Щоранку в Трускавці можна побачити до 200 трускавчан і відпочивальників, які спільно роблять гімнастику. Щось подібне ми бачили хіба по телевізору в репортажах з американських парків чи із занять оздоровчими системами в Китаю. Спочатку це дивувало не звиклих до таких заходів жителів курортного міста, потім змусило придивитися пильніше до того, чим займаються ці люди, зацікавитися, зрозуміти, що наше здоров’я значною мірою залежить від нас самих, і приєднатися до тих, хто прагне жити активно все своє життя. Тому кількість людей, які разом роблять ранкову зарядку, постійно зростає. Оскільки цеп досвід цікавий для всього регіону, ми вирішили зустрітися з ініціатором, натхненником й організатором проведення загальноміської ранкової гімнастики в Трускавці Сергієм Розорою.
– Пане Сергію, що вас спонукало зробити такий крок?
– Я пропагую здоровий спосіб життя давно. Цікаво, що і Ротарі клуб Трускавець, і освітньо-практичний рух “Слов’янський синтез”, засновувати які мені випала честь, теж ставлять собі за мету пропаганду здорового способу життя. Тому й узяв на себе клопоти з утримання спортивного майданчика поблизу бювету. За власні кошти помалював паркани, повісив сітки, встановив інформаційні банери. Тепер люди приходять сюди немов в інформаційний центр. Вони цікавляться, за що відповідає та чи інша ділянка поверхні тіла, з яким органом вона зв’язана. Це дозволяє їм зробити собі попередню діагностику, зрозуміти, над чим треба працювати першочергово й до якого лікаря звертатися. Та є річ ще серйозніша – люди повинні вміти підтримувати своє здоров’я й для цього навчитися правильно харчуватися, знаходити час на процедури з очищення організму й, звичайно,на ранкову гімнастику. Та спочатку треба зрозуміти просту істину: фізична культура є частиною нагальної культури. Приємно, що в Трускавці це усвідомлює щоразу більше людей. Коли ми розпочинали проведення загальноміської ранкової гімнастики, тут збиралося до 50 осіб, тепер – до 200. Переконаний, їх буде більше.
– Чи поширюєте свій досвід за межами Трускавця?
– Аякже! Наприклад, 5 червня київський міський центр здоров’я запросив нас взяти участь в акції, яку проводила міська адміністрація столиці до Дня захисту дітей. Хоча в акції брало участь багато організацій у тому числі й від ОБСЄ, вважаю, що наша програма була однією з найефективніших. Бо ми не відробляємо грошей, які нам хтось дав, а робимо все за власні кошти й намагаємося запропонувати прості та доступні методики оздоровлення й робимо акцент на тому, щоб виховувати інших своїм прикладом. У Києві я пообіцяв, що вже з вересня ми почнемо проводити ранкову гімнастику в мікрорайонах столиці, а за рік-два вся Україна буде охоплена цим рухом. Скадовськ, до речі, до цього руху вже приєднався.
– Як це сталося?
– Ми відправили на відпочинок у літній табір своїх дітей, а паралельно й самі вирішили відвідати це місто. Ще в Трускавці я познайомився з мером Скадовська Олександром Гавришом. Буквально на другий день перебування в цьому місті я вирішив організувати групові заняття ранковою гімнастикою на набережній. Відразу ж зібралося близько 50 охочих, а через 5 днів уже приїхали журналісти місцевого телебачення й відзняли сюжет для інформаційної програми. Згодом я вже давав інтерв’ю для місцевої газети “Чорноморець”, а трохи пізніше – читав лекції в санаторії “Скадовськ”, у якому, до речі, в той час відпочивало чимало наших краян з Борислава, Стебника, Стрия: та інших міст. На моє запрошення сюди приїхав з Росії письменник Юрій Тарабукін, який великими накладами видає книги з народної медицини та природних методів оздоровлення. Спільно ми організували зустрічі в бібліотеках міста, відвідали школу-інтернат та дитячий будинок для дітей, хворих на ДЦП, де подарували тренажери ТРЕМАСС та книжки, і навіть потрапили на міжнародну конференцію з питань замісної терапії для наркозалежних, яку організувала USAID.
– То ви в Скадовську відпочивали чи працювали?
– Я люблю поєднувати корисне з приємним, а, потрапивши в таке унікальне місто, тим паче. Температура води – 25-32 градуси, на дні багато водоростей, які виділяють йод. Саме тому тут діє санаторій “Скадовськ”, який спеціалізується на лікуванні дихальних шляхів. Наші діти перед приїздом сюди кашляли так, що ми ледве не відмінили поїздку, а тут відразу ж забули про кашель. До речі, Дрогобицький регіон відчуває дефіцит йоду. Про це колись багато писав професор Романяк. А йод дуже необхідний для організму. Він стимулює роботу щитовидної залози і є регулятором багатьох обмінних процесів. Йод також впливає й на розумові здібності дітей. До речі, його дефіцит у вагітних жінок збільшує ризик народження недорозвинутих дітей. Тому ніякі аквапарки з обробленою хлоркою водою не замінять купання в морській воді з підвищеним вмістом йоду. А якщо до цього додати ще й грязелікування, то отримаємо повний комплекс послуг. Недаремно ще Сергій Скадовський почав будувати тут корпус грязелікарні.
Та й саме місто гарне. Дороги в чудовому стані, довкола ростуть троянди. Тут проводять багато фестивалів, найвідоміший із яких “Чорноморські ігри”.
– Кажуть, що на наших курортах дуже високі ціни…
– Це точно не про Скадовськ. Для прикладу, ми зупинилися в готелі “Амалія плюс”, який розташований якихось ЗО метрів від моря. Номер на три особи з холодильником, кондиціонером і санвузлам всього по 60 гри. в добу за особу Маски й надувні матраци – безкоштовно. А в приватному секторі 25-40 грн. і людей зустрічають просто на зупинках. Як і в нас, у Трускавці.
– Та повернемося до занять ранковою гімнастикою. Чи не думаєте розповсюджувати свій досвід у близькому й дальшому зарубіжжі?
– На заняття гімнастикою в Трускавці до нас приходять люди і з близького, й з далекого зарубіжжя. Нещодавно, наприклад, з нами займалася жінка зі Швеції. Вона розповідала, що після невдалої операції на руці їй дали лікарняну відпустку на 3 роки й готують до інвалідності. Жінка впала в депресію. Та після ознайомлення з нашою методикою й курсу лекцій до неї повернувся оптимізм. Вона вирішила відмовитися від інвалідності й зайнятися реабілітацією хворих за опанованою методикою. Тому наш досвід, як бачите, розповсюджується й у інших країнах.
Дмитро Федан, газета «Вільне слово»
ТОП коментованих за тиждень