23 квітня за пропозицією ЮНЕСКО весь світ святкує День книги. Офіційно у квітні День книги був запроваджений 1995-го року, бо у цей весняний місяць народилося чи померло багато всесвітньо визнаних письменників, зокрема Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес, Гарсіласо де ля Вега. Проте з`явилось це свято задовго до цього. День книги першими почали святкувати у Каталонії. У цій країні був звичай один день на рік дарувати квітку за купівлю книжки. Свято, яке з`явилось у Каталонії, через деякий час почали святкувати всі цивілізовані країни світу. На сьогодні День книги відзначають близько 200 країн. Друга назва цього дня – День авторських прав.
Колись люди вважали, що книга є тільки джерелом мудрості. Проте з часом це переконання змінилось. Бо ж після суто релігійних, навчальних або наукових книжок з`явились книжки і для розваги. Досить популярними зараз є книги про здоровий спосіб життя, всілякі поради та рецепти. Тож сучасні книговидавці намагаються задовольнити найвибагливіші смаки читачів.
Але тепер навіть розважальних книжок майже не читають, не кажучи вже про навчальні книги. У місцевій бібліотеці мені розповіли, що теперішній рівень відвідування бібліотек набагато менший, ніж кілька десятків років тому. Існують навіть люди, які не прочитали за своє життя жодної книжки. І статистика підтверджує, що в Україні зараз купують книг набагато менше. Що не кажіть, але комп`ютери та телевізори таки витісняють друковане слово. Дехто вважає за краще подивитись кіно, ніж прочитати книжку. Декому просто ліньки читати, інші ж вважають, до речі помилково, що кіно цікавіше за книжку. Книжка відрізняється від кіна не тільки більшим змістом. Читання книг збільшує словниковий запас людини, її здатність сприймання інформації, покращує пам`ять. Також у книзі є прихована мораль, яка навчає чогось людину. У книгу, пишучи її, автор вкладає певну енергію. Цю енергію ми отримуємо, коли читаємо цю книжку. Та й далеко на всі книги можна знайти в Інтернеті. Або ж, спробуйте уявити барвисті майстерно ілюстровані книги такого видавництва як АБАБАГАЛАМАГА в електронному форматі. Мені це складно зробити.
Хоча деякі учені переконані, що скоро паперові книги перестануть існувати і їх успішно замінять книги у електронному форматі. Але навряд чи електронні книги зможуть цілковито витіснити книги з паперу, адже після 2 годин читання з електронного пристрою у людини починають боліти очі і текст розпливається перед очима. Та не всім людям по кишені покупка планшета чи персонального комп’ютера.
Та й чи має особливе значення, яку книгу читати – паперову чи електронну, головне, щоб їх читали. І чи потрібен особливий день для книголюбів? Думаю, такий день більше потрібен для самої книги, для письменників та книговидавців. Щоб мати привід популяризувати своє мистецтво – друкованого слова серед читачів.
Михайло Солонець, учень 8-Б класу НВК «СЗШ №2-гімназія»
ТОП коментованих за тиждень