Тарифи невпинно повзуть вгору

07.11.2011 | Filed under: Публікації

Не пригадуємо, який це був рік, не пригадуємо, яка це була пора року, та добре пам’ятаємо бій барабанів під міською радою, хлопців із львівської “Опори” в білих балдахонах, гнівні виступи опозиціонерів, театралізовані дійства. Все це було не так давно, в Трускавці. Причинами протестів опозиції, а згодом збирання підписів у людей та розгляду справи у суді були підвищення тарифів на комунальні послуги.

Проте якщо глянути на діяльність чинної влади, то без перебільшення можна сказати, що за рік тарифи зросли більше, ніж за цілу каденцію попереднього міського голови. І не тільки тарифи. І це не перебільшення. Майже щомісяця за щось нам приходиться платити більше – то за воду, то за тепло, то за вивезення сміття, то за електрику. І цей перелік можна продовжити. Підприємці більше платитимуть за землю, батьки – більше за харчування дітей, а всі ми разом – більше за комунальні послуги.

Станом на 1 січня 2011 року тарифи у Трускавці були такими: квартплата за 1 м. кв. орієнтовно 1,105 грн. (тариф коливається в залежності від будинку), тариф на вивезення сміття – 4,366 за мешканця багатоповерхівки, 1 кВт. електроенергії коштував 24,36 коп., 1 м. куб. газу – 72 з половиною копійки. Одна гігакалорія тепла обходилася людям в 319,51 гривню, а вартість водопостачання становила 2,46 грн. за 1 метр кубічний при наявності лічильника. За попередні роки ніколи тариф не піднімався дуже сильно, для прикладу, вартість вивезення сміття навіть була зменшена в 2010 році за рахунок того, що сміття вже не везуть до Стрия, а його вивозить компанія “Ком-Еко-Борислав”. З 2006 по 2010 рік тарифи на водопостачання, теплопостачання та квартплату піднімалися тільки один раз на кілька чи кільканадцять відсотків. Що ж маємо тепер, в листопаді 2011?

Вартість електроенергії зросла до 28,02 чи і до 36,48 копійок за кіловат (залежно від кількості спожитої електроенергії). Може зрости і вартість газу. Та це ті послуги, до яких міська влада непричетна. Що ж маємо із тарифами, котрі безпосередньо затверджує рада чи виконком? З лютого суттєво зросла плата батьків за перебування їхніх дітей у дошкільних установах. Після введення нової нормативної грошової оцінки за землю підприємцям буде вкрай нелегко. Тариф на водопостачання та водовідведення підняли у жовтні і це підняття далеко не останнє. Зросла платня за ввіз сміття – до 5,63 грн. на мешканця багатоповерхівки (для приватного сектору значно більше). Тариф на теплопостачання планують підняти до 410 грн. Та найбільше зросте квартирна плата. На ній ми і зупинимося детальніше.

З 31 жовтня по 11 листопада проходять громадські слухання стосовно підвищення квартирної плати. Згідно Постанови Кабінету Міністрів №869 від 1 червня 2011 року «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги» нові тарифи розроблені побудинково, тож і проводять слухання “блоками”. Та “слухання” не проводяться, щоб вислухати людей, адже тарифи піднімуть все одно. І то немало. А при цьому ще й скоротиться кількість послуг, які надаватиме ЖЕК (тепер – КП “Трускавецьжитло”). Тож на слуханнях мешканці будинків – звичайні статисти. Чи їх є 100 з будинку чи немає жодного – без різниці.

Старі тарифи, котрі діють з 2008 року, потрібно піднімати, це кожен розуміє. Та чи аж настільки? В даному випадку справа зовсім не в тарифах від “Трускавецьжитла”, а в підході теперішньої влади до мешканців як до “заможної громади”, на котрій можна і треба заробляти, яку треба обдерти, наче липку. Міський голова полюбляє багато говорити про неефективність колишніх керманичів міста, про катастрофічний стан в КП “Наше місто”, про борги і “площину управлінських рішень”. Та за цими пустопорожніми словами десь далеко ховаються промовисті факти – кількість чиновників зросла, кількість дармоїдів не зменшилася, а збільшилася, як і збільшилася їхня зарплата, а їхнє утримання покладено виключно на плечі громади.

За прикладами далеко ходити не треба. Якщо в КП “Наше місто” був один генеральний директор і мав двох заступників, існував один абонентський відділ і була одна бухгалтерія, то тепер в КП “Парк курортний” є директор, в “Трускавецьжитло” є директор, в “Трускавецьтепло” теж є директор і в кожного з них є заступники і в усіх цих установах є свої абонентські відділи та свої бухгалтерії. Якщо хтось думає, що з ліквідацією КП “Наше місто” нема генерального директора цього підприємства і інших штатних одиниць, то той помиляється – КП “Наше місто” тепер очолює людина Руслана Ярославовича, котра має заробітну плату зовсім не меншу, ніж була в Юрія Алієва чи Олексія Балицького. Та ті принаймні працювали, управляли, а чим займається тепер це комунальне підприємство і його керівники? І з чиєї кишені йдуть гроші на їх утримання?

Якщо порахувати, що заробітна плата керівників та їхніх заступників у новоутворених комунальних підприємствах коливається в межах від 3 до 5 тисяч гривень, то можна тоді зрозуміти, чому тарифи мають зростати і так сильно. До речі, якщо за часів попереднього міського голови Лева Грицака видатки міського бюджету на управлінський апарат були на п’ятому місці всіх видатків, то за часів Руслана Козира вони займають аж третє місце (раніше на третьому місці були видатки на потреби ЖКГ, благоустрій тощо, тепер ці видатки суттєво скоротилися). Простим смертним невідомо, що чиновники в міській раді отримують крім заробітної плати ще й постійні премії, надбавки та інші кошти, а сама кількість чиновників невпинно зростає. Дуже не хочеться згадувати слово “корупція”, та на запитання “для чого було вводити посаду третього заступника, для чого було створювати управління розвитку курорту і для чого було створювати інформаційно-курортний центр та множити інші структури, якщо ефективність їхньої роботи коливається в межах нуля?” відповіді немає. В той же час потрібну для міста комунальну ГГРЕС просто ліквідували де-факто, хоча де-юре вона ніби і є.

Та повернімося до росту тарифів, котрі повзуть вгору невпинно і вже не повільно. З усіх комунальних структур мешканці найменше претензій мають до КП “Трускавецьжитло”. Не тому, що не виникають проблеми, а тому, що новий керівник Олександр Ткаченко зі своєю командою працює ефективно. Справляються з роботою і Іван Вачко з “Курортного парку”, і Руслан Крамар з “Трускавецьтепло”. Розформування КП “Наше місто” на окремі одиниці важко оцінювати по гарячих слідах, хоча саме так і оцінюють цю “реформу” в мерії. Однозначно, що взяття кредитів для нових комунальних підприємств, потреба забезпечити високу платню їхнім керівникам, потреба здійснювати хоча б якісь ремонтні роботи чи профілактичні заходи зумовлюють ріст тарифів. І все одно комунальна сфера залишатиметься в нелегкому стані – не тому, що у Трускавці “була погана попередня влада”, а тому, що питання ЖКГ як наразі неврегульовані на державному рівні. Це і стосовно невідповідності ціни на газ для населення та комунальних підприємств, і стосовно бардаку із автономним опаленням, і відносно послуг від ЖЕКів (ефективність, доцільність, якість виконаних робіт, співвідношення цін тощо).

В той же час простому мешканцю Трускавця важко зрозуміти, чому місцева влада хоче жирувати на ньому, нещасному та скривдженому, котрий заробляє по 300 – 500 гривень, котрий мусить їздити за продуктами до Дрогобича, а на новий одяг чи взуття і не має коштів, котрий давно перестав мріяти про отримання якоїсь допомоги, бо впевнений, що її дають тільки своїм”. І невтямки йому, чому раніше влада могла хоча б частково компенсувати витрати різними шляхами (навіть поповненнями статутних фондів комунального підприємства, що тепер дуже критикують), а тепер проблеми простої людини нікого не цікавлять. Інакше кажучи, влада нахабно, безсоромно, навіть жартуючи, лізе у нашу з вами кишеню. І то по кілька разів на рік. Згадаймо – тариф на перевезення пол. Місту було піднято на 50% саме за Р. Козира, а тепер ще й скоротять маршрут “Дрогобич – Трускавець” до автостанції, щоб витягнути з нашої кишені зайву копійчину.

Тарифи зростають, ростуть і ціни, а слова Руслана Козира “легких часів не буде” не вселяють жодного оптимізму. Суцільна чорна смуга, як на свіжо відремонтованих дорогах. Гірко! – і це не весільний вигук, а констатація факту.

Володимир Ключак

(Переглядів 142 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags: , , ,

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви