28 листопада «Трускавецький вісник» опублікував статтю «Що варто відвідати у Трускавці», в якому нами було подано місця, які, на нашу думку, кожен гість Трускавця, мав би відвідувати. Нагадаємо, що у списку значилися: 1) бювет, 2) курортний парк, 3) три музеї, 4) концерт органної музики, 5) ландшафтний парк «Підгір’я» біля ГКК «Карпати», 6) ресторани, 7) Гошівська (Яцкова) гора, 8) пам’ятки і пам’ятники, 9) медичні центри з метою сучасної якісної діагностики.
Яким же приємним було наше здивування, коли в журналі «Яскравий» («журнал для юних талантів», як подано на обкладинці), котрий видає Дніпропетровська обласна громадська організація «Яскрава країна», подано свою версію топ-10 місць і ці місця фактично в більшості своїй збігаються із поданими нами.
Тому подаємо передрук статті з журналу «Яскравий», яка, на нашу думку, робить значну промоцію нашого міста вустами дітей-учасників фестивалю «Яскрава країна».
Вітаємо тебе, Трускавець!
Опитування школярів середніх і старших класів показало, що тільки 10% юнаків, що проживають у східній Україні, їздили в західні регіони. Зазвичай це короткі екскурсії на пару днів до Львова. Карпатські ж гори більшості знайомі тільки по шкільним, не завжди цікавим підручникам. І зовсім інша справа – побачити все на власні очі.
Містечко Трускавець затишно розкинулося неподалік Львова в мальовничій місцевості на північ від передгір’я Східних Карпат. З усіх сторін воно вкрито пухнастими лісами та могутніми горами. А у самому місті мешкають доброзичливі та гостинні люди.
Зупинившись в казковому Трускавці, можна відвідати безліч цікавих історичних та культурних місць, яких саме читайте у рубриці «ТОП-10 справ у різдвяному Трускавці».
Варто знати і цікавості Трускавця. Так, наприклад, спочатку містечко розвивали як перспективне селище для видобутку нафти. Але, як часто це буває, шукали одне, а знайшли інше.
У1810 році замість нафти стала фонтанувати мінеральна вода, та ще яка!
Від українського слова «нафта» стали називати лікувальну воду “Нафтуся”. Підробити цей продукт неможливо. Так, спробувавши воду одного разу, її не сплутаєш ні з якою іншою. Специфічний нафтовий запах властивий багатьом водам Трускавця. «Нафтуся» – допомагає у лікуванні захворювання нирок, печінки, гепатиту, цукрового діабету, порушень обмінних процесів, нормалізує масу тіла.
Старовинні романтичні назви бюветів “Барбара”, “Фер-динанд” нагадують про те, що не завжди ці землі належали Україні. Колись скромне село Трускавець побувало під владою польського короля Казимира. Належав Трускавець і Австрії. Але, на щастя, сьогодні Трускавець – це вільна українська земля, яка радіє кожному гостю.
До речі, з 1980 року Трускавець здобув славу одного з лікувальних курортів Європи. Сьогодні місто конкурує з такими відомими курортами, як німецький Баден-Баден, французький Віші, чеські Карлови Вари.
Варто відзначити і те, що тім, хто потрапляє до Трускавця на Різдво особливо щастить, адже саме тут у кожного є можливість зануритися у глибину споконвічних традицій. Всі святкування різдвяних свят у Трускавці супроводжується співом різдвяних пісень, тематичним перевдяганням дітей і дорослих у Біблійних персонажів – «вертеп», розігруванням сцен. Кожен рік біля центральної новорічної ялинки Трускавця протягом усіх свят, проводяться виступи вертепів, а в останні дні кращі сценки, костюми, виконання нагороджуються пам’ятними призами. Отже, ласкаво просимо в казкове місто Трускавець!
ТОП-10 справ у різдвяному Трускавці
1. Скуштувати найвідомішу мінеральну воду Трускавця «Нафтусю», аналогів якої немає навіть за межами України. Вмитися водою з унікального джерела молодості і краси «Юзя», яка омолоджує шкіру, забезпечуючи їй здоровий вигляд і красу.
2. Прогулятись у парку санаторію «Карпати», який є володарем золотої медалі Гран-прі Національної премії в галузі архітектури та ландшафтного дизайну, та зазирнути у міні-зоопарк, де живуть хижі рисі та гепарди.
3. Покататися на лижах, сноубордах чи санчатах на одному з гірськолижних схилів поблизу Трускавця (Мражниця, Плай, Славське), де ви знайдете траси як для аматорів гірськолижного спорту, так і для професіоналів.
4. Випити кави в одній з багатьох кав’ярень Трускавця. Наприклад у «Залізному коні». Це затишна кав’ярня, де каву доведеться пити за столами-швейними машинками «Зінгер» і розглядати старожитності, що прикрашають стіни.
5. Пройтися по «Стежці Івана Франка», де вирізьблено у дереві цілу низку персонажів з творів Великого Каменяра, та відвідати музей-садибу великого українського письменника в його рідному селі Нагуєвичі.
6. Опинитись в різдвяній затишній Європі, прогулявшись вуличками старовинного Трускавця з колишніми австрійськими будиночками.
7. Придбати сувеніри, прикраси та вироби з дерева, що притаманні Прикарпатському краю на традиційному різдвяному Дерев’яному ринку.
8. Зазирнути до трьох тутешніх музеїв: вілли «Гопляна» – музею народного художника України Михайла Біласа, вілли «Саріуш» – музею «Історії Трускавця» та «Єпархіального музею».
9. Наповнити організм силою та енергією у спортивно-оздоровчих центрах міста (наприклад, «MOLDOVAWelness&SPA») після виснажливих тренувань] та конкурсів.
10. Відчути емоції, отримати незабутні враження від виступів, набути досвіду на майстер-класах та знайти нових друзів на фестивалі «Яскрава країна в Трускавці-2013».
Журнал «Яскравий», січень 2013 року
ТОП коментованих за тиждень