Четвер 11 лютого виявився напруженим днем для трускавецьких депутатів. Вони відпрацювали повний робочий день – від ранку аж до шостої вечора. До обіду депутати розплутували лабіринти земельних питань. А після обіду загрузли в дебатах відносно того потрібна чи ні комісія з вивчення справ у трускавецькому водоканалі. На створенні такої комісії наполягав представник КУНу Роман Бучкович. Щоправда, ввійти в неї мали переважно «колишні», а саме Ігор Паньків (колишній заступник міського голови Р. Козира з комунальних питань), Петро Іванишин (колишній депутат, колишній «сірий кардинал» Р. Козира і колишній виконавчий директор ТзОВ «Трускавецький водоканал», за якого підприємство «здобуло» мільйонні борги), Євген Юник (колишній депутат міської ради і довірена особа Р. Козира на виборах 2015 р.). На сесію власною персоною прибули панове Ігор Паньків та Петро Іванишин, а також колишній депутат міської ради від «Фронту змін» (і голова фракції «За зміни» в раді VI скликання) Сергій Мицик. Та їхньої присутності депутати не злякалися – за створення цієї дивної комісії з колишніх було подано тільки п’ять голосів, в тому числі проголосували «за» всі депутати від КУНу.
«У кого є конструктивні пропозиції, той може їх подавати», – лаконічно відповів міський голова Андрій Кульчинський на закид щодо небажання слухати думку опонентів. Хоча від опонентів конструктиву він навряд чи дочекається – стиль московських політтехнологів такого не передбачає.
Згодом депутати заслухали доповіді начальника фінансового управління ТМР Миколи Федоричака щодо ставок податку на підакцизні товари та на нерухомість. Місцева влада приймає такі рішення в зв’язку зі змінами до Податкового кодексу. Так, зокрема, акцизний податок на паливно-мастильні матеріали, який раніше становив 5% від їх вартості, зараз становитиме 0,042 Євро від 1 літра придбаного пального. Микола Федоричак наголосив, що рішення, яке пропонується прийняти – суто технічне.
Натомість інший проект рішення технічним назвати важко – мова йде про ставки податку на нерухомість. Бурхливі дискусії викликали ставки цього податку при оподаткуванні готелів, житлових будинків, санаторіїв. Багато хто з депутатів намагався пролобіювати прийняття такої ставки, яка була б вигідна саме для його бізнесу. Доходило до того, що рішення могли не прийняти взагалі. Остудив гарячі голови начальник фінансового управління. Микола Федоричак зазначив, що у разі неприйняття змін нам важко буде в майбутньому претендувати на якісь субвенції, безповоротні позики чи допомоги. В результаті рішення все ж пройшло – 17 голосів «за».
До речі, під час розгляду цього питання були озвучені цифри податку на нерухомість, який сплачують різні об’єкти в нашому місті. Так, для прикладу, за рік ДП «Санаторій «Кришталевий палац» сплачує цього податку 219 тисяч гривень, ТзОВ «Готельно-курортний комплекс «Карпати» – 201 тис. грн., ЛТД «Волинь» («Ріксос-Прикарпаття») – 332 тис. грн., санаторій «Шахтар» – 144 тис. грн. Це суттєве поповнення міської казни. Микола Федоричак озвучив і інші цифри: магазин «Річки» сплачує 2 тис. грн. такого податку, готель «Трускавець» – 81 тис. грн., магазин «ТКС» 34 тис. грн.
Якщо коротко, то податок на нерухомість у Трускавці або залишився на тому ж рівні, що і був, або був піднятий на 0,1-1% (по різних об’єктах). Виняток становить лише податок для палаців культури, який було зменшено з 0,5% до 0,3%. Не оподатковуються житлові будинки до 120 кв. м. та квартири до 60 кв. м. Вся площа, яка вище від цієї, оподатковується 2% від мінімальної зарплати. Тобто, власникам трьох- та чотирьохкімнатних квартир доведеться сплачувати цей податок, як і власникам кількох помешкань. Таких у місті є багато, бізнес із винайму житла відпочивальникам процвітає, а от чи сплачують всі податки – невідомо. Тепер принаймні податок на нерухомість будуть платити.
Останнім питанням, яке заслухали депутати на другому пленарному засіданні шостої сесії Трускавецької міської ради сьомого демократичного скликання стали зміни до Програми розвитку теплопостачання. Директор КП «»Трускавецьтепло» Руслан Крамар відповів на запитання депутатів і рішення набрало потрібну кількість голосів. Було повідомлено, що котельня на вул. Сагайдачного буде виведена з експлуатації. Її використання є економічно невигідним в зв’язку з тим, що система теплопостачання цього мікрорайону була розбалансована. Нагадаємо, що попередня влада Трускавця лобіювала перехід на автономне опалення, що в цілому стимулювало споживання населенням російського газу і сприяло зростанню залежності України від постачання газу країною-агресором. Але про це на сесії не говорили.
Шоста сесія ТМР завершилася після 17.00, проте депутати залишилися, щоб провести два технічні питання на VII позачерговій сесії. Перше з них стосувалося одного з комунальних підприємств Трускавця, а друге – співфінансування бібліотеки, яка бере участь у проекті «Урбан-бібліотеки». Для того, щоб залучити близько півмільйона коштів, потрібно було передбачити окремою графою співфінансування від міста. Питання пройшли одноголосно.
Єдиною цікавинкою VII позачергової сесії ТМР став виступ депутата від «Батьківщини» Мирослава Мицька, в якому він звернувся із вимогою до керівника трускавецького водоканалу Володимира Возняка надати штатні розписи підприємства станом на 1 січня 2014, 2015 та 2016 рр. і дані про посадові обов’язки виконавчого директора ТзОВ «Трускавецький водоканал» Петра Іванишина. Місто має знати своїх «героїв» і їхні «заслуги». Нагадаємо, що по сьогодні водоканал має борги перед Дрогобичем, які зростали в результаті програних судових справ, про що багато було написано у вересні-жовтні 2015 р. Своє звернення Мирослав Мицько виголосив перед початком розгляду двох технічних питань VII позачергової сесії ТМР.
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень