Як інформує видання «Закон і Бізнес», суддя Дрогобицького міськрайонного суду Львівської області Зоряна Павлів звернулася до голови Вищої ради правосуддя Ігоря Бенедисюка та до Генерального прокурора України Юрія Луценка з повідомленням про втручання міського голови Дрогобича Тараса Кучми в її діяльність як судді щодо здійснення правосуддя.
«Виконуючи свій професійний обов’язок як суддя, вважаю за необхідне повідомити Вищу раду правосуддя та Генерального прокурора України про втручання у здійснення мною правосуддя міським головою м. Дрогобича Львівської області.
В моєму провадженні як слідчого судді Дрогобицького мійськрайонного суду Львівської області перебуває клопотання старшого слідчого відділення Дрогобицького ВП ГУНП у Львівській області капітана поліції … про відсторонення від посади директора комунального підприємства «Комбінат міського господарства» Дрогобицької міської ради … строком на два місяці…
12.04.2018 на адресу суду надійшов лист № 3-32/2671 від 11.04.2018, адресований мені як слідчому судді, за підписом міського голови Дрогобича …, в якому останній, зокрема, висловлює свою думку з приводу заявленого слідчим клопотання та кримінального провадження в цілому та надає оцінку діям …, вказуючи, що «в діях директора комунального підприємства «Комбінат міського господарства» … відсутні порушення вимог Закону України «Про публічні закупівлі» при укладенні 24.01.2017 договору поставки нафтопродуктів «9-ШК/ТЗ-17 на загальну суму 15 378 578, 00 грн. та додаткових угод №1 та №2 до нього, тому він не може бути відсторонений від займаної посади».
Вважаю, що звернення міського голови до суду з таким листом є спробою незаконного впливу та тиску на мене під час виконання моїх повноважень та втручанню в мою професійну діяльність як судді», – йдеться у повідомленні.
Як зазначає суддя Зоряна Павлів, у діях мера Дрогобича Тараса Кучми наявні ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ст. 376 Кримінального кодексу України, яка гласить, що: «1. Втручання в будь-якій формі в діяльність судді з метою перешкодити виконанню ним службових обов’язків або добитися винесення неправосудного рішення – карається штрафом до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або арештом на строк до шести місяців. 2. Ті самі дії, якщо вони перешкодили запобіганню злочину чи затриманню особи, яка його вчинила, або вчинені особою з використанням свого службового становища, – караються позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до п’яти років або арештом на строк до шести місяців, або позбавленням волі на строк до трьох років».
Видання «Закон і Бізнес» так коментує такі дії Тараса Кучми щодо захисту свого підлеглого (Андрія Яніва, директора КП «Комбінат міського господарства»): «Іноді складається враження, що люди, обрані міськими головами, за дуже короткий час стають фахівцями у будь-якій сфері суспільного життя. Навіть у розслідуванні кримінальних справ щодо підлеглих…».
Повний текст звернення судді Зоряни Павлів розміщений на офіційному сайті Вищої ради правосуддя за посиланням http://www.vru.gov.ua/content/file/1972-0-6-18_.pdf.
Вл. інф.
ТОП коментованих за тиждень