На жаль, не так часто у нашому краї відбуваються подібні виставки. Цього разу запрошення відвідати музей «Дрогобиччина» сприймалося як ще одна подія для вузького кола обізнаних людей. Проте все було не так. 24 жовтня там відкрилася виставка дрогобицького колекціонера Володимира Садового. Уже сама назва обіцяла побачити щось старе та древнє. Справді, на стендах перед відвідувачами розкинулися поштівки (листівки) початку ХХ сторіччя. Ось на цьому варто завершувати офіціоз.
Далі перегляд експозиції нагадує гортання старого фотоальбому з періоду навчання чи може дитинства. Настільки знайомі обриси будівель і вулиць, проте у якомусь молодому незвичному антуражі. І якесь двояке враження виникає біля кожної листівки: яке ж воно гарне, світле, радісне. Проте коли згадуєш сучасність – хмари смутку огортають душу. Власне про це дуже багато було сказано на презентації від гостей. І про те, що не вберегли, і про те, як нищимо те, що залишилось. Прикметно, що на презентацію завітали як мистецтвознавці, художники, реставратори, журналісти, так і представники місцевої влади. Зокрема, Тарас Метик розповів про спеціально створену комісію, яка відстежує усі зміни в історичній частині Дрогобича, проте гостями було констатовано про недостатню законодавчу базу, щоб радикально вплинути на ситуацію.
Багато цікавого було сказано і про автора цієї експозиції, пана Володимира Садового. Директор музею Алла Гладун розповіла про тісну співпрацю з автором, що він уже неодноразово сприяв музею в організації цікавих нестандартних виставок. Окрім цього, варто в майбутньому від пана Володимира очікувати на ще одну цікаву виставку на тему «Антиалкогольних кампаній на Галичині». Загалом серед гостей можна було спостерігати багатьох представників місцевої інтелігенції. Це Роман Пастух, Левко Скоп, Тетяна Думан (співорганізатор виставки) та інші. Виставка триває, і, як повідомила директор музею, з часом вона має шанс зайняти стаціонарне місце в музеї.
ТОП коментованих за тиждень