Судилище

21.05.2015 | Filed under: Публікації

А судьи кто? — За древностию лет

К свободной жизни их вражда непримирима,

Сужденья черпают из забытых газет

Времен Очаковских и покоренья Крыма;

Всегда готовые к журьбе,

Поют всё песнь одну и ту же,

Не замечая об себе:

Что старее, то хуже.

Где, укажите нам, отечества отцы,

Которых мы должны принять за образцы?

Не эти ли, грабительством богаты?

А. С. Грибоедов, «Горе от ума»

Ці слова Олександра Грибоєдова чомусь пригадалися під час засідання виконкому Трускавецької міської ради, яке проходило 21 травня, в день Вознесіння Господнього. І не тільки тому, що сам факт засідання виконкому в цей день – неповага до одного з найбільших християнських свят, а радше від того, що там довелося почути.

Ось як коментує свої враження від почутого та побаченого на виконкомі депутат Трускавецької міської ради Володимир Чапський: «Був сьогодні на виконкомі. Звітували комунальні підприємства. Було цікаво послухати про Інформаційний центр, “Книги” та Трускавецьку лікарню. Найдовше звітував головний лікар Кульчинський А.Б. Не встигав відповідати на поставлені та поспішні одне поперед одного питання голови міста та його заступників. Були й цікаві питання про лікарню. Але відповідав блискуче, видно, що чітко орієнтується у питаннях міської лікарні. Заготовки питань відбивалися миттєво. Ще не бачив таким багровим міського голову. Тиск, видно. Шкода, не можна так нервувати. Думаю, звіт пішов на користь як головному лікарю, так і членам виконкому. Вразили інші фрази мера міста. 1. Дослівно. “Одного разу йдучи по місті бачу йде депутат з кульком. Вроді солідний чоловік. Ну не зауваження йому ж робити?” – я зрозумів … порушення конституції депутатом на лице. 2. “Чому у Вас на 510 чоловік 10 бухгалтерів? В мене відразу виникло, а чому на радіо один бухгалтер на 4 чоловік?».

Із близько півсотні питань, які було заплановано розглянути на засіданні виконкому, питання звіту головного лікаря КП «Трускавецька міська лікарня» Андрія Кульчинського розглядалося найдовше. Двогодинний звіт нагадував екзамен, де в екзаменаторів є чітке завдання «завалити» абітурієнта, або ж судилище інквізиції. Пошук «гріхів» виглядав настільки сміховинним та диким зі сторони, що на це звернули увагу люди, які далеко не є симпатиками Андрія Кульчинського. Але про все по порядку.

Отже, засідання виконавчого комітету розпочалося із заслуховування представників Дрогобицького управління газового господарства та Бориславського району електромереж. Очільник Дрогобицького УЕГГ Павло Фінько зупинився на тарифах (цьому ми присвятимо окрему публікацію) та на інших проблемах, які виникають у роботі з абонентами. Про співпрацю, розкопки та благоустрій говорив і представник РЕМу.

Освіта та водопостачання

Далі про плановану мережу шкільних, дошкільних та позашкільних закладів у місті розповів начальник відділу освіти ТМР Михайло Шубак. Якщо в цьому навчальному році у трускавецьких школах нараховувалося 77 класів, в кожному з яких в середньому навчалося по 25,5 дітей, то в наступному класів буде 79 (по 25,9 дітей в кожному). Кількість гуртків у Будинку учнівської творчості зменшиться з 46 до 41 (кількість груп в БУТі зменшиться з 72 до 63). Це називають модним нині словом «оптимізація». Михайло Іванович каже, що групи та гуртки часто є малочисельні, це показав моніторинг, проведений спеціалістами відділу освіти. А от у «Спортовці» кількість секцій планують залишити такою ж – 7. Втім, остаточну мережу затвердять в кінці серпня – на початку вересня.

Без змін залишиться кількість груп в дитячих установах (41 група), єдине, що вже не буде груп, які функціонуватимуть після 18.00 – практика показала, що максимум 1-2 дітей залишаються на такі групи. Невідомо ще, як закінчиться справа з адміністративно-територіальною реформою, адже у випадку приєднання Станилі та Модрич кількість об’єктів у підпорядкуванні трускавецького відділу освіти збільшиться. Було обговорено й інші робочі питання, зокрема щодо іногородніх дітей в садочках та позашкільних закладах, фінансування яких покладено на місцеві бюджети. В загальноосвітніх школах поки що реалізовується принцип «Гроші ходять за дитиною», тобто Трускавцю вигідно, щоб іногородні діти навчалися в наших ЗОСШ.

