у сусідньому Дрогобичі – 3,09 грн. Найбільша частка витрат – на зарплату, електроенергію та амортизацію. Міський голова Борислава та керівник водоканалу впродовж 2 місяців мають подати пропозиції, як можна знизити собівартість води, змінивши структуру витрат. Також місто має заключити угоду з банківською установою, аби за рахунок короткотермінового кредиту не допускати відключень електроенергії, внаслідок чого усе місто залишається без води.
Ще одна проблема – високий тиск, через який втрачається надзвичайно велика кількість води. Адже зниження тиску, за рекомендаціями фахівців, зменшить втрати у мережі в 3-5 разів. Для цього потрібно встановити відповідне обладнання. Що ж до коштів, то їх безумовно потрібно лобіювати і на рівні області, і на рівні держави, але найголовніше – ефективно їх використовувати. “Для прикладу, у 2012 році 5 млн. грн. було витрачено на реконструкцію локального водозабору у Ріпному, але ефект від цього був можна сказати нульовий. Тому і потрібна схема водопостачання, аби кожна копійка, виділена з бюджетів усіх рівнів, використовувалась максимально ефективно”, – вважає народний депутат.
Також Роман Ілик наголосив, що законодавчо ініціюватиме закріплення за Бориславом особливого статусу: “Це стане підставою домагатись особливих умов фінансування міста на різні потреби, які змінять життя Борислава та його мешканців”.
Прес-служба народного депутата України Романа Ілика
ТОП коментованих за тиждень