Що нині найважливіше для вітчизняної медицини, у тому числі для медиків, що працюють на курорті? Безумовно це рух вперед. Часто згадую свій візит наприкінці 2011 року на Європейський конгрес персоналізованої, прогностичної та профілактичної медицини. В останні декілька років в країнах Європи відбувається стрімка зміна парадигми розвитку сучасної медицини з пізньої інтервенційної до індивідуальної (персоналізованої], прогностичної (предиктивної) та профілактичної медицини. Ця нова філософія охорони здоров’я нині повинна стати платформою для персоналізованого лікування пацієнта. Це вимагає нових і креативних норм у формуванні принципів охорони здоров’я в тому числі у курортній галузі. Вважаю, що створення нової креативної інтелектуальної філософії у нашій курортній медицині є привабливою темою для ініціювання діяльності, спрямованої на застосування інновацій у прогнозуванні ймовірного розвитку захворювань та відповідної передбачуваної терапії і профілактики.
Адже як зараз? Лікують лікарі основне захворювання, аж раптом зовсім «неочіку-вано» з’являється перше ускладнення від лікування (повторюю – від лікування, а не від основного захворювання, – прим. авт.). Йде час, а вони думають. А коли приходить час діяти, вирішують лікувати ускладнення від лікування. За цей час (в середньому 3-5 днів) у пацієнта з’являються нові ускладнення і від лікування, і від основного захворювання. Тому, коли пацієнт нарешті одужує, зазвичай нарікають на складний випадок та зауважують власний професіоналізм. Але такого перебігу хвороби можна було й не допустити, якби лікар підходив до кожного пацієнта індивідуально, завжди враховував усі можливі у його ситуації прогнози і розпочинав з профілактики можливих ускладнень від лікування, яке він буде призначати.
Бо усі знають, але мало хто задумується над тим, що ліків без побічних дій практично нині просто не існує. Порівняйте інструкцію вітчизняного препарату і імпортного, але європейського, і ви побачите різницю в розділі «побічні дії». У нас такі слова, як «побічні дії» у більшості медиків та пацієнтів асоціюються з алергічними проявами, хоча це правда тільки на 25%. інші 75% -це дії даного препарату на системи та органи організму, які не пов’язані з основним лікуванням, але життєво необхідні. В сфері розвитку більшості немедичних галузей сьогодні дуже модний вислів «планування». Планують всі і все. А в повсякденній медицині хто і що зараз планує? І тому кожен пацієнт повинен спланувати свої дії у разі ймовірних захворювань, тих чи інших. Лікарі теж повинні планувати ймовірний розвиток захворювання у кожного з пацієнтів індивідуально.
На мою думку цього можна досягнути тільки з допомогою чіткого керівництва і вболівання за це головного лікаря, і як наслідок – дуже добре скоординованої роботи колективу, де кожний індивідуально переймається загальним результатом, в нашому випадку – ефектом лікування: Потрібно надавати перевагу в діагностиці та лікуванні мінімально-інвазивними методиками та схемами, організувати швидкий процес обміну і передачі інформації та знань серед всіх працівників, проводити самостійний контроль якості лікування, впроваджувати міждисциплінарну консолідацію медиків. Скажу одразу: останнім часом таких важливих принципів у роботі дотримуються медики у нашому санаторії «Рубін». Ми хочемо насамперед не тільки безумовно бути першими в плануванні та виконанні поставлених планів, ми є і в подальшому будемо кращими за показниками якості лікування. В нашому санаторії кожен лікар володіє аналітичним та клінічним підходом для адекватного стадіювання хвороби, вміє призначати та робити вчасну корекцію персоналізованого лікування. Усі разом ми працюємо на результат – ефективність. Маємо надію, що цей важливий досвід переймуть від нас інші колеги, і саме потужна і розвинута медична складова нашого підприємства стане для наших потенційних гостей головним аргументом у виборі місця оздоровлення та відпочинку. Тож бажаю і гостям, і нашим колегам у 2013 році насамперед здоров’я, посмішок, щастя та любові і поваги від керівництва!!!
Петро Скурчанський, заступник головного лікаря з медичної роботи санаторію «Рубін», газета «Трускавецькурорт»
ТОП коментованих за тиждень