Музично-поетична акварель, присвячена 201-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, пройшла сьогодні, 18 березня, в центральній бібліотеці Трускавця. Захід можна назвати піднесено-урочистим, а його повчальну роль для молоді важко переоцінити. Та й людям старшого покоління приємно було посидіти в такій чудовій атмосфері, послухати вірші та пісні як на слова Великого Кобзаря, так і про нього самого.
Захід підготували та провели бібліотекарі Ореста Касперська та Олександра Пфайфер. Вже не вперше ці двоє чудових жінок проводять такі вечори, несучи добро та любов до книги, творчості, світла. От і цього разу при повному залі вони з натхненням розповідали про життя нашого народного пророка, декламували твори Шевченка, які особливо актуальні зараз, а канву їхньої бесіди плавно доповнювала музика…
Зібралися вшанувати Тараса Шевченка та напитися з джерела його невмирущої творчості учні поблизької СЗШ № 1, члени міської асоціації інвалідів, представники історико-краєзнавчого клубу «Сива давнина», небайдужі трускавчани. Один з них, поет В`ячеслав Умнов, виступив на зустрічі. Окрім дуже інтонаційного прочитання творів Кобзаря та власного вірша, В`ячеслав Васильович розповів про книгу, яку нещодавно видало львівське видавництво «Сполом».
Дозволимо собі на один абзац відійти від головної теми, щоб ближче представити цю книжкову позицію. Отже, книга «Дорогою незгасної святині. Антологія Бойківського краю» на трьох сотнях сторінок вміщує як поезію, так і прозу про Великого Тараса. Знайдемо тут і вірші трьох трускавецьких поетів – згадуваного вже В`ячеслава Умнова, а також Стефанії Шумило та Світлани Дицьо. Окрім того, є й багато інших знайомих творчим людям Дрогобиччини прізвищ – Любов Рудавська-Вовк, Михайло Шалата, Юрій Гарник, Микола Зимомря, Іван Фідик, Роман Пастух, Йосип Фиштик, Микола Сенейко, Петро Зборовський та інші. Ініціювали видання книги Всеукраїнське товариство «Бойківщина ХХІ століття» та Всеукраїнське об`єднання «Письменники Бойківщини». На фотоілюстраціях вміщені пам’ятники Шевченку з різних куточків світу (Воловець, Ужгород, Київ, Вінніпеґ, Москва тощо), в тому числі і пам’ятник у Дрогобичі…
Із книгами Шевченка та про Шевченка ознайомила читачів бібліотеки провідний бібліограф ЦБС Ярослава Волчанська. І не просто ознайомила, а ще й роздала кожному на згадку про цікавий та змістовний захід буклет «Великий син великого народу», в якому всі ці позиції є визначені – щоб читачі не тільки знали про їх існування, але й читали, відкривали Кобзаря по-новому.
Але це буде пізніше, а поки що слухачі насолоджувалися живим словом великого сина України у виконанні бібліотекарів Любові Шкільник та Віри Заяць, а також учениці школи.
Здається, не було жодного учасника музично-поетичної акварелі, якого б залишила байдужим ця зустріч, який би не відкрив для себе нового Шевченка. Слова з творів «Кавказ», «Подражаніє Осії», «І мертвим, і живим» та інших звучали так актуально, що мимоволі напрошувалося запитання – чому ж ми не розуміли їх дотепер, особливо в контексті Московщини, котра була і залишається одвічним ворогом не тільки України, але і Європи, світу, цивілізації, всього роду людського…
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень