Сесія Бориславської міської ради

Минулої п’ятниці, 28 січня, відбулася шоста сесія Бориславської міської ради шостого демократичного скликання. Головуючий, міський голова Володимир Фірман, першим (за згодою депутатів) у «Різному» надав слово для заяви начальнику міського відділу культури Андрію Спасу, який виклав своє бачення ситуації щодо приміщення по вул. Грушевського, 1, де зараз розміщено міський відділ культури. Ось його позиція:

– … Вже шістнадцять років у цьому приміщенні є міський відділ культури. Зараз ідеться про «переселення» відділу у приміщення адмінкорпусу. Принципово, я не проти, але має бути логіка подій: рішення сесії, відповідні кошти, терміни; установи, куди маємо переселитися, повинні бути приведені до відповідних санітарних вимог. Зараз така ситуація, що другий поверх не може бути відселений без розпорядження Кабінету Міністрів, бо перебуває на балансі Контрольно-ревізійного управління, а орендує його міська організація партії «Наша Україна». І коли ми звідти заберемося, то може повторитися ситуація, що відбулася із будинком по вул. Грушевського, 3. До речі, приміщення відділу культури обкрадали вже вісім разів і дотепер не знайшли тих крадіїв. Окрім того, ремонт цього будинку два з половиною роки тому провів відділ культури за «свої» гроші. Правда, трохи допомогли спонсори…

Свої аргументи чи, точніше, аргументи виконкому міської ради, виклав міський голова Володимир Фірман:

– Від нас вимагають оптимізацію мережі. Тобто скорочення людей. Ми відмовилися від того і йдемо іншим шляхом — оптимізації витрат. Тобто, скорочуємо витрати на утримання наших приміщень. Першим кроком до того була адреса вул. Шевченка, 11 (де були розміщені відділ оборонно-мобілізаційної роботи та міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді). На цьому вдалося зекономити п’ятдесят тисяч гривень. На енергоносіях. Не скорочуючи людей…

Були й інші аргументи. І зі сторони міського голови, і зі сторони керівника відділу культури. Але, як на мене, оцінювати, хто має рацію — прерогатива депутатів, яких ми обрали. Особисто ж я вважаю, що це дуже логічна і дуже моральна позиція: скорочувати приміщення, будинки, а не людей. І нехай хтось заперечить, що це не так, і нехай хтось запитає отих працівників бібліотек, яких хочуть скоротити задля того, щоб не скорочувати, приміщень. Я думаю, їх відповідь була б однозначною.

Після короткого обговорення заяви начальника відділу культури міський голова зачитав і подання начальника відділу культури – «Програму оптимізації Бориславської міської централізованої бібліотечної системи на 2011 рік», в якій пропонується закрити бібліотеку-філію № 1 для дорослих по вул. Дрогобицькій, 439 та перенести книжковий фонд у бібліотеку-філію № 5, що по вул. Коваліва, 32. Те ж саме і з бібліотекою-філією № 2 для дорослих по вул. Трускавецькій, 45, фонди якої пропоновано перенести також на Коваліва, 32. В результаті є вивільнення посади завідуючої бібліотеки-філії № 1; вивільнення посади завідувача бібліотеки-філії № 2, тимчасове вивільнення посади провідного методиста та вивільнення посади бібліотекаря філії № 2. Економія – 84 тисячі гривень. Тобто йдеться про конкретне скорочення працівників.

А тим часом, цього можна б уникнути завдяки переведенню керівництва відділу культури у приміщення виконкому міської ради, де запропоновано відділу культури два кабінети.

Зачитано і другий лист на адресу міського голови та прокурора міста Борислава щодо перенесення відділу культури з вул. Грушевського, 1, де подано аргументи недоцільності такого кроку. Аргументів багато, але є реалії, коли йдеться про те, за рахунок чого скорочувати витрати: чи то за рахунок позбавлення праці людей, чи за рахунок зміни приміщення – то відповідь може бути тільки одна. Краще вже якісь незручності, аніж позбавити роботи працівників, зарплата в яких і так у межах мінімальної.

Власне, на цьому обговорення завершилося і перейшли до проблем міського транспорту.

Проінформував депутатів з цього питання перший заступник міського голови Руслан Зелінський. Він, зокрема, зазначив, що за період із жовтня 2008 по грудень 2010-го року у загальний відділ виконкому та до чергової служби «15-50» надійшли скарги та заяви від бориславців щодо порушення схеми руху маршрутних автобусів №№ 1, 7, 8; щодо зриву графіків руху «маршруток» №№ 6, 7, 9, щодо грубіянства водіїв у стосунках із пасажирами – №№ 1, 2, 4, 9; щодо відмови у пільговому перевезенні пасажирів – маршрути №№ 1, 2, 4, 9.

