Трускавецьку лікарню дужче захищають депутати бориславські, ніж трускавецькі

09.04.2012 | Filed under: Публікації

Не перший раз «Трускавецький вісник» піднімає тему загрози для трускавецької лікарні, загрози, котра є явною у зв’язку із впровадженням в дію експерименту із творення єдиного медичного простору, єдиного госпітального округу на Дрогобиччині. Міський голова Трускавця Руслан Козир останнім часом публічно тільки один раз висловився на цю тематику – під час XVII сесії ТМР, коли прорекламував трускавецьку лікарню як одну із кращих в області та заявив, що якщо у пацієнтів є якісь претензії, то вони повинні не мовчати, а звертатися до головного лікаря чи місцевого самоврядування. Головний лікар ТМЛ Андрій Кульчинський аргументом на користь збереження лікарні вважає той факт, що ТМО Партії регіонів (голова – Лев Грицак) здійснює ремонт у хірургічному відділенні, тож, мовляв, це гарантія, що трускавецьку лікарню ніхто не чіпатиме, вона буде збережена (повний текст інтерв’ю – в газеті «Джерела Трускавця», в 2012 році).

Те, що загроза все-таки існує, свідчить звернення депутатів Бориславської міської ради, аналіз якого дає можливість зробити висновок, що реформування медицини аж ніяк не омине Трускавця. Тим більше, що наше місто завдяки політиці чинної трускавецької влади поступово та неофіційно позбувається статусу курорту, як не прикро це констатувати. Тож просимо ознайомитися із текстом звернення депутатів БМР.

«Президенту України Януковичу В. Ф.

Прем’єр-міністру України Азарову М. Я.

Віце-прем’єр-міністру – Міністру охорони здоров’я Богатирьовій Р. В.

Генеральному прокурору України Пшонці В. П.

Голові Верховної Ради України Литвину В. М.

Голові Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Бахтєєвій Т. Д.

Народному депутату України Яценюку А. П.

Народному депутату України Яворівському В. О.

Народному депутату України В’язівському В. М.

Народному депутату України Турчинову О. В.

Народному депутату України Кармазіну Ю. А.

Голові Центрального комітету профспілки працівників охорони здоров’я Ковалю В. М.

Голові Львівської обласної державної адміністрації Костюку М. Д.

Голові Львівської обласної ради Панькевичу О. І.

Начальнику ГУОЗ Львівської обласної державної адміністрації Федоренку С. М.

Голові Львівської обласної організації Профспілки працівників охорони здоров’я України Білому Ю. В.

Ми, депутати Бориславської міської ради, звертаємося до Вас із проханням вжити невідкладних заходів реагування щодо недопущення скорочення, всупереч ст. 49 Конституції України, медичних відділень центральної міської лікарні міста Борислава (багатопрофільної ЦМЛ на 300 ліжок), забезпечення реалізації конституційного права на охорону здоров’я мешканців м. Борислава Львівської області, які проживають в одному із найбільш екологічно забруднених міст області.

Кілька років громада міста та прилеглих до нього територій є заручниками ситуації, що склалася навколо центральної міської лікарні міста Борислава, а саме – в частині створення єдиного медичного простору на базі медичних закладів міста Дрогобича та Дрогобицького району з практичною їх ліквідацією в місті Бориславі, Трускавці, Стебнику та смт. Східниці.

Особливого загострення ситуація набула після оприлюднення доручення голови Львівської обласної державної адміністрації від 05. 03. 2012 року № 25/0/6-12, де п. 14 цього доручення ставиться вимога С. Федоренку, О. Радзієвському, В. Фірману, Р. Козиру та М. Сендаку оптимізувати мережу медичних закладів регіону шляхом створення єдиного медичного простору в термін до 1 червня 2012 року.

Звертаємо Вашу увагу на те, що місто Борислав знаходиться на діючому нафтогазовому родовищі. У невичерпному переліку найбільш болючих негативних наслідків, викликаних діяльністю нафтогазопромислових підприємств, першочергово можна назвати часті випадки відкритого виходу нафти та газу на поверхню, постійне забруднення ґрунтів, поверхневих вод високомінералізованими водами та шкідливими солями. В місті високий рівень загазованості приземного шару атмосфери – наявність у повітрі значних концентрацій газоподібних вуглеводнів природного походження (метану, етану, пропану, бутану та інших вуглеводнів метанового ряду) в місцях проживання людей та виробничих зонах. Така ситуація е однією з найбільших екологічних проблем міста Борислава.

Наслідком складної екологічної ситуації є те, що в місті Бориславі один із найвищих показників з онкологічних захворювань і становить 330,6 на 100 тис. населення, а також рівень смертності внаслідок онкологічних захворювань – 165,3 на 100 тис. населення. Вищими від середньообласних є показники захворювань органів дихальних шляхів: хронічний бронхіт – 38,3 на 1000 населення (середньообласний 23,5 на 1000 нас.), бронхіальна астма -8,2 на 1000 населення (середньообласний 4,2 на 1000 нас.), цукровий діабет – 30,9 на 1000 населення (середньообласний 21,5 на 1000 нас.).

Географічні особливості розташування міста Борислава та транспортне сполучення з ним дають можливість жителям прилеглих гірських населених пунктів Дрогобицького, Турківського, Сколівського, Старосамбірського районів отримати якісну медичну допомогу. За 2011 рік в медичних закладах міста Борислава проліковано 1217 іногородніх хворих, що складає 13,72 % від загальної кількості пролікованих хворих.

Не слід забувати, що до групи проблем міста Борислава окремим пунктом входить також і руйнування інженерної інфраструктури, насамперед доріг, у зв’язку із рухом по них великогабаритного технологічного транспорту нафтогазопромислових підприємств. Тому будуть створюватися нерівні умови доступу хворих для отримання медичної допомоги в Дрогобицькому районі і можливість виникнення екстремальних ситуацій при доставці важкохворих зруйнованими дорогами.

Розкиданість міста (за площею Борислав мало що менший, як Львів) також погіршуватиме доступ хворих до медичної допомоги в сусідньому місті.

Особливе значення має також медичне обслуговування мешканців смт. Східниці (бальнеологічного курорту).

Наявність медичного коледжу вищого рівня акредитації на території Борислава також зумовлює необхідність наявності багато профільної лікарні, як бази для навчального процесу.

На підставі вищенаведеного та керуючись чинним законодавством України, а саме: ст. 49 Конституції України, ст. 26 п. 31, ст. 32 п. а пп. 1,6 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ст. ст. 7, 12, 18 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров’я», Закону України «Про порядок проведення реформування системи охорони здоров’я у Вінницькій, Дніпропетровській, Донецькій областях та місті Києві» – просимо:

1. Взяти на особистий контроль та в межах наданих повноважень вжити відповідних невідкладних заходів реагування з метою недопущення скорочення медичних відділень Бориславської центральної міської лікарні, забезпечення реалізації конституційного права на охорону здоров’я мешканців міста Борислава Львівської області, як одного із найбільш екологічно забруднених міст області.

2. Організувати перевірку законності прийнятих рішень щодо створення єдиного медичного простору на базі медичних закладів міста Дрогобича та Дрогобицького району за рахунок медичних закладів міст Борислава, Трускавця, Стебника і вжити відповідних заходів реагування.

3. У разі отримання позитивних результатів щодо проведення реформи в медичній галузі в пілотних областях України після 2014 р. створити окремий госпітальний округ на базі центральної міської лікарні міста Борислава.

Бориславський міський голова Володимир Фірман.

Прийнято на 33 позачерговій сесії Бориславської міської ради VI демократичного скликання.

3 квітня 2012 року».

А далі подаємо витяги з газети «Нафтовик Борислава» з позиціями стосовно так званого реформування медицини, створення єдиного госпітального округу.

«…під виглядом так званого реформування медичної галузі проглядаються спроби ліквідувати значну частину медичних закладів міста. Думки та побажання населення під час розробки та втілення таких реформ не враховують.

Головний лікар Бориславської лікарні, депутат Львівської обласної ради Василь Кочержат повідомив депутатів, що голова Львівської облдержадміністрації Михайло Костюк видав розпорядження, згідно якого невдовзі будуть зроблені конкретні кроки щодо створення Дрогобицького госпітального округу. Після утворення округу в Бориславі залишаться поліклініка, швидка допомога та кілька відділень для планового лікування – пологове, терапевтичне та ендокринне. Решта медичних закладів міста підлягають закриттю. Медичну допомогу населенню міста будуть надавати лікувальні заклади Дрогобича. Загальна вартість питання – 22,5 млн. грн. Це ті кошти, які необхідні для утримання медичних закладів м. Дрогобича, їх нестачу планують покрити за рахунок скорочення медичних закладів Борислава. Це при тому, що наші сусіди не скоротили жодного ліжка у лікувальних установах міста Дрогобича.

Створення єдиного госпітального округу несе безпосередню загрозу закриття Бориславської міської лікарні як такої та ліквідації більшої половини її структурних підрозділів. У ситуації, коли виникла реальна загроза щодо подальшого існування медицини Борислава, Василь Кочержат, як мешканець міста і водночас депутат обласної ради та головний лікар міської лікарні, вважає за необхідне консолідувати усі сили громади для збереження медичної галузі Борислава.