Після цього виконком дав дозвіл на експлуатацію питного водосховища з 1 червня 2015 року, що може потягнути зменшення закупівлі води в Дрогобицького водоканалу, а в результаті і зменшення тарифу на водопостачання для трускавчан. Доповідав з цього питання генеральний директор ТзОВ «Трускавецький водоканал» Володимир Возняк.

Про туристів та книги

Наступний блок питань стосувався діяльності трьох комунальних підприємств – звітували керівники КП «Інформаційний курортний центр» Назарій Піцур, КП «Книги» Тетяна Кіселичник та КП «Трускавецька міська лікарня» Андрій Кульчинський.

Назарій Піцур доповів про фінансові показники діяльності свого комунального підприємства за 2014 рік. П`ять осіб, які працюють в ІКЦ, намагаються залучити до Трускавця туристів, зокрема іноземних. Розміщення реклами в транспортних засобах, промоція курорту спільно з управлінням розвитку туризму, діяльність Туристичного центру, який почав діяти з червня 2015 р., участь у виставках, комерційна діяльність по бронюванні місць – це лише дещиця з того, чим займається ІКЦ. За 2014 рік ІКЦ заробило майже 300 тисяч грн., витратило 232 тис. 48 грн. З 67 тисяч плюсів чистий прибуток склав 55 тисяч гривень.

Міський голова спокійно слухав Назарія Піцура до того часу, поки той не сказав, що в Туристичному центрі відвідувачі окрім карти Трускавця та інформації про заклади проживання, харчування та лікування можуть взяти буклет про Центр малоінвазивної хірургії в міській лікарні. Від того моменту мер почав давати очільнику КП явно незручні питання, часто перебивав, не даючи можливості відповісти. Коли ж дійшло до концепції розвитку, то міський голова не утримався від своїх порад, які він любить давати всім підряд чи треба чи не треба. Не було кому йому сказати, щоби не пхав всюди своїх 5 копійок…

В КП «Книги» теж працює 5 чоловік, середньомісячна зарплата там складає 700 гривень, магазин розширює асортимент. Проте серед покупців явно поменшало відпочивальників – це зрозуміло, адже із самісінького центру міста магазин перенесли аж на вулицю Стебницьку, в житловий спальний район. Ну і в будинку № 70 на Стебницькій вже є один книжковий магазин, так що на великі успіхи від такого переселення чекати не доводилося, про що ми вже писали. А якщо врахувати різке зменшення купівельної спроможності населення в зв’язку з антисоціальною політикою уряду, то навряд чи люди витрачатимуть останні копійки на книги…

Заступниця міського голови Валентина Бодак радила керівнику магазину проявляти ініціативу, намагатися працювати по-новому. Тетяна Кіселичник отримала доручення, щоб до наступного звіту показники підприємства були кращими. Хочемо підбадьорити цю жінку, що на наступний раз звітувати вона буде вже перед іншим міським головою і перед іншим виконкомом, хоча певний резон у тому, що слід адаптуватися до змінності кон`юнктури ринку, все ж є.

В лікарні все гаразд, незважаючи на шкідницькі дії недоброзичливців

Кульмінацією засідання виконкому на свято Вознесіння Христового став звіт Андрія Кульчинського. Не таємниця, що саме цей звіт зібрав представників всіх без винятку засобів масової інформації Трускавця, які в переважній більшості засідання виконкому ігнорують.

Було б надто довго розповідати про всі досягнення Трускавецької міської лікарні з 2012 по 2015 рік. За три з половиною роки не тільки відбулося технічне переоснащення, але й започатковано якісно нову співпрацю з інвесторами, покращено якість надання послуг. Трускавецька міська лікарня – серед передових в області і в Україні. Місцева влада завжди з розумінням ставилася до потреб медичного закладу – як за часів попереднього міського голови Лева Грицака, так і після 2010 року. Кошти на медикаментозне лікування та на харчування хворих у Трускавецькій лікарні перевищують аналогічні кошти в наших сусідів Дрогобичі та Бориславі часто в рази!

Але, як кажуть, свиня болото знайде. Замість похвалити головного лікаря почалися суцільні придирання та пошук гріхів. Це і звинувачення в тому, що головний лікар лобіює комерційну структуру, і критика, чому кількість бухгалтерів у лікарні – 10 чоловік, і вимога пояснити, чому депутат Іван Герльовський став заступником головного лікаря з економічних питань, і навіть тема утеплення хірургічного корпусу лікарні. Навіть те, що українці в Польщі ходять в норкових шапках ставилося за недолік Андрієві Кульчинському.

