Тарифи будуть знижені

13.04.2012 | Filed under: Публікації

У середу Страсного тижня (11 квітня) депутати Трускавецької міської ради обговорювали важливе питання – яким чином зменшити навантаження на трускавчан у зв’язку із колосальним підвищенням тарифів на обслуговування будинків та прибудинкових територій. Участь в обговоренні взяли участь депутати ТМР Павло Швець, Юрій Алієв, Володимир Наконечний, Ігор Пілько, Михайло Малащак, Олександр Ткаченко, Євстахій Буняк, Богдан Процишин, Богдан Габшій, Андрій Кульчинський, а також мер міста Руслан Козир, його заступники Петро Нестерівський та Валентина Бодак, громадський діяч та помічник обласного депутата Святослав Грабовський, голова ТМО ПП «Громадянська позиція» Василь Кіндракевич, юрист Трускавецької міської ради Олена Савченко, заступник директора КП «Трускавецьжитло» Мирослав Мицько, юрист цього ж підприємства Богдан Андроник (обидва – члени виконавчого комітету, котрий проголосував за підвищення тарифів 15 лютого 2012 року), економіст КП «Трускавецьжитло» (прізвища не знаємо), небайдужі мешканці із вулиць Івасюка, Бандери, Стуса тощо.

Що робити? Як не наламати дров? Чи можливо, щоб і вовк був ситий, і коза ціла, щоб і КП «Трускавецьжитло» процвітало, і мешканці платили небагато та були задоволені якістю отриманих послуг? Чи мають право мешканці обирати з переліку надаваних послуг? Хто власник площ загального користування у багатоповерхових будинків, прибудинкових територій? Хто відповідає за санітарний стан будинку, його підвалів, прибудинкової території? Кого штрафуватиме санстанція за бардак? Були чи не були проведені громадські слухання і наскільки вони були громадські? Чи законні рішення виконавчого комітету, якщо нема статуту територіальної громади? Які документи є вищими, а які їм підпорядковуються? Що ж рекомендує робити КРУ, котре перевіряло підприємство «Трускавецьжитло»? На ці та інші непрості питання намагалися знайти відповідь присутні. Суперечки та дебати були бурхливими та всі погоджувалися в одному: підвищення тарифів у два чи три рази – непосильне навантаження, мешканці не зможуть платити. Тим більше, що йде радикалізація і є діячі, котрі підбурюють народ не платити взагалі. А це недопустимо.

Міський голова Руслан Козир зачитав пропозиції державної фінансової інспекції, яка перевіряла КП «Трускавецьжитло». Фінінспекція та ряд депутатів тепер рекомендують знизити тариф шляхом зменшення площ прибудинкових територій, які прибиратимуться, виведенням аварійно-диспетчерської служби зі складової тарифу, зменшити накладні витрати, які по кожному будинку часто втричі вищі, ніж закладені в тариф кошти на придбання необхідних для роботи матеріалів, скорочення управлінського апарату КП «Трускавецьжитло», зменшити рентабельність, яку заклали в тариф, зменшити число обов’язкових послуг.

Зрозуміло, що тариф зменшити потрібно обов’язково і зробити це має виконавчий комітет. Інакше будуть суди і тоді «хтось стане посміховиськом» (вислів одного із присутніх в залі), або ж депутати ТМР відмінять рішення виконавчого комітету, на що чекає громада, але що краще не робити з приводу повного повернення до старих тарифів і початку процедури підняття їх по-новому. Простіше дійти консенсусу – новим рішенням виконкому затвердити нові, значно нижчі тарифи. Особливо сильно новий тариф вдарив по будинках на 2 – 5 поверхів та тих, де великі прибудинкові площі. Все це потрібно відкоригувати і робити ці корекції треба під контролем громадськості. Бо громадськість готується до громадських слухань 20 квітня і невідомо, що буде далі, на які кроки ладен піти народ після Великодніх свят. Влада надто сильно роздратувала мешканців цим підняттям тарифів і люди не будуть мовчки платити. Якщо мирилися із щомісячним підняття тарифів на 5 – 7% чи навіть на 15 – 20% на різні послуги, то на підняття тарифу на 200 – 300% люди не погоджуються.

Не слід забувати, що цей «гордіїв вузол» складний ще й тим, що міська влада має намір завести на трускавецький ринок так звані «управляючі компанії». Не слід забувати, що пропаганда масового створення ОСББ, якими б керували підконтрольні голові міста люди, теж є надзвичайно підозрілою. Треб пам’ятати, що КП «Трускавецьжитло» отримало кредит у 1 мільйон гривень і віддавати наразі нема з чого і навряд чи й буде. Про те, що не все гаразд у комунальній сфері Трускавця після вбивства новою владою комунального підприємства «Наше місто», свідчать і результати перевірки обласного управління у справах захисту прав споживачів щодо нарахування «автономщикам» за стояки (ніби «транзитні»). Є інформація, правда ще неперевірена, що «Трускавецьтепло» мусить повернути людям гроші, які здерло за ці «стояки» і це теж викликає підозру – а чи інші дії комунальників є законними?

Зачароване коло трускавецької комуналки, коли всі питання намагаються вирішити за рахунок споживача, який не може оплатити за послуги більше, бо не зростає пенсія, знижується зарплата, а відпочивальників завдяки розумній політиці промоції меншає, викликає страх. Невже нас чекає колапс? Невже Трускавець може перетворитися у депресивну зону? Та ні. Треба вірити, що влада (депутати, виконком, суди, мас-медіа – чотири гілки влади в місті) знайде вихід із ситуації. Кожна з цих гілок не може претендувати на роль Олександра Македонського, котрий розрубав «гордіїв вузол» мечем та вирішив давню проблему, а всі разом – можуть. І таким рішенням може стати підняття тарифів на обслуговування будинків та прибудинкових територій для населення Трускавця тільки на 30 – 50% порівняно зі старими тарифами, які діяли до 15.02.2012 р. Збитки КП «Трускавецьжитло» можна компенсувати з міського бюджету, знявши премії та надбавки з чиновників, зокрема голови, заступників, начальників відділів та управлінь, адже премії треба давати тільки, коли дійсно є за що, коли людина заслужила. Також з бюджету можна урізати видатки на «промоцію», котру й так роблять виключно суб’єкти господарювання, подумати над наповненням міської скарбниці, можливо навіть шляхом збільшення доходів від реклами, яку так бездумно повирізали по дрогобицькому та стебницькому кільцях, наче б вона найбільше заважала. Бо тільки в комплексі можна вирішити питання розвитку міста, без якого неможливий розвиток комунальної галузі. Краще пізно, ніж запізно. Знищити – найлегше, вже півтора року спостерігаємо руйнівні процеси. А от творити, будувати, споруджувати, в тому числі нові моделі – складніше. І робити це мають фахівці, а не «політики» від заробляння тільки для себе.

Володимир Ключак

(Переглядів 49 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви