Трускавецьке відділення поліції звертається до всіх мешканців Трускавця з проханням не довіряти особам, які телефонують з погрозами про те, що Ваш син чи близький родич знаходиться у відділі поліції, та його не випустять доти, доки не заплатите грошей.
Досить часто до поліції із заявою про такі шахрайські дії звертаються громадяни, у яких на мобільному лунає дзвінок і невідомий співрозмовник повідомляє, що ваш син підозрюється в скоєнні кримінального правопорушення. Щоб звільнити дитину від кримінальної відповідальності, потрібна певна сума грошей. Викуп треба перерахувати на вказаний шахраями банківський рахунок або до Вас під`їдуть на автомобілі. Як згодом з’ясовується, Ваш син (родич) не був у поліції, та не вчинив нічого протиправного.
Як же слід поводитися громадянам у такому випадку? Якщо Вам телефонує людина, яка представляється Вашим родичем, або на його прохання, не соромтеся й задайте низку перевірочних питань. Якщо людина, яка Вам телефонує вдень або вночі, згадує поліцію, зателефонуйте до чергової частини найближчого відділення поліції за тел. “102” і запитайте про “надзвичайну подію”. У випадку, якщо Ви здогадалися, що Вам телефонує шахрай, негайно повідомте правоохоронцям всі деталі несподіваного дзвінка, але так, щоб шахраї не запідозрили цього!
Не довіряйте незнайомцям і перевірте, чи справді Вашу дитину затримали поліцейські.
Найвразливішими до дій телефонних шахраїв є пенсіонери. Зазвичай їм телефонують пізно ввечері чи серед ночі. Шахраї повідомляють, що родичі чи знайомі співрозмовника є винуватцями якогось злочину. Шоковані такою інформацією, старенькі одразу ж біжать до банкомата…
Щоб не стати жертвою шахраїв, необхідно проявляти більш уважності і обачності. Шахраї навмисне створюють стресову ситуацію — щоб людина не встигла оговтатися. Адже, коли людину застають зненацька, у неї виникає емоційна базова потреба — захистити себе та своїх близьких. Повідомте про такі випадки своїх родичів та знайомих. Будьте обережні!
ТОП коментованих за тиждень