Перший заступник міського голови озвучив головні зауваги бориславців щодо транспортного обслуговування. Порушують схему руху мікроавтобуса деякі водії маршруту № 1 (МПП «Транспортник») – після 18.00 та у вихідні водії не заїжджають до міської лікарні та поліклініки, хоча це передбачено схемою руху. Маршрутка № 4 – водій у ставленні до пасажирів допускає грубощі та й взагалі некоректно ставиться. Скеровано листа керівнику щодо заміни водія. Щодо пільговиків, перелік яких затверджено свого часу рішенням виконкому, то деякі водії й зараз ігнорують це рішення, що недопустимо.

Великі проблеми і щодо обслуговування маршруту «150»: це «Борислав (автостанція) – Стебник (автостанція)». З цього приводу виконком міської ради неодноразово звертався до Львівської облдержадміністрації. Підприємство, що здійснює ці перевезення, як нам відомо, позбавлене ліцензії на право здійснення перевезень.

Тобто транспортне обслуговування населення міста є незадовільним. Щоб, як сказав перший заступник міського голови, впорядкувати графіки та й взагалі впорядкувати транспортну проблему, цього року буде проведено конкурс на перевезення пасажирів, потрібно створити робочу групу, щоб визначитися з об’єктами конкурсу, кількістю та марками транспортних засобів і врахувати зауваження бориславців, що будуть висловлені в ході громадських слухань, а окрім того, при виконавчому комітеті міської ради потрібно створити робочу комісію з питань дотримання законодавства та умов договору з питань пасажирських перевезень.

Пан Руслан Зелінський торкнувся і питання про служби таксі, які є в місті. А їх аж три – 15-52, 15-55 та 15-58 і лише одна з них (остання) зареєстрована у Бориславі (керівник – Степан Кость). Тільки ця служба платить податки і додає щось до міського бюджету. Наступна – 15-52 (керівник – Андрій Гівчак), працює за спрощеною системо оподаткування, але вид діяльності у нього – експлуатація наземних радіомереж.

Тобто, наймані працівники у нього відсутні, єдиний податок – вісімдесят гривень. Третя служба таксі «15- 55», що взагалі у нас не зареєстрована, а зареєстрована десь у Моршині. У цих трьох службах немає обґрунтованого тарифу. В одних тариф – п’ятнадцять, в інших – двадцять п’ять гривень. А відповідно не мають вони і ділянок, виділених на паркування. Тобто і тут, нарешті, потрібно навести порядок.

Після цієї інформації Руслана Зелінського відбулося доволі бурхливе обговорення. І щодо заїзду маршруток до центральної міської лікарні, і щодо маршруту, яким люди могли б дістатися до могил своїх рідних на міському кладовищі, і щодо незрозумілих цін на послуги наших служб радіотаксі, і щодо переповнення у години «пік» мікроавтобусів, які їдуть із Попелів до Борислава.

Підсумував дискусію міський голова Володимир Фірман, який коротко окреслив плани не тільки щодо маршруток, але й щодо інших депутатських запитів, як-от ремонт доріг, мостів, освітлення вулиць, роботи водоканалу.

– Навести лад у місті – важка дорога, і нелегко дається кожен крок, але ми цю дорогу обов’язково пройдемо, – зазначив він. – Мусимо пройти… А щодо транспортників-перевізників, то теж подивимося прискіпливо, хто з них наповнює бюджет міста і чесно виконує зобов’язання, а хто прагне лише «урвати».

Депутати озвучили й багато інших запитів своїх виборців. І прикметно, у всьому проглядалося, що вірять: ці проблеми їхніх виборців нинішня влада міста зможе вирішити.

Вийшло так, що пита¬ня «Різне» стало чи не найголовнішим питанням сесії міської ради, що й зрозуміло, .адже об’єднало дуже важливі для міста проблеми. Від культури і освіти (присвоєння школам імен Героїв України Степана Бандери та Романа Шухевича, за що депутати проголосували одностайно) і до транспорту, мостів, освітлення.

А далі, без якихось значних дискусій, було прийнято такі дратівливі для бориславців земельні питання, з приводу яких завжди було дуже багато галасу і шуму. Можливо, тому, що всі земельні проблеми були попередньо узгоджені з депутатськими комісіями й фракціями. Тобто, всі рішення, винесені на сесію, були зовсім прозорими і чесними. Одностайно було проголосовано і питання третього пункту порядку денного – тобто фінансові та господарські. Таки справді дорога до одностайності нелегка, навіть якщо це на користь місту. Але таке враження, що наші депутати навчилися долати труднощі.

Ігор Юринець, газета «Нафтовик Борислава»

(Переглядів 83 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Tags: ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви