Хто приїжджав до Львова на матч між збірними Португалії й Німеччини – міг стати свідком вельми вражаючого навіть за європейськими масштабами дійства. Звичайно, якщо волею долі опинився на одинадцяту вечора побіля пам’ятника Міцкевичу. О цій не ранній порі саме розпочиналася вистава «Повернення Просперо», створена за мотивами творів Вільяма Шекспіра «Буря», «Ромео і Джульєтта», «Сон у літню ніч», «Гамлет» творчим колективом Львівського духовного театру «Воскресіння».
Усі ті хто, подібно мені, ні сном ні духом не відав нічого подібного ні про власне означений театр, ані взагалі про якісь подібні даному дійства, за умови щирого співпереживання акторському лицедійству могли відчути себе справді зворушеними до глибин душі. Мені ж особисто послідовність епізодів асоціювалася перш за все із особистими уявленнями про історичне минуле нашої планети: як Вищі Життя котрійсь із цивілізацій передали знання щодо використання вогню, іншій – кулінарне й кондитерське мистецтва, а також столярство, ковальство, ткацтво, моделювання одягу, складання музики та пісень і, врешті-решт, театр . Хоча, коли запитав про це у безпосереднього автора-постановника, за посадою художнього директора театру «Воскресіння» Ярослава Федоришина, він запевнив, що зовсім не ставив перед собою мети сценічно відтворювати жодну з еволюційних версій. В анонсуванні вистави так само йдеться лише про відображення часом вельми непростого процесу творення сценічних дійств. Ну що ж, життя ще раз переконує у незміримості глибин драматургії.
Вражає гра акторів, крім віртуозного володіння піро- та світлотехнічними засобами, вільного ходіння на високих котурнах, щедрого використання хлопавок із стрічками, ще й неприхованою доброзичливістю, яка у всьому: від невимушено-щирих посмішок на обличчях самих акторів до гармонійного вирування полум’яних язиків.
Дещо вже менш сильні враження викликало вуличне шоу «Глорія», що відбувалося на тому ж місці в пообідню пору суботи, – саме напередодні очікуваного гостями міста шоу спортивного. Була би учасницею матчу тоді й Україна, – то було би неймовірним, що не навмисно задля пробудження національних патріотичних почуттів показано було в той день саме цю постановку. Адже вистава відображає зародження гуцульських культурних традицій. І також із застосуванням екстремальних елементів циркового мистецтва.
Наступний виступ театрального колективу відбуватиметься також у день матчу, але тепер уже опісля гри Данії з Португалією в середу, о 23.00. Вистава буде за Чеховим. «Вишневий сад». Але дерева, як і личить чекати від Воскресіння, обіцяється знову значно менше, аніж вогню. Крім означених, до кінця планується ще 9 вуличних. Крім Львова, «воскресінці» планують відвідати Луцьк і Трускавець.
Віктор Гаврилів, спеціально для «Трускавецького вісника»
ТОП коментованих за тиждень