Інквізитори, чи то пак члени виконкому задавали інколи настільки безглузді запитання, що хотілося їм крикнути: «Кінчайте комедію, пані та панове! Не ганьбіть себе та свої робочі місця». Окрім мера найдужче старалися допекти Андрієві Богдановичу заступники міського голови Валентина Бодак та Ігор Паньків, а також секретар ради Петро Шумин, якого дуже цікавило стоматологічне відділення, де дантисти надають платні послуги. Як зазначив депутат Володимир Чапський у своєму пості на Фейсбук, мер міста був багровим – видно, тиск… Але навряд чи він піде лікуватися в трускавецьку лікарню після таких «наїздів», карти показують, що стелиться йому дорога назад до Києва…

Вся ця вакханалія із поливанням брудом закінчилася великим пшиком. Роботу головного лікаря не оцінювали позитивно чи негативно, а просто взяли до відома. «Ми ж маємо права заслухати керівника комунального підприємства, чи не так, Андрію Богдановичу?» – єхидно запитував хтось з виконкомівців.

Сам дурак

А тепер відносно окремих звинувачень на адресу Андрія Кульчинського.

1. Відносно бухгалтерії в кількості 10 чоловік. На 520 працівників лікарні є 10 бухгалтерів, на 5 чоловік міського радіо – 1 бухгалтер (в складі тих 5 чол.). Аналогічно в інших комунальних підприємствах. В КП «Наше місто» в штаті двоє осіб – генеральний директор і головний бухгалтер. Цілком незрозумілий сенс запитання щодо кількості бухгалтерів у лікарні.

2. Щодо професійних якостей заступника головного лікаря з економічних питань Івана Герльовського. Людина має дві вищі освіти, у тому числі Тернопільський економічний. А які професійні якості та досвід роботи в державному управлінні чи у місцевому самоврядуванні міського голови Трускавця Р. Козира чи хоча б його заступника І. Паньківа? Який досвід роботи чи професійний рівень тих осіб, яких призначено на різні посади у Трускавці в період 2011-2015 рр., для прикладу, депутатів фракції «За зміни» та їхніх родичів, депутата від «Фронту змін» Петра Іванишина у ТзОВ «Трускавецький водоканал»? Які їхні професійні якості та досвід роботи на займаних посадах? Лицеміре, вийми колоду зі свого ока, а тоді говори про скалку в оці ближнього твого…

3. Що робити з тою похвалою, яка звучала на адресу Андрія Кульчинського з вуст міського голови та його придворних писак в 2010-2014 рр.? Все, за що його ставили в приклад іншим, все, чим гордилася наша влада та піднімало престиж міської лікарні, раптом повертається в негатив тим же мером та його посіпаками. Чому? Та тому, що Андрій Кульчинський виявився набагато успішнішим управлінцем, ніж сам мер. І тому, що не може орел сидіти у тіні ворони.

4. Звинувачення у лобіюванні бізнесу. Тут пригадується вислів «хто б говорив»… Автономне опалення та фірма «Арко», Валентина Бодак та приміщення дитячої лікарні і санстанції, управління розвитку курорту та ярмарки і ринки, а відтак і «ліві» потоки, про які знають всі, але всі закривають на це очі. До пори до часу дзбанок воду носить, нема нічого вічного під сонцем. І якщо головний лікар міської лікарні активно співпрацює з фірмою «Консиліум» і це приносить доходи не тільки фірмі, але й лікарні, підвищуючи її престиж, то який дохід місту дала фактична крадіжка дитячої лікарні чи «освоєння» 18 мільйонів гривень бандою Януковича не без участі місцевих князьків, коронованих тим же Януковичем шляхом виборів 2010 року?

І останнє. Фарс із «заслуховуванням» Андрія Кульчинського, яке виглядало як допит сталінських часів із заготовленим заздалегідь вироком, був потрібний владній верхівці Трускавця для психологічного відчуття власної значимості, вищості. Демонстрація того, що «Влада – це Ми», абсолютно нічого не змінила в розстановці сил. Інше діло, якби рішення звучало не просто «звіт прийняли до відома», а «роботу керівника КП «Трускавецька міська лікарня» визнати незадовільною». Тоді це було б останнє засідання виконкому в такому складі – рада ж має повноваження розпускати цей орган. Врешті-решт дивно, що обранець народу, який переміг на такому складному виборчому окрузі, звітує перед Ігорем Паньківим чи Валентиною Бодак. Як писав Грибоєдов, «а судді хто?»…

Володимир Ключак

(Переглядів 427 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви