У четвер, 15 вересня, пройшло друге пленарне засідання XVI сесії Трускавецької міської ради. Спочатку депутати посперечалися щодо внесення певних питань до порядку денного. Далі із запитами виступили депутати Савченко, Грабовський, Яворський, Карпин, Бучкович, Герльовський, Малащак та Цехмейстер.
Олена Савченко підняла питання розкопок біля Івасюка, 9 – коли біля цього будинку перестануть порушуватися правила благоустрою та правила безпеки? Також депутат поцікавилася, коли буде завершено ремонт електромережі в будинку. Відповідь їй надав начальник УЖКГіБ ТМР Сергій Максимич.
Тему електронних петицій порушив Святослав Грабовський. Він обрушився з критикою на осіб, які допустили до публікації на сайті петицію авторства Богдана Процишина на тему «Встановити дорожній знак “Інша небезпека” та попередній покажчик напрямків “Москва – 1493 км” на вулиці Івана Мазепи біля церкви святого Іллі Української Православної Церкви Московського Патріархату». Мовляв, такої церкви у нас немає, є просто УПЦ. І нема чого розпалювати релігійні суперечки в місті. Ось така виходить ситуація у Трускавці: московська церква є, а московського патріархату немає.
– Ця петиція взагалі не мала потрапити на сайт міської ради, бо там є недостовірна інформація, – зазначив депутат.
Нагадаємо, що це перша електронна петиція у Трускавці, яка набрала необхідні для розгляду 150 голосів. Можливо, й остання, бо депутати виношують думку обмежити право осіб, які не зареєстровані у Трускавці, підписуватися під петиціями. Про це відкрито говорилося на сесії 15 вересня. Відразу видно, що абсолютна більшість депутатів міської ради не брали участі у семінарі на тему електронного врядування, який у Трускавці проходив 12 серпня. Інакше б не мололи нісенітниць на тему, що голосують за петиції не трускавчани, а «мешканці планети Земля».
Святослав Грабовський теж звернув увагу, що більшість коштів, які планують розподілити згідно уточнення Програми соціально-економічного розвитку, йде через УЖКГіБ. Втім, так було завжди, за всіх мерів, і це зрозуміло – розвиток означає ремонти, інвестиції, а не соцзахист чи пропаганду.
Про черговий рекламоносій в курортному парку розповів Юрій Яворський, Олег Карпин запросив депутатів на кінофестиваль, а Іван Герльовський запитав, коли ж буде проводитися онлайн-трансляція сесій Трускавецької міської ради. Як каже голова регламентної комісії Святослав Грабовський, кошти на це виділені, камери закуплені, тож всі питання до міського радіо.
Роман Бучкович поскаржився, що ЗМІ, які отримують фінансування з бюджету, не висвітлюють діяльності депутатів. Потрібно надавати кожній фракції ефірний час на радіо, а газету «Голос ради» не перетворювати на «Голос міського голови». Це теж тема далеко не нова, і зловживання бюджетними ЗМІ зі сторони міських голів у Трускавці тягнеться з часів проголошення незалежної України.
Також Роман Бучкович поцікавився, як же справа зі звітами заступників міського голови і начальників управлінь та відділів. Крім цього депутат підняв тему обвалювання підпірної стінки при вході в підвал будинку № 10 на вул. Сагайдачного.
Дві важливі проблеми свого округу озвучив Михайло Малащак – асфальтування відрізку дороги, який сполучає вулиці Крушельницької та Лесі Українки, і стан дороги біля будинку № 34 на вул. Мазепи. Як виявляється, деякі будівлі, споруджені не так давно біля 34-го будинку, вже введені в експлуатацію, а пайової участі не сплатили. А за ці кошти можна було б зробити прекрасний благоустрій цієї території, каже депутат.
Тему пасажирських перевезень порушив Руслан Цехмейстер – маршрутку доводиться чекати по півгодини, а то й більше. Це правда. Натомість міський голова зауважив, що це лише на кінцевих зупинках, а на проміжних інтервал менший. Але ж якщо хтось на проміжній зупинці чекає саме на «2» чи «3», то інтервал той самий, що і на кінцевих зупинках, адже інші маршрутки такій людині не потрібні! Видно, представники влади рідко їдуть маршрутками, або й не їздять ними взагалі. Бо це є факт – півгодини чекаєш на маршрутку, а далі ідеш пішки або викликаєш таксі…
Розгляд питань порядку денного розпочали зі змін до регламенту. Регламентувати вирішили найменші дрібниці і тепер депутат має право сидіти лише в 2-4 рядах, а журналісти – виключно в шостому.
Далі депутати перейшли до розгляду інших питань порядку денного (заборона будівництва твердопаливних котелень в центрі міста, надання в пільгову оренду приміщення для ГО «Тверезість – вибір сильних», затвердження звіту про виконання бюджету міста за І півріччя та інші).
Володимир Ключак
ТОП коментованих за тиждень