На перший погляд два дивних запитання, які між собою абсолютно непов’язані: «Ви знаєте, що рік тому відбулася Революція Гідності?» і «Чи вірите Ви в машину часу?». В контексті буття стебничан вони набувають логічного взаємозв’язку, коли пробуєш на них дати відповідь. Відповідаємо на перше запитання. Так, справді, Революція Гідності відбулася, але відбулася десь там у Києві, Львові, проте не тут. Тож логічною є відповідь на наступне запитання: донедавна не вірив в машину часу, але проаналізувавши декілька фактів з життя міста Стебника, зрозумів, що тут відбуваються якісь аномалії, які здоровим глуздом пояснити не можна. Усі пояснення фантастичні: або зупинка часу, або просторові викривлення. Ні, писати про те «як погано» і «хто винен» – це ще в царині здорового глузду, Я ж вирішив зібрати просто фантастичні і парадоксальні речі стебницького буття, а аналіз робіть самі. Для мене ж стало очевидним, що у 80% проблем винні ми самі і маємо вирішити їх самі. Проте чи здатні?
Примітка. Три знаки запитання – синонім слів «Не розумію», «Не збагну», «Не можу зрозуміти», «Відмовляюся розуміти».
Парадокс перший
Очікувати на таксі в Стебнику доводиться по 15-20 хвилин у ситуації, коли до стоянки таксі пішки йти 10 хвилин.
???
Парадокс другий
Сміття у сільській частині збирають та вивозять комунальні служби у будні дні… коли усі на роботі. Очевидно, у цих підрозділах у четвер субота.
???
Парадокс третій
Маршрутку «Стебник – Борислав» на відрізку до Трускавця можна обігнати на велосипеді зекономивши від 5 до 10 хв. На відрізку «Лікарня – Міська рада» (4 зупинки) інколи вдається маршрутку обігнати пішки.
???
Парадокс четвертий
Міський ринок, в той час коли усі повертаються додому після 17.00, функціонує лише на 20%. Більшість лотків вже закриті.
???
Парадокс п’ятий
У багатьох стебницьких магазинах існують обідні перерви до години часу. І це в час кризи, коли кожен покупець на вагу золота.
???
Парадокс шостий
Поняття «постійний клієнт» у цьому місті взагалі відсутнє: самі продавці відлякують покупців від магазинів. На відмову придбати товар можна почути образу на свою адресу.
???
Парадокс сьомий
Викликати радіотаксі в Стебнику в дощову погоду та в державні чи релігійні свята майже нереально – очевидно, вихідний.
???
Парадокс восьмий
Існування трьох вулиць з однаковою назвою і ребусом нумерацій досі залишається для багатьох загадкою… І навіть для тих, хто там проживає.
???
Парадокс дев’ятий
Інтенсивність руху маршруток «Дрогобич-Стебник» вдвічі нижча, ніж інтенсивність руху маршруток «Дрогобич – Трускавець», хоча населення у Стебнику більше, аніж у Трускавці.
???
Парадокс десятий
Велика кількість власників магазинів полюбляють паркувати власні авто, буси прямо на пішохідній частині перед дверима свого закладу, блокуючи доступ всередину клієнтів.
???
Парадокс одинадцятий
Чомусь у першій половині дня у більшості магазинів «немає здачі». Така собі парадоксальна ситуація, коли маєш гроші на покупку, а не можеш її здійснити, бо «немає здачі». Це ще один з особливих способів відлякування клієнтів.
???
Парадокс дванадцятий
Чому пасажири місцевих маршруток дозволяють, а інколи навіть підтримують хамство на свою адресу і ще й за власні ж кошти? Вершина садомазо!
???
Парадокс тринадцятий
Чому у Стебнику починають будувати барикади, коли в інших містах їх вже розібрали?
???
На жаль, те, що «відбувається» чи вірніше не відбувається в Стебнику, притаманне і усьому регіону. Ситуація з відімкненням води знову ж є нелогічною і незрозумілою з точки зору здорового глузду. Перша нелогічність: чому користувачам, які справно платять за воду, її відмикають? Друга нелогічність: чому керівника, який допустив до такої ситуації і не зміг її вирішити, не звільняють, а ще й дають можливість шантажувати споживачів через ЗМІ, що через якісь там проблеми (які нас як споживачів абсолютно не мають хвилювати) залишимось без води? Третю нелогічність мабуть варто очікувати попереду – відсутність води аж ніяк не позначиться на платіжках. «Не розумію», «Не збагну», «Не можу зрозуміти», «Відмовляюся розуміти».
Майкл Річчі
ТОП коментованих за тиждень