Обласний депутат наголосив, що пілотний проект із реформування медицини згідно урядового рішення впроваджується сьогодні у м. Києві та трьох областях України. Причому Донецька область, яка входила у склад територій, де апробовувався проект реформування медичної галузі, відмовилася від участі у проекті. Причина дуже проста: на Донеччині під виглядом реформи розпочалося тотальне закриття фельдшерських пунктів та лікарських амбулаторій, що спричинило різке зростання рівня смертності серед населення області. Причина банальна: люди похилого віку не мали змоги вчасно дістатися до новоутворених пунктів надання медичної допомоги, які були перенесені у міста чи обласний центр.

– Сьогодні, – наголосив Василь Кочержат, – нема чітких критеріїв визначення як самих госпітальних округів, так і їхніх територіальних меж, а головне – позитивних висновків створення та діяльності подібних округів у регіонах. Виходить, що наші дрогобицькі сусіди спонукають нас робити те, чого не знають добре самі. Наразі ніхто не може сказати, наскільки ефективним буде утворення такого госпітального округу та чи поліпшить він ефективність надання медичної допомоги населенню міста, у якому ми всі живемо. Окрім того, ~ продовжив головний лікар ЦМЛ, – не секрет, що під час проведення такої реформи неминуче виникнуть майнові питання, пов’язані із передачею об’єктів, що перебувають у комунальній власності міських громад, на інший рівень, що супроводжуватиметься розподілом матеріально-технічної бази, обладнання, апаратури, а також обов’язків щодо сплати комунальних послуг. Поряд із цим неминуче виникнуть непорозуміння щодо визначення місць лікування пацієнтів – чи фельдшерський пункт, чи пункт сімейної медицини, чи у лікарню госпітального округу, чи у клінічну лікарню обласного центру.

Створення госпітального округу на 25 відсотків скоротить надходження до місцевого бюджету у вигляді прибуткового податку фізичних осіб, кошти якого спрямовуються на утримання самої медицини та інших сфер життя міст обласного підпорядкування України.

Василь Кочержат висловив припущення: усе, що відбувається сьогодні навколо питання реформування медицини, має прихований характер знищення цілої галузі міста, яка упродовж десятиліть служила міській громаді Борислава. У Статті 49 Конституції України говориться, що існуюча мережа існуючих лікувально-профілактичних закладів не може бути скорочена. Основи українського законодавства у галузі охорони здоров’я також гарантують надання кожному громадянину певний рівень державної медичної допомоги. У головного лікаря центральної міської лікарні виникають серйозні сумніви, що мешканці Борислава зможуть отримати належну багатопрофільну медичну допомогу за місцем проживання.

На закінчення виступу головний лікар центральної міської лікарні перелічив аргументи на користь збереження існуючої моделі медичної галузі міста, її удосконалення та подальшого розвитку. Серед аргументів названо факти, що минулого року Бориславська міська лікарня отримала безтермінову ліцензію, а медичні заклади міста є навчальною базою Бориславського медичного коледжу. Окрім того, міська лікарня знаходиться у рекреаційній зоні і постійно надає багатопрофільну медичну допомогу відпочивальникам.

Від «ТВ»: виділення жирним шрифтом здійснено редакцією нашого Інтернет-видання.

Підготував Володимир Ключак

(Переглядів 67 , 1 переглядів сьогодні)

About 

Błogosławieni którzy wprowadzają pokój, albowiem oni będą nazwani synami Bożymi.

Tags:

Газ на авто. Трускавець

Новини Трускавця та регіону

ТОП коментованих за тиждень

  • None found

Оголошення ТВ

  • Запрошуємо на роботу
    05.01.2023 | 16:23

    Державний спеціалізований санаторій «Батьківщина» (м. Трускавець) запрошує на роботу: – психологів, –  соціальних педагогів, – фахівців з соціальної роботи, – соціальних працівників з відповідною освітою на постійну роботу. Телефон: 097-584-23-76. (Переглядів 1 , 1 переглядів сьогодні) Також читайтеКозацька слобода “Раковець” запрошує на риболовлю (0)Запрошуємо вивчати англійську мову! (0)Потрібен викладач англійської мови! (0)Запрошуємо юних футболістів (0)

  • Запрошуємо вивчати англійську мову!
    26.08.2022 | 15:47

    Курси іноземних мов Ірини Ченцової запрошують дітей та дорослих вивчати англійську мову з використанням інноваційних методик та сучасних підручників провідних британських та американських видавництв. Ми пропонуємо заняття в групах (7-10 чоловік), індивідуальне та корпоративне навчання, підготовку до ЗНО та здачі екзаменів на міжнародні сертифікати (IELTS, TOEFIL), а також Експрес-курси   для   дорослих   (англійська   для   подорожей   та […]

  • Archive for Оголошення ТВ »

Архіви