Фахівці львівської урологічної школи запропонували власну класифікацію орхоепідидиміту. Про це під час розгляду теми «Класифікація і тактика лікування гострого орхоепідидиміту» в рамках проведення урологічної науково-практичної конференції, котра проходила в трускавецькому готельно-курортному комплексі «Карпати» 7-8 вересня, розповів доктор Олег Богданович Банира, практикуючий уролог зі Львова.
Хоча, можливо, термін «власна» тут не надто підходить, бо до цього часу в урологічній науці не було жодної класифікації цього захворювання чоловічих статевих залоз – яєчок. Лікарі переважно класифікували задавненість хвороби, наявні ускладнення та визначали формат лікування досить суб`єктивно, спираючись на власну інтуїцію та лікарський досвід.
Натомість нова класифікація чітко окреслює стадії орхоепідидиміту та способи усунення цієї недуги, визначати яку найкраще саме методом пальпації (чогось мудрішого досі ніхто ще не винайшов). Отже, за новою класифікацією існує І, ІІ, ІІІ-А і ІІІ-В стадії орхоепідидиміту, які відрізняються між собою кількістю та величиною абсцесів, розміром збільшення додатків, больовими відчуттями пацієнта та іншими факторами, про котрі урологи львівської школи детально розповідатимуть на Міжнародному З`їзді урологів в Польщі, котрий відбудеться у вересні 2012 року. І якщо при першій стадії хвороби можна буде обійтися без резекції та без видалення яєчок, то ІІІ-В стадія, на жаль, консервативному лікуванню не підлягає, потрібно різати.
Тому своє здоров`я (в тому числі чоловічу гордість) треба берегти і при найменших ознаках захворювання не зволікати, а звертатися до фахівця-уролога. Бо тільки вчасна діагностика орхоепідидиміту може врятувати ваші яєчка від видалення.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень