Слово «славень» походить від слова «славити» і є синонімом до слова «гімн». Та вживають це слово рідше, хоча воно при відмінюванні значно милозвучніше, ніж офіційна назва урочистої пісні будь-якої держави. У Трускавці є свій «Славень» – це ансамбль народної музики, який ось уже десять років діє при Трускавецькій дитячій школі мистецтв. Під керівництвом викладача школи Ореста Баб`яка «Славень» популяризує народну пісню, народну музику, відроджує любов до нашого, рідного, традиційного, українського.
В кінці листопада, а саме 28 числа, у великій актовій залі ТДШМ відбулося святкування ювілею «Славня». В годинній програмі пролунали запальні українські мелодії, чудові пісні, а зал не шкодував оплесків. Із історією «Славня» ознайомила присутніх завідувач відділення школи мистецтв Леся Баб`як. Ансамбль «Славень» прикрашає своїм співом різноманітні заходи, які проходять в Народному домі Трускавця, у музеях міста. У 2004 році славні учасники колективу побували у польському місті Ліманова, а в 2009 – в Слов`янську на Донеччині (обидва міста – побратими Трускавця). Ці поїздки стали можливими завдяки підтримці директора школи мистецтв Ігоря Нича та тодішньої трускавецької влади.
«Славень» – частий гість у церквах. Так, його виступи лунали під куполами трускавецьких церков св. Миколая, Покрови Богородиці, св. прор. Іллі, в дрогобицькій церкві свв. Володимира та Ольги. Виступав колектив і на загальноміських урочистостях.
Навіть випускники школи мистецтв продовжують ходити до неї, щоб продовжувати навчання під крилом «Славня». Цілі сімейні роди пов`язані з цим ансамблем – Баб`яки, Криворучишаки, Шкільники, Дідики, Скробачі та інші. Керівник ансамблю невтомно трудиться над партитурами, аранжуваннями, обробками, аби кожен тут зайняв своє потрібне місце. Тому в багатоголоссі «Славня» кожен голос (чи то вокал, чи то музичний інструмент) такий потрібний та неповторний.
Привітати «Славень» з його ювілеєм прийшли не тільки викладачі та учні школи мистецтв на чолі з директором, але і представники влади. Добре слово про Ореста Баб`яка та весь колектив «Славня» сказала завідувач відділу культури ТМР Тетяна Татомир. Діти, які є учасниками ансамблю, отримали солодкі подарунки, а всі присутні – календарі на 2014 рік.
Оскільки розпочинається передріздвяний піст, то в програмі «Славня» був представлений один із варіантів українського вертепу. Не обійшлося і без традиційного «Многая літа». Тож многая літа тобі, «Славне»! Нехай ще багато раз ти святкуватимеш свої ювілеї – на сценах школи мистецтв, загальноміській сцені, у Львові, Києві та за кордоном. Наша пісня – це наш скарб, наша душа, наше Євшан-зілля. Це те, що ми можемо нести в Європу разом із нашою твердою та непохитною християнською вірою. Будьмо впевнені, що Україна не тільки приєднається до Європи, але й завоює її своєю піснею, своєю духовною силою! Бо Європа мусить повернутися до своїх глибоких національних та християнських коренів, якщо вона хоче залишитися світовою потугою.
А славному «Славню» – слава, слава, слава! Завдяки древній пісні, жартівливим штаєрочкам, запальній польці чи тужливій мелодії українська душа розцвітає, наче квітка навесні. Нехай розцвіте так само і наша українська доля…
ТОП коментованих за тиждень