/Стебницька громада бере активну участь в конкурсі мікропроектів/
12 січня 2016 року Львівська обласна рада затвердила Програму проведення обласного конкурсу мікропроектів місцевого розвитку. Дана програма дозволяє залучати кошти обласного та місцевого бюджетів для фінансування розвитку шкіл, садочків та Народних домів.
Розуміючи важливість залучення додаткових коштів для фінансування стебницької освіти та культури, активісти ВОЛІ ГРОМАДИ, стебницькі й дрогобицькі депутати групи МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА (БПП Солідарність Стебник і ГР Народний контроль) взяли участь, до речі, вперше для нашого міста, в обласному конкурсі мікропроектів.
Що ж таке мікропроект? Це проект (бюджет якого не перевищує 300 тис.грн.), що дозволяє вирішити конкретну проблему місцевої громади шляхом залучення коштів з трьох джерел. Найперше – внесок самої громади, який є мінімальним і становить не менше 5% від загальної потреби коштів. Друге – це фінансування з місцевого бюджету в сумі не більше 60%. В нашому випадку – з Дрогобицького міського бюджету, а чому – дочитайте статтю до кінця. І наостанок, в разі перемоги даного проекту, обласний бюджет вносить решту суми не більше 100 тис.грн. Як розумієте, не скористатись даною можливістю для Стебника є майже злочином. Тому ми спробували…
Програмою мікропроектів місцевого розвитку було визначено пріорітети Конкурсу:
1. «Народні доми» – реконструкція, капітальний ремонт та енергозбереження;
2. «ФАПи, амбулаторії сімейної медицини, центри первинної медико-санітарної допомоги» – реконструкція та капітальний ремонт;
3. «Освітня галузь» – реконструкція, капітальний ремонт шкіл, енергозбереження;
4. «ДНЗ» – реконструкція, капітальний ремонт, енергозбереження, придбання обладнання та інвентаря;
5. «Вуличне освітлення» – будівництво, реконструкція та капітальний ремонт;
6. «Інші пріоритети» – проекти, що не дублюються діючими обласними програмами у 2016 році;
Враховуючи критичну ситуацію в освітній галузі міста (значна частка коштів, які виділяються на освітні заклади витрачаються на комунальні послуги, адже лише в ДНЗ №21 «Сонечко» було проведено заміну дерев‘яних вікон та дверей на енергозберігаючі), було прийняте рішення підготувати мікропроекти, які передбачають заміну вікон та дверей у школах та садочках.
Зокрема, подано наступні проекти:
1) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у школі № 7 на суму 198 тис. грн;
2) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у школі № 6 на суму 192 тис. грн;
3) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у школі № 11 на суму 81 тис. грн;
4) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у ДНЗ № 35 “Колобок” на суму 155 тис. грн;
5) впровадження енергозберігаючих заходів, заміна вікон та дверей у ДНЗ №26 “Калинка” на суму 199 тис. грн.
Ще однією важливою проблемою у місті є роками нефункціонуючий спортивний зал при нашого Народному домі. Першим етапом проекту відновлення його діяльності є побудова шатрового даху.
Тому було розроблено та подано проект: «Реконструкція шатрового даху над приміщенням спортивного залу при Стебницькому народному домі» на суму 275 тис. грн.
Усі проекти подані нами та вже зареєстровані Конкурсною комісією.
Хочеться навести імена людей, які брали участь у підготовці мікропроектів: Юрій Нестор – депутат Львівської обласної ради; Тарас Городиський, Олена Бичков’як, Іван Куць – депутати Дрогобицкої міської ради; Іванна Дідошак, Степан Кондур, Андрій Руденко – депутати Стебницької міської ради; Василь Трач, Роман Уневич, Тарас Остап’юк, Юрій Фабіровський – громадські активісти. Початковий етап підготовки мікропроекту «Реконструкція шатрового даху над приміщенням спортивного залу при Стебницькому народному домі» було здійснено заступником міського голови Романом Корпаном.
Важливим фактором перемоги мікропроекту в конкурсі є внесок громади. Для цього депутатом Львівської обласної ради Юрієм Нестором було засновано Благодійний фонд МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА та зібрано, ним особисто та стараннями наших активістів, 125 тис. грн. Також, з ініціативи трьох стебничан з Депутатської групи МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА у Дрогобицькій міськраді вдалось отримати рішення тамтешньої сесії про виділення з Дрогобицького бюджету 483 тис. грн. на співфінансування поданих нами шести мікропроектів. З обласного бюджету планується залучити суму 500 тис. грн.
Стебник потребує змін, тому запрошуємо до співпраці усіх активних людей, які хочуть змінити на краще рідне місто. Планів та можливостей їх реалізації у ВОЛІ ГРОМАДИ та МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА багато – це проекти по дитячих, спортивних майданчиках, медичному й спортивному обладнанні, ідеї з подальшого впровадження енергозберігаючих технологій в місті, тощо.
І наостанок, хочеться сказати кілька слів про «спільну» роботу над проектами зі стебницькою владою, про яку було заявлено у відеозвіті мера за 100 днів роботи, як його велике досягнення. Отже, стебницькою виконавчаою владою було:
1) проведено фотосесії мера та його свити на фоні гнилих вікон наших дитсадків та шкіл, після чого у нас почали виникати труднощі в отриманні від установ необхідних для написання проектів даних;
2) обіцяно 5 тис. грн. як частина внеску громади на співфінансування проекту по реконструкції шатрового даху над спортивним залом Народного дому, яких в останній момент не виявилось, і ми змушені були переробляти бюджети проектів;
3) здійснено виступ мера на оперативній нараді у Дрогобичі з пропозицією не виділяти кошти стебницьким закладам освіти та культури на проекти підготовлені спільно активістами ВОЛІ ГРОМАДИ та депутатами МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА, тому що, за його словами, “ми, виконавча влада Стебника, зробимо все самі”. Цим самим, було ускладнено виділення потрібних коштів з бюджету міста Дрогобича.
Саме такі дії влади змусили активістів ВОЛІ ГРОМАДИ та депутатів МАЙБУТНЄ СТЕБНИКА надати публічності цій справі.
Тарас Городиський, депутат Дрогобицької міської ради, газета «Воля громади»
ТОП коментованих за тиждень