Питання заміни статусу підпорядкування з районного на обласний у Стебнику зріє давно. Є цьому прихильники, але є і противники. А що би показав референдум чи хоча б обмежене опитування? З’ясуванням цього питання вирішили зайнятися виконавчі органи Дрогобицької міської ради. Вони і зініціювали проведення соціологічного опитування мешканців Стебники, маючи на меті виявити основні проблеми міста та вияснити думку громади щодо надання йому статусу міста обласного підпорядкування. Опитування проходило з 1 по 20 листопада 2011 року методом анкетування .В цій акції взяло участь 800 осіб З них майже 40 процентів чоловіки, понад 60 відсотків – жінки віком від 18 до 60. різних за освітою.
Соціологічна лабораторія кафедри правознавства, соціології та політології Дрогобицького державного педагогічного університету ім.. Івана Франка, якій було доручено провести цю роботу, розробила соціологічну анкету для проведення опитування;здійснила опрацювання соціологічної інформації за допомогою комп’ютерної програми SPSS 13,0;провела аналіз та узагальнення даних; підготовила звіт за результатами дослідження.
У результаті проведеної роботи було встановлено, що 54,2 відсотки опитаних хоче бачити місто в статусі обласного підпорядкування. Негативно до такої зміни висловилося 23,4 відсотків опитаних мешканців міста. Нейтральну (байдужу) позицію до цього питання висловили 7,0 відсотків респондентів. Не визначилося з відповіддю 15,5 відсотків опитаних. Зі зміною статусі багато стебничан сподівається, що область насамперед допоможе з ремонтом доріг та вивезенням сміття. Багато опитаних вважає, що покращиться екологічний стан міста, появляться нові робочі місця, вирішиться житлова проблема.
Як бачимо, більшість стебничан хотіло б прямого підпорядкування Львову і пов’язують з тим поліпшення умов життя.
Соціологів цікавило: яких змін очікують громадяни міста у новому статусі? 44,1 відсоток респондентів переконані, що ситуація в місті покращиться. 20 відсотків вважає, що ситуація не зміниться. А 10,3 відсотків стебничан побоюється погіршення ситуації. Четверта частина опитуваних (25,6 відсоток) з відповіддю не визначились.
Стосовно того, як стебничани оцінюють ситуацію у своєму місті у порівнянні з містами регіону, 64,5 відсотків сказали, що значно гірше, ніж, наприклад, у Трускавці, Дрогобичі чи Бориславі. Лише 10,3 відсотків опитуваних вважає, що ситуація в Стебнику майже така ж , як і в інших містах регіону.
Андрій Говіщак, газета «Франкова криниця Підгір’я»
ТОП коментованих за тиждень