«В Україні вже проходила дискусія відносно доцільності викладання цього предмету. Варто зазначити, що у більшості батьків ця ініціатива викликала схвальні відгуки. Депутати Львівської обласної ради минулої каденції відстоювали на всіх рівнях можливість для дітей отримувати знання з основ християнської етики, а також активно працювали над впровадженням спеціальності вчитель християнської етики», – наголосив народний депутат України, екс-голова комісії з питань освіти і науки Львівської обласної ради V демократичного скликання, Роман Ілик.
Народний депутат запевнив, що також скерує депутатські звернення у компетентні інстанції відносно цього питання: «Виглядає щонайменше дивним, що для учнів 5-6 класів цей предмет не розглядається навіть як інваріантний. Розумію, що питання релігії є дуже делікатним, але є загальноприйняті і загальновизнані моральні основи, які не викликають жодних заперечень. Всі батьки прагнуть виховати своїх дітей гідними, духовими людьми».
Роман Ілик зазначив, що це питання неодноразово обговорювалось під час серії круглих столів за участі представників всіх конфесій, працівників галузі освіти, культури. «При формуванні свідомості молодої людини таке виховання є надважливим. Особливо з огляду на те, які цінності пропагує інформаційний простір сьогодні. Основи моралі важливо закладати як у сім’ї, родині, так і в школі. У ході круглих столів не виникло жодних заперечень щодо доцільності введення в шкільну програму такого предмету. Львівська обласна рада зробила багато, щоб він був, щоб розробили та видали відповідні підручники. Батьки, учні, вчителі були задоволені. Предмет «Основи християнської етики» жодним чином не обмежує вільного вибору релігії», – наголосив народний обранець.
Прес-служба Романа Ілика
ТОП коментованих за тиждень