17 червня, у третю неділю місяця, Трускавець відзначив ювілей. Не від першої писемної згадки, щодо якої сперечаються історики, а від того моменту, коли звичайне галицьке село стало курортною місциною. Було це в 1827 році, тож цьогоріч ми відзначали 185 років курорту Трускавець.
День медика почали відзначати ще з п’ятниці, коли в міській лікарні пройшли офіційні урочистості та святковий концерт. «Я бачив по обличчях, що люди задоволені», зазначив під час понеділкової наради 18 червня мер Трускавця Руслан Козир і не стримався від компліментів на адресу трускавецької лікарні. Міський голова вважає, що при утворенні єдиного госпітального округу саме трускавецька лікарня може стати його осередком і чути це дуже приємно. Нагадаємо, що саме «Трускавецький вісник» вперше порушив тему потреби промоції нашої лікарні, оскільки медична реформа становить певну загрозу для нас. У трускавецькій лікарні працюють висококваліфіковані працівники, медики за покликанням. Та втім таких немало і в наших оздоровницях. Кращі з них отримали відзнаки на урочистій церемонії до Дня медичного працівника та Дня міста, що проходила в неділю.
Субота перед Днем міста проходила під знаком спорту, а головні урочистості тривали звісно ж у неділю. Концерти місцевих та приїжджих солістів та гуртів, серед яких «Немо», «Мері», «ТІК», Дзідзьо, «Відродження», «Золоті діти», Наталія Бегін та Роман Савчин – і все це на новій сцені, котру теж похвалив під час понеділкової наради міський голова. Офіційні урочистості, на які прибули і символічні «Нафтуся», «Юзя», «Марія» «Броніслава» та «Софія», проходили як і личить ювілею – з благословенням Владики Ярослава Приріза, вітальним словом заступника глави ЛОДА та екс-мера Трускавця Богдана Матолича, виступами Генерального консула Республіки Польща у Львові Ярослава Дрозда та представників делегацій наших міст-побратимів Перемишля, Ліманової та Ясла, обласних депутатів Олексія Балицького, Михайла Задорожного та Петр Іванишина. Не забракло нагород та грамот – Почесним громадянам Трускавця, медикам, двірникам, соціальним працівникам, іншим категоріям. Серед тих, хто був удостоєний нагород – Степан Івасівка, Богдан Куцик, Анжела Івасівка, Ігор Стасик, Олег Рега.
Парк потопав у квітах – свої композиції представили трускавецькі оздоровниці. Кращою композицією цілком заслужено визначено мистецький витвір від «Першини Прикарпаття» (керівник – Олександр Шишко). Підприємці не приховували задоволення від виторгів, адже були вщерть заповнені не лише заклади громадського харчування в центрі міста, а й на околицях. І хоча з Євро ми прогадали, бо іноземці до Трускавця фактично не приїхали, та зате багато на День міста прибуло гостей-сусідів з Дрогобича, Стебника, Борислава, сіл.
Якщо в полудень площа була майже порожньою через неймовірну спеку, то під вечір прибуло народу дуже багато. За підрахунками, які процитував Руслан Козир, на площі вчора побувало біля 15 тисяч осіб. Та обійшлося без п’янок, адже алкоголь на виносній торгівлі не продавали, обійшлося без бійок чи нещасних випадків. Тож за добру роботу в організації дня міста мер Трускавця подякував своєму профільному заступнику Валентині Бодак, начальнику відділу культури Тетяні Татомир, директору КП «Парк курортний» Іванові Вачкові, начальнику відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Вірі Ільницькій, медикам, комунальникам, освітянам, працівникам культури, а особливо правоохоронцям, котрим червень 2012 року додав роботи.
«Ласкаво просимо в Трускавець» – завершив свій виступ на центральній сцені після вмивванння Юзею та дегустації Нафтусі Руслан Козир. «З днем народження, рідне місто!» – вітаємо трускавчан і ми, всією редакцією «Трускавецького вісника»
ТОП коментованих за тиждень